Informacje

16.04.2012 16:11 fort sokolnickiego ma gospodarza

Umowa podpisana. Fort wzięty

SERWISY:


Fort Sokolnickiego oficjalnie ma już swojego gospodarza. Przedstawicielki konsorcjum, które wygrało przetarg na zagospodarowanie budynku, podpisały wreszcie umowę dzierżawy budynku.

Podpisanie umowy kończy ciągnący się trwający kilka miesięcy impas w rozmowach między konsorcjum a miastem. Umowa została podpisana na 10 lat. Budynek ma się stać dzielnicowym centrum kultury z restauracją.

Przypomnijmy, Fort Sokolnickiego oddano po długim remoncie we wrześniu ubiegłego roku. W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na gospodarza, jednak nie podpisano umowy ze zwycięskim konsorcjum. Tworzące je panie zakwestionowały stan techniczny budynku i możliwość prowadzenia w nim działalności gastronomicznej. Porozumienie udało się wypracować na początku kwietnia.

Kultura już w maju

Ustalono, że konsorcjum dostosuje na własny koszt system wentyalcyjny, aby możliwe było prowadzenie resturacji. Ponadto, dzielnica będzie domagać się od wykonawcy remontu, dokonania w zawilgoconych podziemiach kilku poprawek w ramach gwarancji. - Liczymy się jednak z tym, że wyprowadzenia wilgoci z piwnic to porces długotrwały, który może potrwać nawet kilka lat - przyznała Katarzyna Bijas z Nowego Fortu. Nie zapadła jesszcze decyzja o wyborze konkretnej technologii osuszania.

– Niezależnie od przeciwności i trudnych rozmów umowa zastała podpisana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Ale tak naprawdę, to  sukces dopiero jest przed nami i nie zależy on tylko od konsorcjum. Dzielnica będzie ściśle współpracować z nową placówką. Jestem optymistą - podsumował Krzysztof Bugla, burmistrz Żoliborza.

Pierwsze działania kulturalne odbędą się już w maju, a pełną parą fort ma ruszyć latem.

bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prawa autorskie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 15:35 ~prawa autorskie

  Kiedyś przed remontem przechodziłam obok tego fortu. Akurat odbywała się tam jakaś zamknięta impreza i wchodzili zaproszeni ludzie. Usiłowałiśmy (z żoną byłem) zajrzeć do środka, ale usłyszeliśmy, że jest to IMPREZA PRYWATNA PROJEKTU ŻOLIBORZ.
  Czyj jest teraz ten fort?

 • nemmoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 15:04 ~nemmoo

  Kiedyś przechodziłam obok tego fortu. Akurat odbywała się tam jakaś impreza i wchodzili zaproszeni ludzie. Usiłowałiśmy (z mężem byłam) zajrzeć do środka, ale usłyszeliśmy, że jest to WŁASNOŚĆ PRYWATNA.
  Więc czyj jest ten fort? Miasta i tylko wydzierżawiony, czy już komuś sprzedany na stałe? A jeżeli już, to za ile i na jakich zasadach? Może w przetargu?;-)

 • jod123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2012 19:38 ~jod123

  Zgadzam się z tobą i jestem przeciwny zarazem.

 • matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2012 19:14 ~matka

  Watpie aby ten fort po remoncie sluzyl wszystkim warszawiakom. Moim zdaniem bedzie niedostepny, a organizowane tam imprezy beda sluzyly elitom z zasobniejszym portfelem. I co wy na to?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »