Informacje

02.02.2015 16:29 flagowa inwestycja ratusza z problemami

Umowa na bulwary wypowiedziana.
Hydrobudowa Gdańsk upada

SERWISY:


Hydrobudowa Gdańsk  - firma, która przebudowuje lewobrzeżne bulwary - złożyła wniosek o upadłość - podało Radio Zet. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, inwestycja już jest mocno opóźniona.

Według informacji radia, 30 stycznia do sądu w Gdańsku wpłynął wniosek o upadłość likwidacyjną. Firma ma m.in. zalegać z wypłatami dla podwykonawców.

Tymczasem, jak udało nam się ustalić, ratusz wypowiedział w poniedziałek umowę na budowę bulwarów Hydrobudowie. - Nasza decyzje nie miała żadnego związku z wnioskiem o upadłość firmy. Nie byliśmy zadowoleni z tempa prac - informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Plan za kilka dni

W ciągu kilku dni ratusz ma przygotować plan dokończenia budowy. - Rozważamy różne możliwości. Być może budową zajmie się Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Będziemy też rozmawiać z podwykonawcami. Wybierzemy takie rozwiązanie, które pozwoli jak najszybciej dokończyć prace - tłumaczy Milczarczyk.

W piątek, gdy rozmawialiśmy ze stołecznymi urzędnikami o tej inwestycji, nie wspominali o tak poważnych problemach Hydrobudowy Gdańsk. A sam wykonawca odsyłał nas do ratusza. - Nie wydaje mi się, by pełnomocnik do spraw Wisły wiedział wcześniej o wniosku Hydrobudowy. Fakt, były sygnały, że firma może mieć kłopoty. Dało się to zauważyć m.in. po postępie prac. Jednak żadnych oficjalnych informacji nie było - tłumaczy w poniedziałek Milczarczyk.

Jak zaznacza rzecznik, ratusz czeka teraz na zejście wykonawcy z placu budowy.

Pierwszy fragment wiosną?

W sobotę upłynął termin, w którym wykonawca zobowiązał się oddać gotowy odcinek bulwarów wiślanych między ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Nie udało się, trwają prace wykończeniowe oraz poprawki. Ale ratusz podtrzymuje, że ten fragment promenady zostanie otwarty na wiosnę.

- Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Brakuje jeszcze fug pomiędzy kamiennymi płytami, ławek czy fragmentów barierek. Prace toczą się też w pawilonie, gdzie powstanie punkt informacji turystycznej – mówił tvnwarszawa.pl Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent Warszawy do spraw Wisły.

Opóźnione dwa odcinki

Odcinek między ulicą Boleść, a mostem Śląsko-Dąbrowskim już kilkukrotnie łapał opóźnienie. Jako termin zakończenia prac urzędnicy najpierw podawali początek lipca ubiegłego roku, potem mówili o wrześniu. Obu terminów nie udało się dotrzymać m.in. przez zbyt wysoki poziom wody w Wiśle, który utrudniał pracę. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że choć prace są już na ukończeniu, to oficjalnego terminu otwarcia nie ma.

Drugi odcinek bulwarów, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, to regularny plac budowy. Urzędnicy przyznają jednak, że oddanie tej części bulwarów w zakontraktowanym terminie (połowa 2015 roku) na dziś wydaje się nierealne.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ INWESTYCJI

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2015 23:57 ~stonka

  FED~FED

  A tutaj wybrano firmę, która słynie z partolenia robót.

  Konkretnie poproszę, najlepiej z odnośnikami do orzeczeń Sądów.

 • maras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 12:53 ~maras

  Ustawa o pretargach , która miała wszystkom poukładać to kolejny śmieć. Cena nadal odgrywa zasadniczą rolę przy powierzaniu inwestycji. Komuś w końcu w tym kraju powinno zależeć, żeby firmy się rozwijały i zatrudniały ludzi. Na dziś widzę krótkowzroczność Ustawodawcy, o posłach nawet nie piszę, bo musiałbym używać wulgaryzmów. Żyjemy w kraju o wielkim potencjale, ale ktoś tym wszystkim musi dobrze zarządzać. Ja nikogo takiego nie widzę, niestety. Może wywołać wojnę z Niemcami i natychmiast się poddać?

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 11:27 ~Olo

  A czy widzieliście projekt ?
  Czy wiecie co tam zaplanowano ?
  Już w połowie ub. roku było wiadomo,
  że wykonawca sobie z tym nie poradzi.
  Moim zdaniem inwestycja była źle
  przygotowana przez inwestora i od tego
  zwykle się zaczynają kłopoty. Wiele
  stanowisk ds. inwestycji jest obsadzanych
  znajomymi, którzy są niekompetentni.
  To samo jest na wielu odcinkach dróg
  w budowie i wielu innych inwestycjach.
  Z kolei wykonawca jeżeli nie będzie
  improwizował i zaniżał swojej oferty,
  to w Polsce nie wygra żadnego kontraktu.
  To wszystko jest chore i jest gorzej
  niż za PRLu.

 • OPP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 09:54 ~OPP

  antymalkontent~antymalkontent

  wasz problem polega na tym, że nie ważne, kto sprawuje władzę i tak go będziecie nienawidzić. Nie martwcie się, takich ja wy jest w tym kraju miliony. Ta przykra choroba w połączeniu z zawiścią nazywa się polaczkowość. Niestety farmakologia nie opracowała na tą dolegliwość lekarstwa.  A i woszem - famakologia opracowała specyfik na tę dolegliwość - nazywa się Pavulon, który podaje się skorumpowanym urzędnikom państwowym (albo kara śmierci, jak jest w Chinach). A takich całujdóóópców, jak Ty, to powinno się golić na łyso i tatuować na czole - SŁUGA PO

 • piottr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 09:38 ~piottr

  Wszyscy wiedzieli już wcześniej, że to tak się skończy. I kłamali nam w żywe oczy...

 • Zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 08:57 ~Zenek

  Kolejny dowód idiotycznego prowadzenia inwestycji przez Warszawie a dokladnie przez osoby nia rządzące.
  Zasada jest prosta i niezmienna od lat, PIRAMIDA ktorej boki to CZAS, JAKOSC i PIENIĄDZE. Tak wiec jesli chce sie tanio to wymada to duzo czasu a jakosc bedzie mierna, natomiast jak sie chce szybko to trzeba wylozyc pieniadze i tym wieksze im wieksza jakosc.

 • bylejak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 08:42 ~bylejak

  Według przetargów ma być tanio i szybko, Wychodzi - byle jak.

 • FED

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 07:41 ~FED

  Co Wy z tymi komentarzami, że było za tanio? Uważam, że i tak było droga a Hydrobudowa nie miała zielonego pojęcia o prowadzeniu inwestycji (czym dłużej tym kosztowniej). Po prostu firma była kiepska i nie jest kwestia ceny. Kluczem wyboru powinna być zarówno cena i warunek, że firma (lub spółki z nią powiązane) we wcześniejszych realizacjach nie miały wtop. A tutaj wybrano firmę, która słynie z partolenia robót.

 • kodex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 01:10 ~kodex

  cudowny .... POcwaniacki optymizm .... wypowiedzenie nie ma związku z upadłością.... A nie było opóóźnienia przed wyborami ....

 • astro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 00:44 ~astro

  Wygaszone.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »