Informacje

06.12.2010 12:38 sprawę bada prokuratura

Umarła z głodu, gdy jej syn był w szpitalu

Poszkodowany w wypadku mężczyzna trafił do szpitala. Jego ciężko chorej matce, która została sama w domu nikt nie pomógł. Niestety kobieta zmarła - donosi "Życie Warszawy".

4 listopada mieszkaniec stolicy został potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód, nieopodal swojego mieszkania. Odzyskał przytomność dopiero po przewiezieniu do szpitala.

Od razu poinformował lekarza dyżurnego, że jego matka leży ciężko chora w mieszkaniu i nie ma się kto nią zająć. Ten z kolei powiadomił o tym fakcie dyżurnego Komendy Stołecznej Policji. Jeszcze tej samej nocy dwukrotnie do szpitala przybywali policjanci, by porozmawiać zarówno z poszkodowanym w wypadku, jak i z lekarzem.

Ofiara wypadku ponownie straciła świadomość na kilka dni. Od razu po jej odzyskaniu, ranny mężczyzna zaczął dopytywać o swoją matkę. Niestety nikt nie mógł mu udzielić żadnej, konkretnej odpowiedzi. Nie chciano go też wypisać, na jego własną prośbę, ze szpitala.

Umarła z głodu

23 listopada brat starszej, schorowanej kobiety, który sam w listopadzie był w innym szpitalu na leczeniu, w towarzystwie policjantów znalazł ją martwą w swoim łóżku.

Staruszka prawdopodobnie zmarła krótko przed tą wizytą. Powodem był chłód oraz brak jedzenia i picia. Z pewnością długo się męczyła. Sama z wykształcenia była lekarzem.

Rodzina obwinia policję za to, tragiczne zdarzenie. Jak dotąd wiadomo tylko, że owej nocy, gdy syn obłożnie chorej uległ wypadkowi, radiowóz podjechał pod wskazany adres. Jednak policjanci prawdopodobnie nie podjęli żadnych działań.

Sprawą zajęła się, po odnalezieniu w mieszkaniu zwłok, prokuratura. Policja odmówiła "Życiu Warszawy" jakichkolwiek wyjaśnień.

pap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tse tse

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 11:23 ~tse tse

  -Czy szpital(ewentualnie policja) nie ma obowiązku powiadomić rodziny o tym, że ktoś trafił do szpitala po wypadku? - czy polskie prawo zezwala na wywiezienie kogoś do szpitala psychiatrycznego bez jego zgody jeśli nie zagraża niczyjemu życiu? - Dlaczego nie znalazł się nikt, kto by znalazł czas na wysłuchanie tego człowieka? Może wystarczyłaby zwykła salowa? A czy w tym szpitalu nie ma pracownika socjalnego?

 • Dodzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 22:31 ~Dodzik

  ja nie wiem nawet jak nazwać zaistniałą sytuacje-brak słow!! XXI wiek a kobieta umiera z głodu!! policja dala du** tak że szok!!!!!!!!! gdzie sprawiedliwość?? a biedna kobieta nie żyje :(( [*]

 • inka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 15:41 ~inka

  czy ta kobieta miała jakich sąsaidow,nikt sie nie zainteresował,co za czasy ,POlicja gorsza jak Milicja

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 09:39 ~Ania

  Najgorsze jest to, że oni wiedzieli, że tam jest chora kobieta, która została bez opieki. Przecież syn prosił o zajęcie się nią. I to powinno wystarczyć, żeby kobiecie pomóc.

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 17:18 ~marta2

  a do meneli SM przedziera się przez zaspy i najgorsze wertepy z ciepłą herbatką i dobrą zupką, taka to nasza nowoczesna równość.Nie każdy zasłużył sobie na opiekę i czujne oko władzy.

 • WSW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 16:43 ~WSW

  @kolec: poszukaj w Wikipedii hasła "ironia".

 • cruenzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 16:31 ~cruenzo

  no....fajną macie tę wolność. za komuny takie coś było nie do pomyślenia

 • comber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 16:26 ~comber

  Policja - sam wielokrotnie prosiłem dzielnicowego o zainteresowanie sie patologiczna rodziną - olał temat, i tu może dojść do nieszczęścia, ale lepiej siedzieć w cieple za biurkiem i brać kasę za nic

 • Dr.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 15:55 ~Dr.

  i to jest XXI w. w Polsce , nie mam słów.

 • wsciekla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 15:50 ~wsciekla

  Tumiwisizm. Tragedia, to nie znieczulica, osoby ktore wiedzialy o tym, ze kobiecie trzeba pomoc, powinny byc oskarzone o morderstwo. Policja i lekarze wraz z personelem medycznym.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »