Informacje

19.07.2018 17:45 w otwocku

Ulicę tak zalewa, że można wiosłować.
"Nie będzie kanalizacji, są beczkowozy"

SERWISY:

Mieszkańcy wyciągnęli pontony i kajaki, żeby popływać na zalanej ulicy. Jak tłumaczą, o wakacyjną rozrywkę "zadbały władze przez wiele kadencji". Miasto nie pozostawia jednak złudzeń: przebudowy nie będzie.

Zaczęło się od wpisu na Facebooku. "Na Mazury, Mazury, Mazury...nieee. One nie są już trendy! Teraz zapraszamy do Otwocka. Mamy tu fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych" - zachęcali w nim mieszkańcy.

Można grilla rozpalić, pocztówkę wysłać

- Zadbały oto nasze władze przez wiele kadencji - dodawali. Post opatrzony był zdjęciami, na których zobaczymy, jak uśmiechnięci mieszkańcy pływają na kolorowych materacach czy pontonach na zalanej po ulewie ulicy Jasnej, tuż przy stacji PKP Świder.

- Spokojnie można też rozstawić grill i leżaki, by rozkoszować się walorami swojskiej przyrody. W pobliżu do dyspozycji sklep spożywczy z artykułami pierwszej potrzeby. Obok poczta by wysłać tradycyjną pocztówkę z wakacji - ironizowali.

Bo sytuacja w Otwocku - według wielu - nie jest tak kolorowa jak na zdjęciach. Ulica zalewana jest notorycznie.

- Takie sytuacje są po małym deszczu - opisuje w rozmowie z nami Adrian Dąbrowski. I dodaje:- Po takich ulewach, jak ostatnio, strach wyjeżdżać, bo można samochód utopić, co mi się już zdarzyło.

Miasto nie planuje przebudowy

Władze miasta nie pozostawiają jednak złudzeń. - W tym miejscu nie planowana jest żadna inwestycja - informuje Paulina Jaworek z urzędu miasta.

Jak dalej tłumaczy, Jasna nie posiada własnej kanalizacji deszczowej. Nie mają jej również pobliskie ulice, dlatego nie jest możliwe jej podłączenie.

- W przypadkach zagrożenia dla ludzi lub mienia ścieki rozlewisk wody opadowej na ulicy Jasnej i innych ulicach jest wypompowywana w pierwszej kolejności beczkowozami i zlewana do zlewni ścieków przez firmę zewnętrzną na podstawie zlecenia do umowy - opisuje Jaworek. Zapewnia, że wszystkie takie zgłoszenia od mieszkańców były "natychmiast realizowane", ale ostatnio pisma w tej sprawie nie wpływały.

Przedstawicielka urzędu podaje przy okazji, że w lipcu ubiegłego roku z ulic Otwocka wypompowano 450,50 m3 wody z rozlewisk, co z utylizacją kosztowało 11433,69 zł.

- W tym roku cena za metra sześciennego ścieków usuniętych z rozlewisk jest wyższa - zaznacza Jaworek. - W najbliższym czasie nie jest planowana przebudowa ulicy Jasnej ze względu na trwające tam prace przebudowy linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa - Dorohusk, na odcinku Warszawa - Otwock - Dęblin - Lublin, kończy urzędniczka.

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dziewczyna_z_otwocka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2018 11:00 ~dziewczyna…

  Co za brednie, Jasna rzeczywiście nie ma kanalizacji burzowej, ale szkoda, że nikt nie wypowiedział się na temat takich skrzyżowań jak: Reymonta/Żeromskiego, "Czaplickiego/Warszawska", długiego odcinka Wawerskiej, dziesięciometrowej kałuży na Samorządowej, a to tylko kilka miejsc.

  Władze sami sobie wybraliśmy... No cóż, w Otwocku wymiana władz nie daje zbyt wiele, bo każda kolejna rada chce się tylko "nachapać", a nie myśli w ogóle o mieszkańcach. Przypominają sobie o nich tylko w okolicach wyborów.

  Jest to jedno wielkie miasto absurdów i gdyby nie to, że mimo wszystko to jest moje miasto, to już dawno bym z niego uciekła. Dwie wielkie dziury w centrum, notorycznie zalewane ulice, puszczanie objazdów najbardziej zniszczoną ulicą w mieście (polecam obejrzenie kocich łbów z czasów dwudziestolecia międzywojennego na ulicy Reymonta), obietnice centrum handlowego, cudów wianków, basenów (do dzisiaj mam "cegiełkę", którą mój dziadek kupił na budowę miejskiego basenu, jest dużo starsza ode mnie), spalarnia śmieci i przyjmowanie tego całego syfu z Warszawy (tak, moi drodzy warszawiacy, śmieci wywozicie do nas), a teraz jeszcze do tego wszystkiego wspaniała komunikacja zastępcza podczas remontu na kolei (wiem, że to inwestycja PKP, ale miasto musiało wydać zgodę na umiejscowienie przystanków autobusowych) i przesuwanie przystanków tejże o 500 m (dbajmy o zdrowie mieszkańców). A gdzieś tam w tle wojenka między prezydentem miasta a radą.

  Jak to napisałam, to aż mi się wstyd zrobiło, że mieszkam w takim miejscu.

 • dziewczyna_z_otwocka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2018 10:47 ~dziewczyna…

  qperNIK~qperNIK

  A gdzie jest straż miejska! Dlaczego nie lepi mandatów za pływanie na tym nielegalnym kąpielisku?


  Otwocka Straż Miejska została rozwiązana w pierwszym kwartale tego roku.

 • ddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2018 15:38 ~ddd

  fajne miasto, dba o ludzi, nic tylko uciekać.

 • apteka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 11:00 ~apteka

  Dlaczego szukac miejsca na morzem jak ma sie pod nosem darmo

 • qperNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 09:40 ~qperNIK

  A gdzie jest straż miejska! Dlaczego nie lepi mandatów za pływanie na tym nielegalnym kąpielisku?

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 09:38 ~Janek

  Pitukułoszczak~Pitukułoszczak

  dzieci bezstresowego wychowania co to nigdy roboty nie uświadczyły, wziąłby się jeden z drugim i pomógł to lepiej mieć lajki na socialmediach, żenujący okaz zidiociałego młodego pokolenia. Nie wiem co gorsza pisuary czy następne pokolenie

  Znaczy, że co, mają w czynie społecznym kanalizację położyć?
  Z drugiej strony komuna wraca więc kto wie?

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 08:57 ~nemesis

  nie rozumiem po co pokazywać Otwock, skoro w Warszawie jest to samo. Całe osiedla nie maja kanalizacji ani wody bieżącej! XXI wiek!

 • jki87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 08:52 ~jki87

  podobno jest susza cha cha cha

 • sasas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 07:31 ~sasas

  Sami sobie samorządowców wybraliście.Jak się ich boicie to w czym problem? Jedno określenie ciśnie mi się samo...

 • Pitukułoszczak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2018 06:57 ~Pitukułoszczak

  dzieci bezstresowego wychowania co to nigdy roboty nie uświadczyły, wziąłby się jeden z drugim i pomógł to lepiej mieć lajki na socialmediach, żenujący okaz zidiociałego młodego pokolenia. Nie wiem co gorsza pisuary czy następne pokolenie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »