Informacje

17.04.2012 13:00 internauci informują

Ulica pod wodą.
"Ktoś zasypał odpływy"

SERWISY:

- Mały deszcz wystarczy, aby kompletnie zatopić ulicę - informuje Reporter 24 i przesyła zdjęcie "jeziora", które powstało przy węźle Łopuszańska, po deszczach w poniedziałek. - To wina zlikwidowanych rowów odpływowych - twierdzi. Do ich zasypania nikt się jednak nie przyznaje.

Chodzi o ulicę Pryzmaty, która znajduje się niedaleko wiaduktu w ulicy Łopuszańskiej, nad torami WKD. Według Reportera 24, winę za zaistaniłą sytuację ponoszą drogowcy, którzy podczas budowy węzła Łopuszańska, zlikwidowali rowy melioracyjne.

ZMID: To nie my

Z tymi oskarżeniami nie zgadza się jednak Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który był zleceniodawcą inwestycji.

- Na tym odcinku żadnych robót w ramach węzła Łopuszańska nie prowadziliśmy - informuje Agata Choińska, rzeczniczka ZMID. - Przebudowaliśmy tylko 20-metrowy odcinek ulicy Światowej i w ramach tych prac rów melioracyjny został wybudowany - dodaje.

MPWiK też nie

Jak się dowiedzieliśmy, prace w tamtym rejonie prowadziło również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl. Roman Bugaj, rzecznik MPWiK podkreśla, że rowy melioracyjne były już zasypane, gdy weszli na teren budowy. I zapewnił, że MPWiK doprowadziło stan nawierzchni do takiego, w jakim go zastali.

su/roody/as//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dziad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 17:59 ~dziad

  Ręce opadają.

 • daniell

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 16:17 ~daniell

  A pani prezydent siedzi w wygodnym fotelu i się z was moi mili mieszkańcy śmieje. Bo to jej wisi, tak samo jak podległym jej urzędnikom.

 • wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 10:35 ~wawer

  Wiadomo pseudofachowcy gronkiewicz budowali to i spartolili, takie wykształciuchy fachowcy. Pewno Walz dała im nagrody za węzeł, a kiedy odbierze? Nigdy. Chyba że PIS dojdzie do władzy i wywali te babe pseudopfachowca od przecinania wstęg.Tego też nie umie

 • fred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 08:34 ~fred

  Zgadzam się z "miki". Jeżdżę tam codziennie z pracy od kilku lat i taka jest prawda. Były hałdy ziemi - nie małe i wtedy pięknie zalewało ulice. Stała kruszarka, a obok niej hałdy gruzu do pokruszenia. Przed budową tego węzła nie było takich "numerów" z zalaniem ulicy.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 01:31 ~miki

  Pragnę poinformować Panią Choińską, że w tym miejscu wykonawcaaa węzła łopuszańska posiadał wielkie hałdy ziemi oraz maszynę do kruszenia betonu.
  Więc niech pani rzecznik dowie się co i jak a potem odowiada zgodnie z prawdą

 • bogdan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 23:44 ~bogdan

  Al. Prymasa 1000-lecia (dołem nie wiaduktem) i róg ul.Kasprzaka w stronę Dworca Zachodniego, przy światłach. Tylko trochę popada zawsze stoi woda. Kanalizacja tam w ogóle nie działa!

 • xmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 20:10 ~xmen

  Oby więcej takich akcji. Może kiedyś Polacy się nauczą pilnować swoich spraw i walczyć o swoje, a nie tylko "co ja mogę, mnie to nie dotyczy". Mnie to rzeczywiście bezpośrednio nie dotyczy - mieszkam z drugiej strony miasta ;) Pozdrawiam zalanych, zawsze pozostają sądy... państwo mamy hojne.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 19:05 ~xyz

  Szemot~Szemot

  Dwie rzeczy.

  1. Mieszkam obok i widziałem inwestycję od początku. Rowy zasypało MPWiK rovbią w pobliżu gigantyczną dziurę (prawdopodobnie kolektor burzowy) oraz wzdłuż wszystkich rowów aż do działkowej pod torami WKD robili głębokie wykopy. Całkiem niedawno skończyli ozostawiajac jeszcze poszatkowaną ul Działkową.

  2. Jezioro wielkie ale samochodem da się przejechać. po drugiej stronie Łopuszańskiej dokłanie między Jutrzenki a al Jerozolimskimi jest może dużo mniejsze ale dla pieszych. Nie ma fizycznie możliwści przejścia gdyż jeziorko jest od ekranu aż po płot ogrodzenia czyli 100% szerokości. zalany jest wtedy chodnik ścieżka rowerowa i trawnik. Przejśc się nie da. To już nie MPWiK tylko źle wykonany chodnk i ścieżka rowerowa gdyż z niewiadomych przyczyn i Jutrzenki i skrzyzowanie jest wyżej niż środek chodnika więc wszystko tam spływa a odpływów brak.

  Ad. 2. Ten chodnik ze ścieżką to jakaś kpina. Zamiast czymś podsypać, żeby było równo, to wielki dół na środku zrobili. Już w czasie budowy ronda stała tam woda, ale nikomu nie dało to do myślenia. A wjazd z ulicy na rzeczoną ścieżkę blokuje krawężnik chyba z 20-sto centymetrowej wysokości. Kompletny idiota musiał to projektować...

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 18:46 ~Nick

  rozpieprza mnie to polskie partactwo i bylejakość. Aż mnie boli gdy czytam akie komunikaty. Czy to sięm kiedyś skończy???

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2012 17:38 ~WAW

  Bródno rulezz~Bródno rulezz

  To co może mieszkańcy w czynie społecznym sie skrzykną z łpatami skoro urzędnicy są bezradni jak zwykle ???????

  Taa skrzykna hahah dziczyzna .. jeden na drugiego bedzie patrzył ze on to zrobi;]

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »