Informacje

19.09.2013 18:30 kontakt24

Ulica dziurawa jak ser.
Od lat czeka na remont


"Ta droga to codzienna katorga dla pieszych i zmotoryzowanych" - pisze na Kontakt 24 jeden z mieszkańców warszawskiej Białołęki. Zamieszczone przez niego zdjęcia przedstawiają dziurawą ulicę Twórczą, która od lat jest prawdziwym torem przeszkód. Dzielnica tłumaczy, że wie o problemie, ale nie ma pieniędzy na budowę tej i innych dróg.

"Czy te zdjęcia zostały zrobione przez marsjański łazik Curiosity? Nie, to jedna ze stołecznych ulic na Białołęce" - podpisał zamieszczone przez siebie fotografie internauta @ColonelS.

"800-metrowy odcinek wstydu dla rządzących"

Ulica Twórcza, będąca drogą dojazdową dla ponad stu rodzin, przypomina bardziej szwajcarski ser lub krajobraz Czerwonej Planety. "Ta droga to codzienna katorga pieszych i zmotoryzowanych, to 800-metrowy odcinek wstydu dla rządzących" - żali się autor zdjęć.

"Poruszanie się po nocy może grozić skręceniem nogi w kostce, nie wspominając o zniszczonych butach, spodniach, czy zbyt częstym zużywaniu się układów zawieszenia w samochodach mieszkańców" - dodaje mieszkaniec.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

Dzielnica: Wiemy o problemie

- Wiemy jak wygląda ulica Twórcza. Niestety problemem jest brak środków na jej budowę - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka Białołęki. Jak dodaje, z podobnymi kłopotami zmagają się również mieszkańcy innych osiedli położonych w dzielnicy (według danych rzeczniczki, na Białołęce asfaltu nie ma 30 proc. dróg).

Wiele z nowo powstających osiedli budowanych jest na terenach rolniczych. Deweloperzy stawiają bloki mieszkalne czy osiedla domków w "szczerym polu" nie dbając jednocześnie o zapewnienie mieszkańcom dogodnego dojazdu do nich.

Mieszkańcy dostaną drogę w 2015 roku?

Dzielnica tłumaczy, że nie jest w stanie wybudować wszystkich dróg w ciągu roku, dwóch czy nawet pięciu lat.

- Budżet nie jest z gumy, jest ograniczony a budowa takiej drogi, to budowa od podstaw wymagająca dużych nakładów finansowych - twierdzi rzeczniczka dzielnicy. - W pierwszej kolejności powstają drogi dojazdowe do osiedli najbardziej zaludnionych - mówi.

Jak zapewnia, dzielnica przystępuje do regulacji stanu prawnego gruntów potrzebnych do budowy ulicy Twórczej.

- Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z mieszkańcami tej ulicy uda się nam wykupić grunty jeszcze w tym roku - prekonuje Włoch-Nagórny. - Jeśli tak się stanie w przyszłym roku rozpoczniemy budowę ulicy, zakończenie prac planujemy w 2015 r. - podsumowuje.

Błoto, dziury, wyboje: witajcie na ul. Twórczej - zobacz reportaż TVN Warszawa z 2010 roku:

mmt//tka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2013 09:36 ~wawka

  zamiast skupiać się na tym kto gorszy kto lepszy lepiej skupcie się na tym aby władza nie przeżerała naszych pieniędzy tylko inwestowała je aby nam wszystkim którzy tu mieszkamy żyło się lżej i lepiej

 • mkfdek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 17:52 ~mkfdek


  centrum~centrum

  jakby mieszkańcy białejłąki płacili podatki w warszawie to i pieniądze na drogę by się znalazły...za dramo by wszystko chcieli w stolicy...
  wars z białołęki~wars z białołęki

  ćw...u. płacimy tu podatki! ponad 70% mieszkańców Białołęki płaci podatki w Warszawie. W Centrum niecałe 80%.
  Weź też pod uwagę, ile zarabia (i płaci podatku) właściciel domku i dwóch samochodów, a ile emeryt z hożej, żul ze wspólnej, mieszkaniec komunałek na żytniej... No, ile ty płacisz. Ja rocznie ponad 5000 zł) Od kilkunastu lat. A ty?


  Sami sobie wybudujcie to wasz obowiązek . czytaj ustawę o drogach . Jeśli chcesz drogę to kup działkęm tam gdzie już jest będzie znacznie droższa

 • dijh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 17:49 ~dijh  markus~markus

  A kiedy wyremontują zatłoczoną i dziurawą Głębocką? Na Białołęce w ciągu 5 lat wzrosła liczebność podatników 20-krotnie a urzędasy kase tylko w swoje kieszenie pchają!
  wawa_man~wawa_man

  Chyba mieszkańców, bo podatnik to osoba która płaci w Warszawie podatki, a na Białołęce na pewno większa część ich nie płaci.

  Rysiek z Kranu~Rysiek z Kranu


  A podatek od nieruchomości?

  Podatek od nieruchomości to wielkie gowno. A droga zgodnie z wyrokiem sądu może zostać za drogę wtedy kiedy zostanie wybudowana więc nie powinno być w ogóle tam domów bo jest brak dostępu do drogi publicznej. Jeśli już deweloper wymyślił sobie osiedle powinien dostać na to zgodę tylko wtedy gdy wybuduję drogę. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych inwestycja drogowa spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora inwestycji nie drogowej "czytać dewelopera". Dlaczego podatnicy całej warszawy mają płacić za budowę dróg na polach Białołęki na których przyjezdni głównie kupili dlatego tańsze mieszkania. Czy to nie jesty jawny błąd urzędu dzielnicy. Gdzie była i jaka opinia komunikacyjna dla tego osiedla gdzie inżynier ruchu.

 • Hela125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 17:06 ~Hela125

  Nie jest to jedyna taka ulica na Białołece. Chociażby ul. Wspólczesna, która została otwarta jako łacznik pomiędzy Głebocką i Ostródzką, aby kilka osób mogło szybciej dojechac do centrum handlowego. W tym czasie w nowo powstającym parku przy Magicznej budowana jest droga w jakim celu to nie mam pojęcia. Pieniądze te mogłyby zostać wydane na remon ulic o nawierzchni gruntowej, które tego naprawdę wymagają.No cóż takie mamy władze gminne, które nad interes mieszkańców Białołęki przedkładają sówj własny.

 • Rysiek z Kranu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 13:42 ~Rysiek z Kranu


  markus~markus

  A kiedy wyremontują zatłoczoną i dziurawą Głębocką? Na Białołęce w ciągu 5 lat wzrosła liczebność podatników 20-krotnie a urzędasy kase tylko w swoje kieszenie pchają!
  wawa_man~wawa_man

  Chyba mieszkańców, bo podatnik to osoba która płaci w Warszawie podatki, a na Białołęce na pewno większa część ich nie płaci.  A podatek od nieruchomości?

 • wars z białołęki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 12:42 ~wars z…

  centrum~centrum

  jakby mieszkańcy białejłąki płacili podatki w warszawie to i pieniądze na drogę by się znalazły...za dramo by wszystko chcieli w stolicy...

  ćw...u. płacimy tu podatki! ponad 70% mieszkańców Białołęki płaci podatki w Warszawie. W Centrum niecałe 80%.
  Weź też pod uwagę, ile zarabia (i płaci podatku) właściciel domku i dwóch samochodów, a ile emeryt z hożej, żul ze wspólnej, mieszkaniec komunałek na żytniej... No, ile ty płacisz. Ja rocznie ponad 5000 zł) Od kilkunastu lat. A ty?

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 11:27 ~mieszkanka

  Ludzie , przecież to były pola orne. Kupiliście tanio pola na wsi, a chcecie mieszkać w mieście.
  Jakby ludzie nie kupowali od dewelopera domów bez dróg, to drogi byłyby zbudowane.

 • mieszkaniec białołęki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 10:29 ~mieszkanie…

  Aż przykro czytać niektóre komentarze. Są ludzie, którzy całe pokolenia mieszkają na Białołęce i nie są "słoikami". Słoiki mieszkają także w innych dzielnicach i jest ich tam bardzo dużo - jak i w całej Warszawie. Ludzi typowych Warszawiaków jest bardzo mało.

 • kortak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 10:14 ~kortak

  nie ma kasy na drogi bo HGW rozdala 318 mln premie na swoich urzedasow

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 10:11 ~wars

  Śródmieście Południowe~Śródmieście Południowe

  Jaka dzielnica i mieszkańcy, taka ulica

  wolę mieszkać wśród wykształconych choć okradanych przez miasto mieszkańców, niż wśród żuli z komunałek i lumpenproletariatu w Śródmieściu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »