Informacje

18.02.2017 09:12 Ratusz ogłosił konkurs

Uczniowie zaprojektują
własną kartę miejską

SERWISY:

Uczniowie warszawskich szkół, którzy od września skorzystają z bezpłatnej komunikacji, będą mogli też zaprojektować kartę miejską. W piątek ratusz ogłosił konkurs. Prace muszą być związane z Warszawą.

– Wszyscy warszawscy uczniowie i ich rodzice będą mogli wybrać projekt, który podoba im się najbardziej, i który będą codzienne nosić w swoich plecakach, korzystając ze stołecznej komunikacji – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Związane z "warszawską tematyką"

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Nadsyłane prace powinny być związane z tematyką warszawską. Mogą przedstawiać obecną Warszawę – taką jaka jest - albo taką, jaką uczniowie chcą żeby była, czyli stolicę marzeń.

"Do stworzenia rysunku bądź malunku powinna zostać wybrana jedna z technik plastycznych: kredki, pastele, farby, tempera, pisaki bądź grafika, w tym komputerowa" – przestrzegają urzędnicy.

Nadesłane prace oceni komisja konkursowa, która wytypuje sześć projektów: trzy dla szkoły podstawowej i trzy dla gimnazjów. Zostaną one następnie poddane pod głosowanie w internecie. Głosowanie – jak zapowiada ratusz - odbędzie się pod koniec marca.

Miesiąc na nadsyłanie prac

Uczniowie mogą przesyłać prace przez miesiąc (do 17 marca). Muszą dołączyć do nich również pisemną zgodę rodziców na udział w konkursie.

"Warunkiem przyjęcia pracy będzie jej oryginalność – grafika nie może być plagiatem lub być wcześniej zgłoszoną na inny konkurs" – podkreślają urzędnicy.

Zwycięskie prace posłużą jako wzór karty miejskiej i trafią do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Ich autorzy otrzymają też nagrody. Za pierwsze miejsce jest to hulajnoga z kaskiem i zestawem ochraniaczy.

"Dystrybucja kart będzie polegać na tym, że szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem dzieci (wzór wniosku i instrukcja zostaną dostarczone do szkół) oraz informację na jaki okres należy zakodować uprawnienie" – tłumaczy ratusz w komunikacie.

Następnie to ZTM dostarczy do szkół gotowe, spersonalizowane już karty. Dokumenty będą wgrywane na okres nie dłuższy niż cztery lata.

Od września do szkoły za darmo

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, od 1 września uczniowie podstawówek i - działających jeszcze przez dwa lata - gimnazjów pojadą za darmo komunikacją miejską.

- To inwestycja w edukację. Zyskają na tym domowe budżety, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci - mówiła w styczniu prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »