Informacje

30.05.2014 17:10 "Kobieta nie przyznała się do winy"

Uciekała przed patrolem, potrąciła strażnika. Grozi jej 10 lat więzienia

SERWISY:

Zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza usłyszała kobieta, która nie zatrzymała się do kontroli i potrąciła strażnika miejskiego. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

- Kobieta nie przyznała się do winy. Złożyła wyjaśnienia, ale ze względu na dobro śledztwa, prokurator prowadzący sprawę nie chce ich ujawniać – powiedziała tvnwarszawa.pl Renata Mazur, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, prokurator postanowił przedstawić kobiecie zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi jej do 10 lat więzienia.

- Dodatkowo zostanie wykonana ocena zdolności kobiety do prowadzenia pojazdów – dodała Mazur.

Nie zatrzymała się do kontroli

Do wypadku doszło w środę po południu. Z notatki służbowej strażniczki, która brała udział w akcji, wynika że kierująca hondą została zatrzymana, bo zignorowała znak zakazu ruchu. Strażniczka zapytała, czy kobieta posiada uprawnienia do poruszania się w strefie, gdzie obowiązuje znak. Kierująca odpowiedziała, że takich uprawnień nie posiada, dlatego strażniczka poprosiła o zjechanie na pobocze.

Kobieta zignorowała polecenie i odjechała. Zatrzymała się 200 metrów dalej na czerwonym świetle. Tam ponownie strażnicy próbowali ją zatrzymać, wtedy kobieta ruszyła gwałtownie potrącając strażnika.

Kilkaset metrów dalej zatrzymała ją policja. Kierująca tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie zatrzymała się do kontroli, bo uznała, że jeśli ma komuś okazywać dokumenty, to tylko policji, a nie strażnikom miejskim.


bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oby watel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 19:59 ~oby watel

  jak ma być porządek w kraju , jak tylu matołów broni tępą babę popełniającą przestępstwo

 • Gargin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 18:29 ~Gargin

  Dziwi mnie brak znajomości prawa przez naszych kierowców. dla niedoinformowanych art 129b PoRD zezwala SM na zatrzymanie pojazdu jeśli kierowca ucieka i nie stosuje się do poleceń.Gdyby zatrzymywała ją policja, a ona by uciekała i potrąciła policjanta to pewnie by już nie żyła, bo by do niej strzelali, a tak grozi jej tylko 10 lat więzienia. dostanie pewnie zawiasy więc pochodzi jeszcze po ziemi. dla tych co chcą zlikwidować sm. likwidacja nic nie zmieni bo ktoś będzie musiał was dalej karać za łamanie prawa.

 • rop4537

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 17:42 ~rop4537

  Taki to kraj że Premiera można nazwać publicznie zdrajcą .pogrzeb byłego Prezydenta zakłócać bezkarnie a stróża prawa rozjechać.....ot anarchio- demokracja

 • xp123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 17:35 ~xp123

  jak w życiu tak na forum.Napaść na funkcjonariusza to przestępstwo i podlega karze a tu głąby wypisują bzdury i staja w roli adwokata diabła

 • MIKII

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 17:18 ~MIKII

  PODLI LUDZIE

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 15:29 ~kilovolt

  januszko~januszko

  Czy strazniczka miała sens gonić samochód. Wystarczyło spisać numery i sprawę jak zwykle skierować do Fachowców z policji. Pi co gonila na pieszo samochód. Czyżby swoją głupotą i tu..ą starała się zatrzymać auto. W tym miejscu już nie miała do tego uprawnień.

  Ależ jak najbardzie miała, gdyż tamta nie opuściła jeszcze strefy zakazu ruchu.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 15:21 ~kilovolt  Zdzichu123Zdzichu123

  straż miejska niech pilnuje porządku a nie kierowców a jak słyszę tą najmądrzejszą rzecznik w polsce to zygać mi się chce już kiedyś stojący samochód potrącił panią komendant SM tylko sąd się na nich poznał !!!
  qwerty~qwerty


  i co gdyby nie było tej kontroli to ta niezrównoważona kobieta dalej by jeździła doprowadzając w końcu do wypadku.
  aneta~aneta


  no tak bo jezdzenie nieprzepisowe autem jest najwiekszym wykroczeniem prawnym w tym kraju, ktore trzeba bezwzglenie scigac w pierwszej kolejności. Wszystko inne jest w porzadku nie ma kradziezy, odzyskiwalność aut 100% , nie ma oszustw, nie ma morderst, nie ma mafii. Zeby z Pruszkowem tak straz miejska efektywnie działała !!!!

  Tu nie chodzi przecież o samo nieprzepisowe jeżdżenie tylko o to, że dzięki temu została wyeliminowana z ruchu kobieta która stwarza zagrożenie dla innych. I gdyby nie ta kontrola mogłaby jeszcze kiedyś wyrządzić komuś dużo większą szkodę.

 • ulka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 12:16 ~ulka

  januszko~januszko

  Czy strazniczka miała sens gonić samochód. Wystarczyło spisać numery i sprawę jak zwykle skierować do Fachowców z policji. Pi co gonila na pieszo samochód. Czyżby swoją głupotą i tu..ą starała się zatrzymać auto. W tym miejscu już nie miała do tego uprawnień.

  a później powie,że to nie ona jechała i szukaj wiatru w polu,a tak sprawa jest jasna i klarowna popełniła przestępstwo i teraz za to odpowie

 • roaden

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 11:58 roaden

  januszko~januszko

  Czy strazniczka miała sens gonić samochód. Wystarczyło spisać numery i sprawę jak zwykle skierować do Fachowców z policji. Pi co gonila na pieszo samochód. Czyżby swoją głupotą i tu..ą starała się zatrzymać auto. W tym miejscu już nie miała do tego uprawnień.

  Po pierwsze miała takie uprawnienia (przerażające jest że wieksza część naszego narodu nie ma pojęcia o uprawnieniach policji i sm . Po drugie samo spisanie numerów jest mało skuteczną interwencją w stosunku do popełniającego wykroczenie oraz daje mu możliwość uniknięcia odpowiedzialności .

 • rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 11:09 ~rychu  SILNY~SILNY

  Za tą panią co kierowała stoi cała Warszawa!
  wero~wero

  pisz za siebie,bo ja się pod tym nie podpisuję
  ass~ass


  Niech wreszcie Panstwo czy tez Straz prtzestanie upadlać i niszczyć ludzi. Czy to była sytuacja na 10 lat pozbawienia wolności? Strażnik nieudolnie przeprowadził akcje zatrzymania to spadł z maski. Pani złamała tylko zakaz ruchu i odjechała. Nie mogli dać jej pouczenia i rozstac sie normalnie? Nie, oni są nastawieni nie na pilnowanie porzadku, łapanie bandytów a na łupienie kierowców. Na Konwaliowej potrafia zaparkowac na trawie z fotoradarem? Na prymasa tys potrafia zaparkowac na przystanku z fotoradarem? natepnym razem wezwe na nich Policje. Czy to bylo takie wielkie wykroczenie przeciw Panstwu Polskiemu wjazd na zakaz ruchu ze trzeba takie działania skakanie na maske prokurator! moze trzeba było jeszcze strzelać!


  piszesz ale chyba nie bardzo rozumiesz co,o KK w ogóle nie masz pojęcia,a 10lat ja najbardziej i zabranie uprawnień.W tym przypadku samochód był traktowany jako narzędzie.Takie zachowanie kierowców powinno być wysoko karane i gdzieś mam co robią na Konwaliowej czy Prymasa.Nie zatrzymał się do kontroli i teraz poniesie tego konsekwencje oby bardzo surowe

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »