Informacje

04.09.2015 10:02 internauta tvnwarszawa.pl alarmuje

Uciążliwy remont przy Centralnym.
"Zwisają kable, wszędzie pył"

SERWISY:


Warszawiacy skarżą się na sposób, w jaki prowadzone są prace w przejściach podziemnych przy Dworcu Centralnym. Zasłaniają twarze, by chronić się przed unoszącym się w powietrzu pyłem i lawirują między wiszącymi nad głowami kablami.

Chodzi o prace prowadzone w ramach modernizacji Dworca Centralnego, które obejmują przejścia podziemne. Obecnie trwają one w tunelu pod al. Jana Pawła II, na północ od ronda Czterdziestolatka, a także w przejściu po zachodniej stronie Alei.

"Wygląda to niebezpiecznie"

"Niezabezpieczone kable zwisają nad głowami przechodniów. A wyższe osoby muszą się schylać w niektórych miejscach" – zaalarmował na warszawa@tvn.pl Emil. Dodał również, że gdy chodniki w ciasnych, częściowo wygrodzonych przejściach, toną w pyle.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Jak informuje, największe problemy są pod al. Jana Pawła II.

– Wygląda to niebezpiecznie. Przechodniów otaczają wiszące i ciągnące się po ziemi kable – relacjonuje Mateusz Szmelter.

I dodaje, że prace odbywają się bezpośrednio w przejściu i są dosyć uciążliwe dla przechodzących osób. – Jest spory hałas, do tego przechodnie zasłaniają usta i nosy koszulkami, bo chronić się przed pyłem - zaznacza Szmelter.

O komentarz poprosiliśmy Polskie Koleje Państwowe. "Wszystkie prace na dworcu Centralnym są prowadzone z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Obecnie w galerii zachodniej wykonywana jest instalacja elektryczna i teletechniczna. Układane przewody nie są pod napięciem i są podwieszone na wysokości minimum 2,20 m od poziomu posadzki. Nie stanowią one żadnego zagorzenia dla przechodniów" - przekonuje w wysłanym do nas mailu Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP.


Estetyzacja za 19,5 mln zł

Ale remont nie odbywa się tylko w przejściach podziemnych. Na Dworcu Centralnym wymieniana jest szklana elewacja, wyłączona jest też część środkowa hali głównej, gdzie powstaje wielka antresola. Lokale komercyjne, które się na niej znajdą, zastąpią szklane kubiki, które do niedawna stały w hali, ale okazały się niepraktyczne. Na antresolę będzie można ruchomymi schodami.

Estetyzacja Dworca Centralnego rozpoczęła się pod koniec marca. Prace za 19,5 mln złotych maja zakończyć się w IV kwartale tego roku.


Przeczytaj więcej o estetyzacji  Dworca Centralnego.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Eva

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 16:35 ~Eva

  Proponuje pojechać do Paryża i zobaczyć, jak wygląda remont metra - jest naprawdę hardcorowo, kable, kurz etc - i nikt nie narzeka.

 • buhaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 15:31 ~buhaha

  Proponuję zamknąć przejście podziemne w godzinach 6-22. Wtedy nie będzie narzekań na bród,hałas i pył.Jak budowa, to budowa. A że malkontenci nie będą mieli którędy chodzić, to już ich problem.Przez teren budowy nie wolno robić skrótów.

 • mdw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 14:52 ~mdw

  mw1~mw1

  tam jest obrzydliwy smród. ostatnio wymiotowałam jak tamtędy przechodziłam do autobusu 109. Koszmar

  jeszcze nie widziałam budowy, na której pachniałoby fiołkami. Remont ma to do siebie, że jest brudno, wszędzie pełno kurzu. Ludzie opanujcie się !!!

 • mw1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 13:04 ~mw1

  tam jest obrzydliwy smród. ostatnio wymiotowałam jak tamtędy przechodziłam do autobusu 109. Koszmar

 • amy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:59 ~amy

  Polski standard remontu. A nawiasem, która to już "estetyzacja" dworca ostatnio?

 • a11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:30 ~a11

  macgregor~macgregor

  Jak zwykle szukanie dziury w całym. Przechodzę tym tunelem 2x każdego dnia w drodze do pracy. Przez cały czas remontu może góra 2-3 razy zdażyło się, że przejście było faktycznie zakurzone podczas szlifowania posadzek. Z wiszącymi przewodami to też jakieś bzdury. Wszystko jest ułożone na suficie w korytach, albo zwinięte w szpulę i przyczepione do sufitu. Ani razu nie musiałem schylać głowy ani nie zawadzałem o zwisające z sufitu przewody.
  Zawsze można zamknąć całe przejście i nadrabiać po kilkaset metrów drogi do naziemnych przejść dla pieszych - ciekawe, czy wtedy będzie się ktoś skarżył na uciążliwość remontu.
  Szukanie sensacji za wszelką cenę tam gdzie jej nie ma.


  nie

 • prezes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:28 ~prezes

  noname~noname

  Czemu powtarzacie te idiotyzmy? Czemu szukacie skandalu na siłę? Najbardziej mnie śmieszą Ci co przeżywają i zasłaniają twarze. O Boże umrę od wdychania pyłu przez 30 sekund... Porażka. Społeczeństwo jest coraz bardziej roszczeniowe i wygodnickie. A wy dziennikarze ich w tym utwierdzacie i nie piętnujecie.

  Taaa i od razu zapalenie krtani, rzeżączka, kiła i nie wiadomo co tam bo troszkę pyłku lata. Od samochodów jak śmierdzi i wszyscy żyją

 • noname

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:22 ~noname

  Czemu powtarzacie te idiotyzmy? Czemu szukacie skandalu na siłę? Najbardziej mnie śmieszą Ci co przeżywają i zasłaniają twarze. O Boże umrę od wdychania pyłu przez 30 sekund... Porażka. Społeczeństwo jest coraz bardziej roszczeniowe i wygodnickie. A wy dziennikarze ich w tym utwierdzacie i nie piętnujecie.

 • macgregorwawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:11 ~macgregorwawa

  prezes~prezes

  filmik warty obejrzenia dla fajnej idącej spódnicy od 48 sekundy... poza tym popieram przedmówcę - szukanie sensacji

  Też zwróciłem na nią uwagę :-)
  Aż się dziwię, że nie ma potężnych opóźnień w inwestycji. Gdybym pracował przy robotach w tym przejściu to by mi się kark ukręcił takie modelki się tam przechadzają :-D

 • taki klimat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 11:10 ~taki klimat

  To chyba chodzimy o innych porach. Fakt, że standard wykonywania robót
  (czyli co mnie interesują inni, skoro ja tu remontuję) nie odbiega od standardów BHP panujących w kraju. Niestety taki mamy klimat ;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »