Informacje

21.04.2015 15:32 w niedzielę startuje maraton warszawski

Tysiące maratończyków na start.
Zamkną ulice w pięciu dzielnicach

SERWISY:

 

Praga, Śródmieście, Mokotów, Ursynów i Wilanów – mieszkańcy tych dzielnic najbardziej odczują niedzielny Orlen Warsaw Maraton. Choć biegacze rozpoczną swoje zmagania o 9.30, to utrudnienia w ruchu będą odczuwalne przez cały dzień.

Maraton wystartuje sprzed Stadionu Narodowego. Tysiące biegaczy rozpoczną rywalizację o godzinie 9.30. Z Powiśla zawodnicy skierują się przez ulice Gagarina, Spacerową, Puławską na Ursynów i dalej do Powsina, a wracać będą Jana III Sobieskiego, ponownie Powiślem przez Most Świętokrzyski na Stadion Narodowy.

Najszybsi z nich dotrą do mety po ponad dwóch godzinach, ostatnie osoby pojawią się na finiszu najpóźniej po 6 godzinach od startu. Ponad 42-kilometrowa trasa nie będzie zamknięta przez cały ten czas, tylko na czas biegu maratończyków. Dodatkowo, trasa na żadnym odcinku nie przecina torowiska, dlatego ruch tramwajowy nie będzie nigdzie blokowany, a wszystkie linie będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy.

O tej samej porze rozpocznie się też bieg na 10 km. Ta trasa, wiodąca Wybrzeżem Kościuszkowskim na północ w stronę Konwiktorskiej a dalej Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Tamką z powrotem przed Stadion Narodowy.

Pierwotnie biegacze mieli przebiec przez most Poniatowskiego. Jednak po pożarze mostu Łazienkowskiego, trasa została zmieniona, a biegacze pojawią się na moście Świętokrzyskim.Przez maraton mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w kilku dzielnicach.

>>>Zobacz całą trasę maratonu<<<


Praga

Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z mostem Świętokrzyskim do wjazdu na most Poniatowskiego będzie wyłączone z ruchu od godziny 7.00 do końca biegu, czyli nawet 6 godzin po starcie. Rano niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od mostu do ul. Zwycięzców.

Śródmieście

Most Świętokrzyski w godzinach porannych będzie zamknięty w obu kierunkach. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na dystansie 10 km, odblokowana zostanie jego północna jezdnia z Pragi do Śródmieścia.

Rano ulice Dobra, Solec, Górnośląska, Ludna, Czerniakowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwolożerów będą zamknięte, ale tylko przez ok. 90 minut. Po południu możliwy będzie już wyjazd na ul. Solec i Czerniakowską, a dalej w dowolnym kierunku. Zalecane jest niepozostawianie samochodów na ulicy Kruczkowskiego i Podchorążych.

Na ulicy Czerniakowskiej maraton będzie się wprawdzie posuwał jednym z trzech pasów ruchu, jednak tylko na odcinku 1 km. Dzięki temu, zachowana zostanie drożność głównej arterii dojazdowej do mostu Siekierkowskiego i Poniatowskiego. W miejscach zlokalizowanych w okolicach wyjazdu z Ujazdowa na Czerniakowską stworzone zostaną specjalne śluzy, które pozwolą kierowcom na wyjazd.

Mokotów

Na ulicy Puławskiej wykorzystane będą dwa z trzech pasów prowadzących na północ. Trzeci pas – zewnętrzny – służyć będzie do wyjazdu mieszkańcom osiedli na Śródmieściu i Mokotwie. Od strony Centrum w kierunku Ursynowa ul. Puławska będzie drożna przez cały czas. Utrudnienia pojawią się także na ul. Bukowińskiej, która zostanie zamknięta na około pół godziny. Aleja Wincentego Witosa w obu kierunkach będzie nieprzejezdna w godz. 11.00-14.40.

Ursynów

Mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa będą mogli bez problemu dojechać do Doliny Służewieckiej i nią pojechać dalej w dowolnym kierunku. Dojazd do dzielnicy Ursynów pozostanie zachowany dzięki drożnej ul. Rolnej i Al. KEN. Wszystkie Osiedla znajdujące się wzdłuż wschodniej strony ul. Rosoła będą mieć możliwość wyjazdu i dojazdu do Al. Gen. Sikorskiego, a następnie do Mostu Siekierkowskiego.

Wilanów i Powsin

W godzinach 10.30 – 15.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd do Powsina. Zalecamy również niepozostawianie samochodów przy ulicy Relaksowej w bezpośrednim sąsiedztwie trasy. Do miasteczka Wilanów będzie można się dostać przez Al. Rzeczypospolitej. Na ulicy Jana III Sobieskiego ruch wstrzymany będzie w kierunku północnym. Dostępny pozostanie natomiast kierunek południowy i dojazd do al. Wilanowskiej.

Zmiany w okolicach starówki

W przypadku biegu na dystansie 10 km reorganizacja ruchu zostanie przeprowadzona na dużo mniejszą skalę. Wybrzeże Kościuszkowskie w kierunku południowym, gdzie biegacze będą się poruszać pod prąd, zostanie zamknięte na ok. 40 minut.

Organizatorzy zalecają zjazd przy moście Gdańskim lub wcześniej – przy Centrum Olimpijskim. Biegacze będą biec przez Stare i Nowe Miasto. Przez ok. 40 minut wyłączona będzie także ulica Tamka.

W sobotę też utrudnienia

Dzień przed maratonem i biegiem na 10 kilometrów, czyli w sobotę, odbędzie się charytatywny marszobieg. Jego trasa zostanie poprowadzona m.in. przez Plac Zamkowy, ul. Karową i nitkę Wybrzeża Kościuszkowskiego przy Centrum Nauki Kopernik. Osoby, które będą chciały przejechać na prawy brzeg Wisły powinny w tym czasie skorzystać z mostu Gdańskiego, Poniatowskiego lub Siekierkowskiego. Utrudnienia mogą potrwać około 1 godzinę. Marszobieg zacznie się o 17.

Na maraton komunikacją

Organizatorzy imprezy zachęcają biegaczy, by przybyli na start metrem.  – Miasteczko Biegaczy znajdować się będzie na błoniach Stadionach Narodowego. Dzięki bliskości II linii metra zawodnicy zyskali łatwy dojazd na start, a kibice możliwość łatwego poruszania się pomiędzy kolejnymi odcinkami trasy – powiedział Sebastian Chmara, rzecznik prasowy Orlen Warsaw Marathon.

Podczas biegu na pięciu skrzyżowaniach: Ludnej z Rozbrat, Pięknej z Myśliwiecką, Solec z Czerwonego Krzyża, al.KEN z Ciszewskiego oraz Sobieskiego z Chełmską,  dyżurować będą dwuosobowe grupy wolontariuszy. Będą oni informować kierowców o utrudnieniach, a także o możliwości wybrania drogi objazdowej.

O zmianach w komunikacji miejskiej ZTM będzie na bieżąco informować na swojej stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. Na ulicach pojawią się też informatorzy.

Tak było w ubiegłym roku:

jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2015 18:09 ~bono

  Organizatorzy zachęcają aby biegacze przybyli na metę metrem... ale dlaczego nie mogą po prostu na metę przybiec prosto z domu???? nie mają siły?

 • fox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2015 12:59 ~fox


  Biegasz z Ursynowa~Biegasz z Ursynowa

  Ale się wszyscy napinacie :) Zamiast się cieszyć, że Warszawa fajnie się rozwija to wszyscy narzekacie.
  Akurat wszyscy w niedzielę musicie wyjeżdżać swoimi samochodami na msze i do galerii handlowych ?? a nie lepiej wyjść na spacer i pokibicować ludziom, którzy robią coś dla siebie a nie gniją na kanapach z pilotem w ręku ?
  Aaaaaa już wiem ..... najwięcej krzyczą słoiki, którzy nie będą mieli jak do domu dowieźć przetworów mamusi :)
  Pozdrawiam maratończyków i trzymam kciuki za ukończenie biegu :)

  jaa~jaa

  Dowiozą, bo do wieczora już będzie po wszystkim;) A nażekanie to przecież taka nasza narodowa tradycja - jest zima to źle bo pada śnieg i jest zimno, jest lato to źle bo świeci słońce i gorąco;) Dogodzić nam, Polakom to rzecz niemożliwa:) pozdrawiam  ty chyba jestes nienormalny... weź idź sobie na trasę to zobaczysz, że nie ma żadnych środkowych palców za to pieniacze wysiadający z samochodów i wyzywający biegaczy(bo oni pomimo trąbienia od kilku dni/tygodni są zaskoczeni maratonem) i to żę sobie coś uroiłeś na podstawie wpisu w internecie na temat "postawy biegaczy" to tylko twój trollowy internetowy umysł. Zacznij biegać i zrozum że celem biegaczy NIE JEST BLOKOWANIE kogokolwiek. a organizator w uzgodnieniu z ratuszem zmieniał CELOWO TRASĘ BY ZMINIMALIZOWAĆ BLOKADY PO AWARII MOSTU.

 • KRON

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 16:38 ~KRON

  NIECH ROWERZYŚCI NAUCZĄ SIĘ LEPIEJ KULTURY WOBEC PIESZYCH ---CHODNIK TO NIE ŚCIEŻKA ROWEROWA !!!!!!!

 • zdanzam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 19:52 ~zdanzam

  Pobiegł bym, ale to nie mój dystans.

 • ggaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 19:13 ~ggaga

  a ja siadam sobie na balkonie w swoim budynku w srodmiesciu, kawka, ciasteczko i patrzę na biegającym mi w spalinach pod domem ludzi. Mama siedzi parę ulic dalej, dzwonimy (za darmo - ten sam operator) i gadamy sobie o tych naiwniakach, ktorym stawy wysiądą w wieku 50 lat....Jedyny szkopuł, ze nie mozemy do siebie dotrzec na obiadek, bo ulice zagrodzone. Aha - zeby nie było gadania - mam rowerek i sobie jezdzję, ale po parkach i nad wisłą i nikomu drogi nie zagradzam. Jedzę rekreacyjnie, a nie lansiarsko.

 • hist

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 17:16 ~hist


  Robin Chłód~Robin Chłód

  To jakaś paranoja. Zamykane są kolejne obiekty sportowe, a sport przenosi się na miejskie ulice. CZY TO JEST NORMALNE ???
  dsgfhzdh~dsgfhzdh


  Kto rzadzi tym miastem?

  Piąta kolumna Putina.

 • vvvvv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 17:15 ~vvvvv

  ryt~ryt

  na przedmiescia i do lasu tych nierozgranietych....kiedys ludzie czesciej uprawiali pilke nozna, koszykowke, tenisa itd - teraz kroluje sport dla niebyt bystrych: zlowiek robi za silnik, myslenia niewiele...

  ... i jeszcze za to płacą :)

 • amula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 17:03 ~amula

  Kochani warszawiacy, biegacze, goście i inne dziwne istoty. Chciałam Wam powiedzieć, że nie jestem słoikiem, przetwory robię sama, nie gniję na kanapie, aktywnie uprawiam sport. Zupełnie dla jasności, nie narzekam dla narzekania, tylko zwyczajnie śmiać mi się chce z takich stadnych istot, co to robią, bo inni robią. Kolejny maraton w maskach, to kolejny zróbicie bez gaci, przynajmniej atrakcja dla gapiów. Oj ludzie ludzie, kiedy wreszcie pójdziecie po rozum do głowy.

 • jfjg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 16:36 ~jfjg

  Warszawiak~Warszawiak

  Witam,
  Pierwszy Maraton Warszawski 79 rok. Ludzie biegali i biegać będą,wszytkim życzę osiągnięcia założonego wyniku. Ja biorę dziecko wsiadamy na rowery,a wszytkie internetowe słoiko/napinacze pozdrawiam serdeczenie środkowym palcem.


  O! I to jest postawa rowerzysty/biegacz - środkowy palec! Nie dziwdzie się, że nikt was nie lubi...

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2015 14:18 ~jaa

  Biegasz z Ursynowa~Biegasz z Ursynowa

  Ale się wszyscy napinacie :) Zamiast się cieszyć, że Warszawa fajnie się rozwija to wszyscy narzekacie.
  Akurat wszyscy w niedzielę musicie wyjeżdżać swoimi samochodami na msze i do galerii handlowych ?? a nie lepiej wyjść na spacer i pokibicować ludziom, którzy robią coś dla siebie a nie gniją na kanapach z pilotem w ręku ?
  Aaaaaa już wiem ..... najwięcej krzyczą słoiki, którzy nie będą mieli jak do domu dowieźć przetworów mamusi :)
  Pozdrawiam maratończyków i trzymam kciuki za ukończenie biegu :)


  Dowiozą, bo do wieczora już będzie po wszystkim;) A nażekanie to przecież taka nasza narodowa tradycja - jest zima to źle bo pada śnieg i jest zimno, jest lato to źle bo świeci słońce i gorąco;) Dogodzić nam, Polakom to rzecz niemożliwa:) pozdrawiam

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »