Informacje

24.09.2017 07:00 39. PZU Maraton Warszawski

Tymi ulicami nie przejedziesz. Sporo utrudnień w związku z maratonem

SERWISY:

Przez siedem dzielnic i dwa mosty pobiegną uczestnicy maratonu, który wystartował  z Placu Trzech Krzyży. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore kłopoty w przemieszczaniu się po mieście.

Bieg rozpoczął się o godzinie 9 na Placu Trzech Krzyży. Potem biegacze ruszyli Alejami Ujazdowskimi do alei Szucha, dalej Puławską, Domaniewską, Rolną, aleją KEN aż do stacji metra Imielin. Stąd pobiegną do Miasteczka Wilanów i ruszą z powrotem w kierunku Śródmieścia: alejami Jana III Sobieskiego i Witosa, ulicami Czerniakowską i Gagarina. Potem najprzyjemniejszy odcinek - przez Łazienki Królewskie.

Drogami Powiśla - Łazienkowską, Rozbrat, Kruczkowskiego - maratończycy dotrą do mostu Świętokrzyskiego, aby pobiec dalej na północ - Wybrzeżem Szczecińskim, Wybrzeżem Helskim, Ratuszową, Namysłowską do ronda Starzyńskiego, a tam w lewo - do mostu Gdańskiego. Na Żoliborzu biegacze pokonają ulice Mickiewicza, Krasińskiego, Gwiaździstą. Za mostem Grota zawrócą, aby wzdłuż Wisły Wybrzeżem Gdyńskim dotrzeć do mety usytuowanej w okolicy parku fontann.

Bieg na Piątkę

Dla zwolenników krótszych dystansów przygotowany został Bieg na Piątkę. Uczestnicy pobiegną przez Żoliborz i Nowe Miasto. Jak informują organizatorzy, udział w biegu na pięć kilometrów zadeklarowały m.in.: Beata Sadowska, Julita Kotecka i Kamila Szczawińska. Spodziewają się kilku tysięcy uczestników na obu dystansach.

Za faworytów maratonu uważa się Dominica Kangora Kimweticha, Douglasa Chebii i Jonathana Kiptoo Yego.

Autobusy na objazdach

Kiedy zawodnicy będą walczyć o tytuł najlepszego maratończyka, kierowcy i pasażerowie będą borykać się z dużymi utrudnieniami w ruchu. 

- Pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się w sobotę po godzinie 22, kiedy to zostanie zamknięta dla ruchu zachodnia jezdnia ulicy Wybrzeże Gdańskie, pomiędzy ulicami Wenedów a Boleść - informuje Wiktor Paul z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. - Ponadto w niedzielę o godzinie 5 zamknięty dla ruchu zostanie plac Trzech Krzyży, a o godzinie 6 ulica Konwiktorska - dodaje.

Od godziny 8:15 sukcesywnie zamykana będzie trasa biegu do ulicy Gagarina i cała trasa biegu na pięć kilometrów. Od godziny 9.15 zamykana będzie trasa od ulicy Szwoleżerów do mety maratonu.

Ulice otwierane dla ruchu będą wraz z przemieszczaniem się biegaczy - od około godziny 10.30. Po godzinie 16 otwierany będzie ostatni odcinek trasy. Zachodnia jezdnia ulicy Wybrzeże Gdańskie pozostanie zamknięta do godziny 19.

Autobusy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi możliwymi trasami. Szczegóły objazdów znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.


Tymi ulicami nie przejdziesz

Organizatorzy imprezy rozpisali dokładne godziny otwarcia i zamknięcia poszczególnych ulic na trasie biegu. I tak:

Plac Trzech Krzyży zamknięty będzie od 5:00 do 10:30. W tych samych godzinach zamknięty będzie skręt z Ronda de Gaulle’a w Nowy Świat w kierunku Placu Trzech Krzyży

Al. Ujazdowskie - zamknięcie w godzinach 8:30-10:15

Al. Szucha - zamknięcie w godzinach 8:30-10:10

Pl. Unii Lubelskiej - zamknięcie w godzinach 8:30-10:15

Puławska - w kierunku południowym ruch otwarty przez cały czas, natomiast w kierunku północnym na odcinku Idzikowskiego-Goworka utrzymany jeden pas ruchu dla pojazdów samochodowych; zamknięcie ulicy w godzinach 8:30-10:45

Bukowińska, Rolna - zamknięcie w godz. 8:50-10:45

Organizatorzy przestrzegają, że przejazd Aleją Wilanowską przez skrzyżowanie z Rolną i Bukowińską będzie zamknięty w godzinach 9:00-10:00. W tym czasie proponowany dojazd do Dolinki Służewieckiej to wiadukt nad Puławską przy torze wyścigowym na Służewcu. Podobnie wjazd na Puławską od południa przez ciąg Dolinki Służewieckiej/Puławska.

"Osoby poruszające się w obszarze na południe od linii Al. KEN - Gandhi, proszone są o korzystanie z przejazdu ulicami Pileckiego i Płaskowickiej" - apelują organizatorzy na swojej stronie.

Al. KEN - kierunek na południe (w stronę Kabat) czynny będzie przez cały czas, natomiast kierunek na północ wyłączony z ruchu na odcinku od Gandhi do Dolinki Służewieckiej w godzinach 9:00-11:30
ul. Gandhi, Rosoła na odcinku Gandhi-Płaskowickiej, Kokosowa - wyłączone z ruchu w godzinach 9:00-11:40

Al. Rzeczpospolitej - wyjazd w kierunku al. Wilanowskiej bez zakłóceń; wjazd od strony al. Wilanowskiej wyłączony z ruchu w godzinach 9:15-12:10

Sobieskiego - na odcinku al. Wilanowska - Nałęczowska wyłączony z ruchu kierunek na południe; na odcinku Nałęczowska - al. Witosa wyłączony z ruchu odcinek na północ; wyłączenia w godzinach 9:20-12:30

Al. Witosa i ciąg Trasy Siekierkowskiej - z ruchu będzie wyłączony dojazd od Sobieskiego do Czerniakowskiej; w celu przejechania z al. Witosa na Czerniakowską (lub odwrotnie) należy wjechać na Trasę Siekierkowską, a następnie zjechać po około kilometrze pierwszym zjazdem w prawo i wykonać nawrót pod trasą Siekierkowską i wrócić w wybranym kierunku (Wilanów albo Mokotów). Fragment Witosa będzie nieprzejezdny w godz. 9:25-12:35

Czerniakowska - wyłączona z ruchu w kierunku południowym na odc. Gagarina - Witosa w godzinach 9:30-12:45

Gagarina w kierunku Belwederskiej - 9:30-13:00

Powiśle - na odcinku Agrykola-Zajęcza (ciągu ulic Myśliwiecka-Rozbrat-Kruczkowskiego) wyłączenie z ruchu w godzinach 9:30-13:15. Przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla możliwy mostami: Poniatowskiego i Łazienkowskim; Szwoleżerów i Łazienkowska wyłączne z ruchu w godzinach 10-12:30

Most Świętokrzyski - jezdnia północna (w stronę Śródmieścia) wyłączony z ruchu w godzinach 9:45-13:40

PRAGA PÓŁNOC

W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego. W czasie trwania biegu wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony Modlińskiej z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim, zaś wyjazd w kierunku Bródna przez Modlińską i Trasę Toruńską. Utrudnienia będą występować w godzinach 9:30-14:15.

Wybrzeże Helskie - wyłączone z ruchu w godzinach 9:50-13:50

Ratuszowa i Namysłowska na całej długości wyłączone z ruchu w godzinach 10:00-14:15
Most Gdański, ul. Starzyńskiego - kierunek do Śródmieścia przejezdny przez cały czas; kierunek na Pragę wyłączony z ruchu w godzinach 10:00-14:30.

STARE I NOWE MIASTO ORAZ ŻOLIBORZ

W związku z zamknięciem Wisłostrady od soboty 23 września w nocy ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta.

Wisłostrada (tylko kierunek na południe). Na odcinku między Mostem Gdańskim a Mostem Śląsko-Dąbrowskim ruch w kierunku południowym zostanie wstrzymany o godzinie 22:00 w sobotę i przywrócony około godziny 19.00 w niedzielę. Na odcinku między Kępą Potocką a Mostem Śląsko-Dąbrowskim ruch zostanie wstrzymany całkowicie w godzinach 10:30-16:00.

Andersa od Stawki, Mickiewicza do Pl. Wilsona - zamknięcie w godzinach 10:00-15:00

Pl. Wilsona - zachowany ruch z wyjątkiem zjazdu na ul. Krasińskiego w godzinach 10:10-15:00

Gwiaździsta - wyłączona z ruchu w godz. 10:20-15:30. Wyjazd (tylko wyjazd) z osiedla Potok możliwy w kierunku ulicy Potockiej.

TAK WYGLĄDAŁ MARATON PZU W UBIEGŁYM ROKU

b/kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sfsf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 16:51 ~sfsf


  natu~natu

  No tak, bo wszyscy wyżej piszący mają nagle w sobotę milion spraw do załatwienia i blokowanie miasta im mega przeszkadza... Pod względem mentalności, jako naród jesteśmy beznadziejni...
  gość~gość

  Ludzie pracuję od poniedziałku do piątku! Pomyśl trochę!
  t
  to ty pomysl. Wielu z nas pracuje i uczy sie weekendy, albo jezdzi do rodziny z drugiej czesci miasta.

 • natu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 16:24 ~natu


  natu~natu

  No tak, bo wszyscy wyżej piszący mają nagle w sobotę milion spraw do załatwienia i blokowanie miasta im mega przeszkadza... Pod względem mentalności, jako naród jesteśmy beznadziejni...
  gość~gość

  Ludzie pracuję od poniedziałku do piątku! Pomyśl trochę!


  A maraton był dziś - w niedzielę? Nie muszę chyba nic więcej dodawać do tego komentarza ;)

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 15:46 ~Edek

  Kamil~Kamil

  Śmiać mi sie chce z tych waszych komentarzy. Jak sie coś nie podoba to wypad z Warszawy i przestańcie narzekać ze weekendy są jakieś imprezy gdzie Ruch w Warszawie jest znikomy. Naj więcej do powiedzenia maja słoiki które przyjechali do warszawy i nie umieją sie przyzwyczaic do zycis w dużym mieście. Jak sie wam nie podoba to wyprowadzajcie sie z warszawy np do kampinosu albo na obrzeża

  A mnie się chce śmiać z możliwości umysłowych tych biegaczy co wolą wdychać smog, pył i spaliny w mieście niż pobiegać sobie w lesie.

 • sasin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 15:16 ~sasin


  natu~natu

  No tak, bo wszyscy wyżej piszący mają nagle w sobotę milion spraw do załatwienia i blokowanie miasta im mega przeszkadza... Pod względem mentalności, jako naród jesteśmy beznadziejni...
  gość~gość

  Ludzie pracuję od poniedziałku do piątku! Pomyśl trochę!


  Niektórzy pracuja też w weekendy1 Pomyśl trochę!

 • zum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 12:55 ~zum

  Wg rozpiski utrudnień, na Gwiaździstej powinien być możliwy wyjazd z osiedla Potok w kierunku ulicy Potockiej. Tymczasem ulica zablokowana całkowicie, w policji brak możliwości wyjazdu z osiedla do godz 16. Brawo za "organizację" i wprowadzenie w błąd!

 • Żandarm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 12:43 ~Żandarm

  Powinno się wykopać z miasta tych pseudo biegaczy, całe miasto stoi bo parę setek ma ochotę pobiegać. Trasa została tak zaplanowana, że nie można w pewnych miejscach jej inaczej ominąć. Jedziesz z chorym dzieckiem do lekarza i kombinuj jak to wszystko ominąć albo stój w korkach, policja w ogóle nie pomaga tylko nakazuje nawrotkę bo to przecież nie ich wina, że taka trasa.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 11:45 ~Kamil

  Śmiać mi sie chce z tych waszych komentarzy. Jak sie coś nie podoba to wypad z Warszawy i przestańcie narzekać ze weekendy są jakieś imprezy gdzie Ruch w Warszawie jest znikomy. Naj więcej do powiedzenia maja słoiki które przyjechali do warszawy i nie umieją sie przyzwyczaic do zycis w dużym mieście. Jak sie wam nie podoba to wyprowadzajcie sie z warszawy np do kampinosu albo na obrzeża

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 11:34 ~gość

  natu~natu

  No tak, bo wszyscy wyżej piszący mają nagle w sobotę milion spraw do załatwienia i blokowanie miasta im mega przeszkadza... Pod względem mentalności, jako naród jesteśmy beznadziejni...

  Ludzie pracuję od poniedziałku do piątku! Pomyśl trochę!

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 11:27 kubat

  jot~jot

  kolejny raz zablokowane miasto.Masakra.Czy znajdzie się kiedyś mądry prezydent i powie 'DOŚĆ' terrorowi?.

  Marne nadzieje, bo jednak to biegnie jakiś 1% elektoratu, którego w wyborach może zabraknąć.

 • wsciekła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2017 11:24 ~wsciekła

  Lasy są od biegania nie ulice i paraliż całego miasta !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »