Informacje

22.05.2014 07:41 chcą zlikwidować formację

Twój Ruch zlikwiduje Straż Miejską?
"Bo prześladuje mieszkańców"

SERWISY:

Twój Ruch zapowiada, że wciąż będzie dążył do likwidacji straży miejskiej w Warszawie. Przed wejściem do jej siedziby ustawiony zostanie punkt, gdzie będzie można złożyć podpis popierający inicjatywę.

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby temat likwidacji straży miejskiej trafił na sesję rady miasta – zapowiedział w środę Artur Dębski, poseł TR.

W jego ocenie funkcjonariusze prześladują mieszkańców Warszawy, szczególnie kierowców i osoby zajmujące się drobnym handlem. Zdaniem Dębskiego trzeba zadać sobie pytanie, czy miasto ma być miejscem, gdzie używa się instrumentów opresji, czy ma troszczyć się o dobro mieszkańców.

Mniejsza i skuteczniejsza

Twój Ruch planuje zastąpić zlikwidowaną formację inną.

- W miejsce straży miejskiej chcemy powołać policję municypalna. Służba ta nie byłaby represyjna, a pomocnicza i opiekuńcza dla mieszkańców. Znacznie mniejsza i bardziej skuteczna – wyjaśnił Andrzej Rozenek z TR.

- Mieszkańcy na straż miejską reaguję gorzej niż kiedyś na ZOMO. Traktują tę służbę jak swoich prześladowców – dodał.

Będą zbierać podpisy

Grzechy straży miejskiej wytykał też Marcin Rzońca, stołeczny radny. - Podkreślamy, że straż miejska jest źle zarządzana – mówił. Wtórował mu Jerzy Budzyn z klubu radnych TR. – Straż miejska jest tylko po żeby ściągać dodatkowe środki do budżetu – argumentował.

Zapowiedział, że od poniedziałku, przed śródmiejskim oddziałem straży miejskiej zbierane będą podpisy. -  Uruchomimy posterunek na którym będziemy zbierali podpisy za likwidacją. Tymi drzwiami wchodzi każdego dnia olbrzymia ilość naciąganych warszawiaków – argumentował Budzyn.

TR, jeszcze pod nazwą Ruch Palikota, zbieranie podpisów pod wnioskiem o likwidację straży miejskie zapoczątkował w maju zeszłego roku.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • fido

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2014 20:07 ~fido

  ta partia jedyne co może zrobić to sama się rozwiązać nic więcej choć nadchodzące wybory to tylko potwierdzą

 • gtr234f

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2014 17:23 ~gtr234f

  Palikot likwiduj szybko bo żywot Twojego Ruchu i jego obłudy dobiega końca

 • xp123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2014 17:21 ~xp123

  Tonący brzytwy się chwyta.. i liczy na naiwność mieszkańców Warszawy.Aw miejsce Straży powstanie Policjia municypalna czyli SM na nowo tylko pracownicy z układu partyjnego

 • sajlana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2014 09:49 ~sajlana

  EkoPatrol to również Straż Miejska.....!!!!

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 18:35 ~obywatel

  Marionetki palikota probuja za wszelka cene wypromowac swoja partie:)

 • miśmiś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 15:40 ~miśmiś

  Z tym poparciem Paliokoty sobie mogą sznurówki w butach rozwiązywac. Straży nie rozwiąże żadna opcja polityczna - taka prawda. To hasło to chwyt marketingowy. Nawet jak by Paliokoty doszły do władzy to straż nadal bedzie. Co najwyżej zmienią komendanta. Niech do Was dotrze w końcu, że to hasło wyborcze a rozwiazanie sm nie zmniejszy bezrobocia, biedy i nie zwiększ zatrudnienia w tym kraju. Zapytajcie jak paliokoty chcą poprawić wasze życie - zapewniam , że usłyszycie świerszcza z odległości 10 km taka cisza nastanie. Pieniądze, które szły na straż pójdą na przejedzenie a częś trafi do policji, która i tak położy na was laskę.

 • marcelina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:47 ~marcelina  waw~waw

  Gdzie dokładnie będzie można złożyć podpis pod tą jak że szlachetną inicjatywą.
  Pawel~Pawel

  Czekaj mądralo jak cię sąsiad burak zastawi samochodem. Wtedy sobie przypomnisz jaką głupotę zrobiłeś. Cwaniak z koziej ...
  Zadzwonisz po niebieskich a potem napiszesz 10 komentarzy jak to jaśnie pan musiał czekać pół dnia na interwencję - wtedy zrozumiesz swoją nieporadność intelektualną - Albo i nie.
  jar~jar

  To jest argument na nieporadność intelektualną. Kiedyś zadzwoniłem na SM prosząc o pomoc i czekałem ponad 50min...MĄDRALO...

  to i tak krótko,bo przy tym stanie osobowym i ilości interwencji do mnie przyjechali po 2 godz ale nie mam o to pretensji gdyż robią zgłoszenia w/g kolejności zgłoszeń,a moje było 5 z tytułu zablokowany wyjazd

 • Kai

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:44 ~Kai

  I tak nic nie robią tylko jeżdżą po mieście i swirują zawsze jak sie dzwoni do nich o interwencje to nic nie robią albo zjawiają sie po fakcie tak jak na chodnikach kwitnie chandel starociami ze strychu blokują chodnik ze nie ma jak iść a straż miejska nic nie robi z tym

 • pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:43 ~pablo
  Ralf~Ralf

  Straż Miejska to bardzo pożyteczny organ.
  Ludziom którzy są w porządku nic złego nie zrobią. Reszta niech się zastanowi nad sobą.
  Yogi~Yogi

  Absolutnie nie zgadzam się. To służba, która symuluje działanie. Nie widzę realnego pożytku z jej istnienia. Zamiast pilnowania porządku, skoncentrowani są na kierowcach.
  Pawel~Pawel

  A co boil mandacik? Boli, więc następnym razem pomyśl, a sorry z tym myśleniem to nie trafiłem.
  jar~jar

  policja tez wlepia mandaty,i karze i nikt nie jest za likwidacją policji!WIDZISZ RÓŻNICE???????????????straż miejska została stworzona na zarabianie kasy dla miasta a nie poprawie bezpieczeństwa,i dobrze o tym wiesz!

  różnica jest taka,że pieniądze z mandatów policji idą do Państwowego wora,a od SM do miasta i tu jest problem,nie chodzi o mandaty ale o to ,że kasa z mandatów sm nie idzie do Państwowego wora tylko do innego i o to się rozchodzi

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:39 ~tomek

  klon~klon

  Jak jakiś baran zablokował mi auto prawidłowo zaparkowane przyjechała policja podrapali się po głowie pojazd z polski wlasciciel jakis bank i dupa pokrecili się i co dzwoń pan po straż miejską my nie od parkowania..no i tak zrobiłem pryjechali fotki porobili holownik zabrał pojazd a Ja sobie pojechałem . Wiec kto będzie za likwidacją straży miejskiej ? Baran co mnie zablokował czy Ja ? Przyjedzie taki z pierdziszewa i parkuje jak u siebie na polu.

  no tak oni nie są od parkowania,to o do czego jak nie od pomocy mieszkańcom ?? żałosna policja może o czymś nie wiem i odebrali policji uprawnienia związane z ruchem drogowym

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »