Informacje

27.02.2013 12:15 nadzór budowlany zlecił dodatkowe prace

Tunel Wisłostrady zamknięty dłużej. Do końca czerwca?

SERWISY:

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przedłużył termin prac przy tunelu Wisłostrady. Wykonawca ma na ich dokończenie dwa miesiące. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy tunelem znów pojadą samochody.

- Wczoraj zapadła decyzja Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o tym, jakie kolejne prace trzeba wykonać wokół tunelu Wisłostrady - powiedział w środę Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

Dwa miesiące prac?

Chodzi o umacnianie tunelu, po pracach związanych z awarią. Na wykonanie zaleceń WINB, wykonawca prac będzie miał 2 miesiące, czyli musi się uporać z nimi najpóźniej do końca kwietnia.

To potwierdza również Zarząd Dróg Miejskich, który tunel ma pod swoją opieką. - Odbyło się spotkanie trójstronne z udziałem wykonawcy metra, wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego i ZDM. Na tym spotkaniu WINB wydał postanowienie o przedłużeniu prac dla wykonawcy do końca kwietnia - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Trzeba pamiętać, że te prace muszą posłużyć na lata, dlatego bezpieczeństwo tunelu jest sprawą priorytetową. Prosimy kierowców o cierpliwość - dodaje.

I zaznacza, że same skutki sierpniowej awarii zostały usunięte. A po wykonaniu prac wzmacniających, wykonawca będzie musiał dostarczyć do Zarządu Dróg Miejskich dokumentację powykonawczą. - Później wydajemy własną opinię i przesyłamy dokumenty do nadzoru budowlanego. Następnie WINB wydaje postanowienie. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to jako administrator tunelu niezwłocznie go otworzymy - wyjaśnia procedury Gałecka.

- To może oznaczać, że tunel będzie zamknięty nawet do końca czerwca - przyznaje z kolei Malawko.

Kolejne terminy

Na początku lutego Jaromir Grabowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zapowiadał, że tunel będzie zamknięty do końca kwietnia.

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w AGP Metro Polska zapowiadał, że Wisłostrada zostanie otwarta za 2-4 miesiące. W październiku prezes Metra Warszawskiego zapewniał, że wszystkie prace zakończą się do połowy grudnia. W listopadzie okazało się, że to nierealne. Miejski koordynator remontów mówił o końcu stycznia. Potem, o terminach nikt nie chciał już oficjalnie rozmawiać.

Sierpniowa awaria

W nocy z 13 na 14 sierpnia na budowie stacji II linii metra Powiśle budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty.

Wprowadzono objazdy dla kierowców, między innymi przez bulwary wiślane.

Centralny odcinek II linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Oficjalnie planowana data zakończenia inwestycji to październik 2013 r.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2013 12:01 ~miłośnik_motyk

  "Trzeba pamiętać, że te prace muszą posłużyć na lata, dlatego bezpieczeństwo tunelu jest sprawą priorytetową."
  Założymy się że jeszcze w pierwszym roku będą poprawki ???

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 23:49 ~Toms  Taka Prawda~Taka Prawda

  ... że deklarował że nie jest partyjnym funkcjonariuszem ... .
  szczur46~szczur46

  Mogę zadeklarować i obiecać co tylko chcesz, żeby dać się wybrać i wsadzić ryj do koryta.
  Po wygranych wyborach zwycięzca ma 4 lata spokoju, bo nie da się go rozliczyć z deklaracji i obietnic. Takie prawo niestety mamy.
  Bufetową trzeba po prostu złapać i na taczce odwieźć Donaldowi pod kancelarię. Niech wiedzą, jak ich ocenia społeczeństwo stolicy.
  1021
  astro~astro

  Wmanewrowani to są ludzie(lemingi) którzy myślą(?) że PiS to coś strasznego. Kiedyś dzieci straszyło się Babajagą gdy dorośli PiS-em.


  PiS sam "Śmieszy, tumani i przestrasza, tak więc nie trzeba im w tym pomagać.

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 21:53 ~aaa

  albert~albert

  POdobno w tymtunelu ma być składnica win.

  Win Tuska

 • mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 17:02 ~mar

  "... dotychczasowi wybrańcy pożegnają się ze swoimi stanowiskami ..."
  A uważasz, że znajdą się w to miejsce ludzie kompetentni z opozycyjnej formacji??? Bo ja uważam, że kultura polityczna w Polsce jest tylko umowna. Co do kompetencji - nie mieliśmy dotąd nikogo kompetentnego.
  To o czym mówisz to się nazywa technokracja, ale żyjemy w kraju demokracji - zonk.

 • astro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 16:57 ~astro


  Taka Prawda~Taka Prawda

  ... że deklarował że nie jest partyjnym funkcjonariuszem ... .
  szczur46~szczur46

  Mogę zadeklarować i obiecać co tylko chcesz, żeby dać się wybrać i wsadzić ryj do koryta.
  Po wygranych wyborach zwycięzca ma 4 lata spokoju, bo nie da się go rozliczyć z deklaracji i obietnic. Takie prawo niestety mamy.
  Bufetową trzeba po prostu złapać i na taczce odwieźć Donaldowi pod kancelarię. Niech wiedzą, jak ich ocenia społeczeństwo stolicy.
  1021

  Wmanewrowani to są ludzie(lemingi) którzy myślą(?) że PiS to coś strasznego. Kiedyś dzieci straszyło się Babajagą gdy dorośli PiS-em.

 • kondtrat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 16:16 ~kondtrat

  eeM~eeM

  Tunel Zamkniety poniewaz bedzie niespodzianka MCdonald dla kierowców :))

  Ja słyszałem o KFC, ale być może świetnie nie wiadomo czemu.

 • vivian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 13:06 ~vivian

  "Prosimy kierowców o cierpliwość... "
  Przy takiej armii niekompetentnych urzędników, która okupuje urzędy miejskie i dzielnicowe warszawiakom potrzeba ogromnej cierpliwości. Ale mam nadzieję że gdy będą następne wybory samorządowe, mieszkańcy zechcą pamiętać ile ich to kosztuje i dotychczasowi wybrańcy pożegnają się ze swoimi stanowiskami. Już czas odejść! nie potrzeba nam nieudolnych ludzi rządzących miastem.

 • precz z komuną

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 12:47 ~precz z komuną

  A mnie się wydaje, że murzyni są 100 lat przed nami. Kojarzycie, że w czerwcu będzie 10 miesięcy jak zamknęli tunel? I czy komuś z tego powodu spadł włos z głowy? Wniosek jest tylko jeden. Albo jak zwykle nie ma winnych albo ten tunel jest nikomu niepotrzebny skoro mija tyle czasu i nikt z tym nic nie robi. Rodzi mi się jeszcze spiskowa teoria dziejów, że może mamy niekompetentnych urzędników ale aż się boję wysnuwać tak daleko idące wnioski żeby nie zostać posądzonym o zdradę stanu albo działanie na korzyść wiadomych służb

 • albert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 12:13 ~albert

  POdobno w tymtunelu ma być składnica win.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2013 11:55 ~kilovolt

  ludzik z bajki~ludzik z bajki

  Czy Generalny Wykonawca metra winny zamkniecia tunelu zwróci mi kasę za paliwo wypalone w bezsensownym korku jaki powstaje zawsze rano na wysokości Karowa-Kopernik? Hę? Czy jak zwykle winnego nie będzie a "ciemny lud" położy uszy po sobie? To pytania retoryczne, ale w naszym kraju władza (jakakolwiek) potrafi tylko człowieka złupić podatkami, fotoradarami, abonamentami, opłatami skarbowymi, administracyjnymi, itd. zamiast rozliczać konsekwentnie winnych tego typu akcji ( jak choćby i Modlin). Powoli przestaję być patriotą...

  Ale dzięki temu korkowi zaoszczędzisz na mandacie z fotoradaru, bo w dzień nikt tam nigdy nie przekroczy prędkości aby na fotkę się załapać. Zatem tu trochę więcej wydasz a tu mniej czyli wyjdziesz na zero. A jak w końcu otworzą ten tunel to dopiero złupią kierowców na ten radar co tam stoi, jak się wszyscy rozpędzą przed tunelem to fotki będą lecieć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »