Informacje

24.03.2012 07:23 nie mają gdzie trenować

Tułaczka piłkarzy Gwardii.
"Ten obiekt jest zbędny"

SERWISY:


Trening w ogródku jordanowskim albo wpraszanie się na szkolne boiska - tak wygląda codzienność młodych piłkarzy Gwardii Warszawa. Klubowe obiekty są dla nich zamknięte, a właściciel nie poczuwa się do remontu.

- Całe szczęście, że zaczyna się wiosna. Możemy wyjść z czterech ścian i korzystać z boisk na zewnątrz. Gramy na orlikach lub przy jordankach – mówi trener Grzegorz Mamla. Możliwość trenowania na głównym boisku Gwardii jest dla jego wychowanków tylko teoretyczna. Trzy treningi w tygodniu kompletnie zniszczyłyby murawę. W dodatku chłopcy musieliby się przebierać na ławkach – budynki klubowe, także szatnie, zamknął bowiem inspektor nadzoru budowlanego. Boiska boczne bardziej przypominają kartofliska niż piłkarskie areny. Po zimie wciąż stoi na nich woda.

Zaskakujące zamknięcie

Decyzja inspektora spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. - Wróciliśmy z obozu, okazało się, ze budynki klubowe są zamknięte, a dzieci nie mają gdzie trenować – wspomina Grzegorz Mamla. Inspektor wszedł na teren na wniosek właściciela – Komendy Głównej Policji – i szybko zamknął obiekty ze względu na zły stan techniczny. Z dnia na dzień młodzi piłkarze zostali pozbawieni możliwości treningu.

– Nadzór wyszczególnił 13 usterek, które powinny zostać usunięte do końca roku - wtedy budynek zostanie otwarty. Jesteśmy zainteresowani jak najszybszym ich usunięciem, ekipy są w gotowości, ale nie są wpuszczane przez komendę na teren obiektu – wyjaśnia trener Memla.

Niekończąca się tułaczka

Tak zaczęła się przymusowa wędrówka zdolnych futbolistów. - Wykorzystujemy swoje środki, żeby wspomóc dzieci, znajdujemy ogródki jordanowskie, orliki. Teraz dzieci trenują za darmo w szkole podstawowej – żali się Robert Racki, ojciec jednego z dzieci trenujących w Gwardii.

- W lecie tułamy się po orlikach i jordankach. W poprzednim sezonie klub wpuścił nas na boisko, główne. Hala jest w opłakanym stanie, dlatego jest zamknięta – tłumaczy inny rodzic, Paweł Sawicki. Zwraca uwagę na wulgarne napisy na ścianach i katastrofalny stan toalet – Ten klub nie ma gospodarza – dodaje.

Policja chce sie pozbyć Gwardii

Boiska i obiekty Gwardii przy ul. Racławickiej 132 stanowią własność Skarbu Państwa, znajdującą się w trwałym zarządzie Komendy Głównej Policji. W piśmie, które przesłała nam policja, czytamy, że obiekt został określony jako zbędny i przeznaczony "do wygaszenia prawa trwałego zarządu". Komenda Główna Policji wyłączyła z eksploatacji budynek administracyjny z halą sportową do czasu usunięcia nieprawidłowości.

- Bramy obiektu zostały zamknięte dla zapewnienia należytej ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa osób. Budynek został wyłączony z eksploatacji m.in. w związku z uszkodzeniami tynków, okładzin i gzymsów zewnętrznych, co dodatkowo stwarza konieczność zabezpieczenia nieruchomości przed możliwością niekontrolowanego przebywania osób w jego pobliżu. Obiekt ten jest ponadto chroniony przez służby ochrony wewnętrznej przed wstępem osób nieuprawnionych – wyjaśnia nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego komendy głównej.

Liga wznawia rozgrywki 14 kwietnia. Nie wiadomo, gdzie piłkarze Gwardii będą rozgrywać swoje mecze.


bako/su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Remek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 23:05 ~Remek

  I Gwardia przegrała z KGP sadzie - co dalej z tym terenem ????? narazie KGP czysci teren siłownia się wyprowadza, korty pora na LUXMED ?? co dalej??

 • Romek_rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2012 16:54 ~Romek_rodzic

  No fakt, dzieci na jordanku śmigają, a czesto na połowie jordanka, wszak dostępny jest dla wszystkich i rocznik nie może zająć całego boiska. Co z ta Gwardią w końcu, jest czy padła?

 • gwarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 12:35 ~gwarek

  do gościa o nick'u polska
  żenujace są te głupoty ,wypisywane przez sfrustrowanego człowieka /ciebie/.Lepiej żeby twój syn za parę lat pił browar w bramie i okradał staruszki z emerytury?
  Jeśli masz daleko /"to nie moja dzielnica"/ to poszukaj sobie innego miejsca dla dziecka./"jak nie ten klub to jest jeszcze kilka innych"/-najlepiej w pobliżu zamieszkania.
  I jeszcze jedno: To Twojemu dziecku ma sprawiać frajdę KOPANINA w piłkę a NIE TOBIE !
  P.S.Jeśli z tym ciężko to przysyłaj żonę.

 • pokojówka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 14:03 ~pokojówka

  Czy na Marszu Protestacyjnym w Obronie Gwardii będą transparenty i koszulki z wyrazami "wdzięczności" dla komendy głównej czy będzie to manifestacja pokojowa?? ;-)

 • laW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2012 19:12 ~laW

  http://www.orange.pl/kid,4000003510,id,4002335795,title,Co-dalej-z-Gwardia-Warszawa,video.html

  ---- bardzo dobra i prawdziwa relacja.

 • polska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2012 17:35 ~polska

  gość podpisujący się polska właśnie się z Ciebie śmieje, bo nie bardzo wiadomo skąd wysnułeś takie daleko idące wnioski :-) mam dzieciaka, który tam gra ale wychodzę z założenia, że jak nie ten klub to jest jeszcze kilka innych. Dziabie mnie ten teren i dziabie mnie w tym temacie Twoja? dzielnica, bo mieszkamy w innym rejonie. Kopanina to nie jest żadne zainteresowanie, bo dzieciak kopie, bo tam ma kolegów. Niedługo się przekona jacy to koledzy! Rodzice kolegów zmądrzeją i poprzepisują dzieciaki a wtedy dzieciak przyjdzie do mnie z pytaniem gdzie by się mógł zapisać indziej, bo na razie to mu się pomyliło troszeczkę... uważa, że to on o tym decyduje. Kopanina akurat na gwardii niczym się nie różni od kopaniny na okolicznych boiskach więc tu też można się rozwijać. Reasumując: póki co dzieciak traci czas a to dlatego, że jeśli nie masz kasy jak stary Kubica co z Roberta zrobił gwiazdę to jesteś zerem. Jeśli jesteś rodzicem to przepisz dzieciaka gdzie indziej a jeśli jesteś trenerem to poszukaj sobie roboty gdzie indziej a nie tu z sentymentem wyjeżdżasz jakbyś nie wiedział, że w bitwie o ziemię sentymentów nie ma.

 • laW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2012 09:17 ~laW

  gość podpisujący się polska ma wyraźnie interes aby tereny odebrać klubowi i mieszkańcom Mokotowa . Nie będę więc mu tłumaczył jak ważne jest rozwijanie zainteresowań dziecka a oprócz nauki rozwój fizyczny (i wcale nie musi być zawodowym sportowcem ani też specjalistą od nieruchomości )

 • kajtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2012 17:49 ~kajtek

  Gówno prawda, Komenda nie ma żadnego prawa do tego terenu. Chcą jak najszyvbciej wyrugować Gwardie, sprzedać teren i zarobić. Zamykać obiekt ze względów technicznych z równoczesnym brakiem dostępu aby móc naprawić??? Absurd, ale możliwy tylko w naszej Kochanej Polsce. Klub z wieloletnimi tradycjami w Warszawie.

 • polska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 19:10 ~polska

  W niektórych krajach uważa się, że im więcej dzieciak robi tym będzie mądrzejszy. Kopanie, granie, skrzypce, pianino, śpiewanie... Podobnie jak asd uważam, że dla dzieciaka kopanie jest odmóżdżające. Po szkole ma treningi przez 3 dni w tygodniu a w sobotę lub niedzielę meczyk, który absorbuje go na pół dnia. Widać tą kopaninę po nędznych ocenach z innych przedmiotów. Co z tego, że z WF jest 5 jak w przyszłości czeka go wyłącznie kopanie dołów, bo gwiazdą nie zostanie w tym poronionym kraju...

 • laW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2012 09:49 ~laW

  Piękny teren, już taki jedyny na Mokotowie, powinien służyć wszystkim mieszkańcom.Można tu zrobić ścieżki zdrowia,piękne boiska,różne tory - ale władze patrzą tylko na kasę. Niedawno u syna w szkole był prelekcja z policjantami którzy zachęcali dzieciaki to uprawiania sportu a tu zamykają im jedyny taki obiekt na Mokotowie.
  Chwała Wszystkim Dzielnym Policjantom z KG

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »