Informacje

14.08.2015 06:05 Weekendowe frezowanie

Trzy ulice idą do remontu. Objazdy
na Woli, Ursynowie i w Wesołej

SERWISY:

Okopowa, Pileckiego i Trakt Brzeski idą do remontu w najbliższy weekend. Po nowej nawierzchni samochody pojadą w poniedziałek, 17 sierpnia rano. W czasie prac kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

W najbliższy weekend (14-17 sierpnia) Zarząd Dróg Miejskich dokończy wymianę nawierzchni na Okopowej i Towarowej. Ostatni odcinek do remontu to wschodnia jezdnia ul. Okopowej od al. Solidarności do ul. Dzikiej w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław".

Zanim rozpoczną się właściwe prace, poprawiona zostanie geometria skrzyżowania z ul. Dzielną. "Nienormatywne łuki zachęcające do zbyt szybkiej jazdy są zwężane – dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych na przejściu, będzie też łatwiej wybudować drogę dla rowerów planowaną na lata 2016-17" – zapowiada urząd miasta.

Remontowany fragment zostanie zamknięty w piątek o godzinie 22. Ruch na drugiej jezdni będzie odbywał się normalnie. Proponowane objazdy zostaną poprowadzone alejami Solidarności i Jana Pawła II. Nie będzie można przejechać przez skrzyżowania Okopowej z ulicami Leszno i Żytnią. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony al. Solidarności. Zamknięty będzie także wyjazd na ul. Okopową z ulic Dzielnej, M. Anielewicza i Stawki.

Autobusy na objazdach

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 107 w kierunku pętli Esperanto od skrzyżowania Smoczej i Dzielnej pojadą Smoczą i  Anielewicza. Swoje trasy w kierunku pętli Nowe Bemowo, Os. Górczewska, Znana zmienią autobusy linii 171, 190 i 520, które od skrzyżowania al. Solidarności i Leszno będą kursowały al. Solidarności, Wolską, Płocką i Górczewską.

Autobusy linii 180 i N41 w kierunku pętli Wilanów i Dw. Centralny, od skrzyżowania Powązkowskiej z Okopową i Dziką pojadą ul. Dziką, al. Jana Pawła II, Stawki, Smoczą i Anielewicza, natomiast w kierunku pętli Chomiczówka, Młociny-UKSW, od skrzyżowania ul. Anielewicza i Smoczej będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo "Radosława" a następnie ul. Okopową i M. Anielewicza.

Swoją trasę, od skrzyżowania al. Solidarności z Żelazną zmieni linia 527 - autobusy w kierunku pętli Esperanto będą jeździły ul. Żelazną, Nowolipie, Smoczą i M. Anielewicza. Natomiast autobusy linii N91 w kierunku pętli Cm. Północny-Brama Zach. od skrzyżowania Anielewicza i Smoczej będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo "Radosława" a następnie ul. Okopową i Powązkowską.

Normalny ruch zostanie przywrócony w poniedziałek nad ranem.

Zmiany w Wesołej

Drugie zaplanowane frezowanie to wymiana nawierzchni na ul. Trakt Brzeski.  Od piątku od godz. 22 do poniedziałku do godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia (w kierunku centrum) tej ulicy od granicy miasta do ul. 1 Praskiego Pułku. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku zostanie skierowany na jezdnię południową.Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku.

Natomiast skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i Piłsudskiego czynne będzie tylko w ciągu dnia, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu z Traktu Brzeskiego w Piłsudskiego, a wyjeżdżający z ul. Jana Pawła II będą musieli rozjechać się w Trakt Brzeski (nie będą mogli pojechać w Piłsudskiego). W godzinach nocnych skrzyżowanie zostanie zamknięte.

Zalecany objazd prowadzi ulicami: Piłsudskiego – Armii Krajowej – 1 Praskiego Pułku. Swoją trasę, tylko w kierunku pętli Dw. Wschodni Lubelska, zmieni linia 173 - autobusy od ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Rumiankowej pojadą ul. Jana Pawła II, 1. Praskiego Pułku (w prawo), Mazowiecką i al. Piłsudskiego.


Nowa nawierzchnia na Ursynowie

Cały czas trwa remont ulicy Pileckiego. Wyłączona z ruchu jest zachodnia jezdnia ulicy na odcinku od ul. Roentgena do ul. Gandhi. Od nocy z czwartku na piątek do poniedziałku do godz. 5 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Pileckiego, Ciszewskiego i Roentgena – wymieniana będzie na nim nawierzchnia jezdni.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – Płaskowickiej; Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – Ciszewskiego – Dereniowa – Ghandi; Płaskowickiej – Pileckiego. Autobusy linii 136, 148, 179, 192, 195, 209, 504, 809 i N34 zostaną skierowane na objazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH NA URSYNOWIE

Tak wyglądał pierwszy etap frezowania Okopowej:


 

jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Aneta 88 okopowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2015 02:34 ~Aneta 88 okopowa

  Zas ja nie rozumiem, dlaczego tym razem Okopowa zamknęła o godz 20:15 a nie 22 jak zapowiadano ? Masa z de zdezorientowanych kierowców tylko po to bo oni sobie postanowili zamknąć wczesniej. A teraz jakiś pajac jedzie reaktorem i non stop używa klaksonu, po co ? Ludzka złośliwość (

 • rizek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 15:30 ~rizek

  UM idzie w zaparte ... na schemacie byk na byku - Stawki opisali Dziką, Anielewicza jako Stawki ... ciekawe czy autorzy już w drodze w stronę Lublina czy Łomży ...

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 15:07 ~wawiak

  Rafi~Rafi

  Nie rozumiem tego objazdu w Wesołej. Przecież równolegle do zamkniętego odcinka Traktu Brzeskiego idzie ul. Mazowiecka i z drugiej strony ul. Gościniec, widać to nawet na załączonej mapce. Kierowcy nadkładali by 2 minuty a nie 20. Przecież ten objazd przez Sulejówek to ma jakieś 7 km.  Jaja sobie z ludzi robią. Można objechać również przez Starą Miłosną równolegle do Traktu.
  Objazd wyznaczony to około 10 km:) Popłakałem się, kto te objazdy wyznacza?

 • Agnes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 11:49 ~Agnes

  Ciekawe kiedy łaskawcy wymienią nawierzchnię na Rondzie Daszyńskiego.

 • Wesoła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 10:26 ~Wesoła

  A czy ZDM pomyślał o tym że z 14 na 15 sierpnia z Wesołej wyrusza transport na paradę i tak jak w ubiegłym roku będą jechać od strony Piłsudskiego do traktu i dalej do centrum a następnej nocy będą wracać ...Kilkadziesiąt lawet z ciężkim sprzętem wojskowym ma wyjechać na świeżutką drogę ....Gratuluję pomysłu.

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 10:10 ~Gość

  Te ulice na ten czas są tylko dla ruchu lokalnego, poczytaj dokładnie......

 • Rafi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 09:12 ~Rafi

  Nie rozumiem tego objazdu w Wesołej. Przecież równolegle do zamkniętego odcinka Traktu Brzeskiego idzie ul. Mazowiecka i z drugiej strony ul. Gościniec, widać to nawet na załączonej mapce. Kierowcy nadkładali by 2 minuty a nie 20. Przecież ten objazd przez Sulejówek to ma jakieś 7 km.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 08:59 ~tom

  Czy Oni powariowali? Nienormatywne łuki zachęcające do zbyt szybkiej jazdy? W taki sposób można tłumaczyć zwężanie absolutnie wszystkiego.
  Ulica bez świateł zachęca do szybkiej jazdy.
  Ulica bez zakrętów zachęca do szybkiej jazdy.
  2 pasy w jedną stronę mogą zachęcać do szybkiej jazdy.
  droga asfaltowa też zachęca do szybkiej jazdy.
  Czyli wg zdm jesteśmy zachęcani do szybkiej jazdy przez absolutnie wszystko dlatego wszystko trzeba zwężyć, pogorszyć aby nie było zachęcania do szybkiej jazdy.
  Niech się ZDM opamięta bo potem za 10-20 lat będzie naprawiał to co teraz niszczy.

 • bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 08:20 ~bielan

  Nie wiem jak pozostałe, ale ten odcinek Okopowej był w całkiem niezłym stanie. Kiedy wyremontowana zostanie Marywilska, Płochocińska, odcinek Wisłostrady od Mostu Grota do Cytadeli, Krasińskiego itd?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »