Informacje

23.02.2018 20:02 7352 eksponatów

Trzy tysiące nowych
"Rzeczy warszawskich"

SERWISY:


Ponad trzy tysiące nowych eksponatów zostanie zaprezentowanych w kolejnej części wystawy głównej w Muzeum Warszawy. Jej otwarcie zaplanowano na 9 czerwca.

Muzeum Warszawy zostało otwarte 26 maja zeszłego roku. Udostępniono wówczas 8 z 21 gabinetów, w których pokazywane są "Rzeczy warszawskie". Jak tłumaczą władze placówki, każda rzecz ma swoją historię, a razem opowiadają historię miasta. Można je oglądać w gabinetach syren, widoków warszawskich, sreber i platerów, portretów, pomników, suwenirów, pocztówek oraz archeologicznym.

7352 rzeczy opowiadających historię Warszawy

- Otwarcie drugiej części wystawy głównej Muzeum Warszawy jest ważnym momentem dla naszego miasta, jego mieszkańców i turystów. Zakończenie tej inwestycji kulturalnej oznacza, że już w niedługim czasie publiczność będzie mogła zobaczyć "Rzeczy warszawskie" aż w 21 gabinetach tematycznych. Poprzez te, odwołujące się do emocji rzeczy, i kontakt z nimi, każdy ma okazję zgłębić wiedzę o stolicy i poznać jej niezwykłą historię – powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W weekend 9 i 10 czerwca planowanie jest zaprezentowanie kompletnej wystawy. Po raz pierwszy zostaną pokazane wszystkie 7352 rzeczy w 21 gabinetach.

W 13 nowo otwartych pomieszczeniach zostanie zaprezentowanych ponad trzy tysiące eksponatów opowiadających historię Warszawy. Dotyczyć one będą galanterii patriotycznej, ubiorów, brązów warszawskich, rysunku architektonicznego, relikwii, zegarów, Schielów, fotografii, detalu architektonicznego, planów i map miasta, Ludwika Gocla, medali oraz opakowań firm warszawskich. W niektórych pomieszczeniach co kilka miesięcy zmieniać się będzie część przedmiotów.

Muzeum w 11 kamienicach

Otwarcie drugiej części wystawy głównej będzie dopełnieniem Projektu Muzeum OdNowa, czyli pierwszej od czasów powojennej odbudowy Starego Miasta gruntownej modernizacji i odrestaurowaniu 11 kamienic składających się na siedzibę główną Muzeum Warszawy. W placówce działa księgarnia, czytelnia, kawiarnia oraz punkt widokowy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MUZEUM WARSZAWY.

bb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »