Informacje

13.11.2011 07:14 PIERWSZE WYROKI WS. ZAMIESZEK 11 LISTOPADA

Trzy miesiące więzienia
za napaść na policjanta

SERWISY:

 

Jest kolejny wyrok w związku z piątkowymi zamieszkami w Warszawie. Już trzech Polaków zostało skazanych przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście na trzy miesiące więzienia bez zawieszenia i 300 złotych za napaść na policjanta.

Przynajmniej dwaj z mężczyzn byli już wcześniej skazywani za to samo przestępstwo.

W piątek, podczas Święta Niepodległości, na ulicach Warszawy doszło do starć z policją w wyniku których zatrzymano 210 osób, w tym 95 obcokrajowców. Większość z nich to obywatele Niemiec.

W sumie do tej pory w przypadku 110 osób prokuratura określiła ich działania jako wykroczenia. Od rana do godz 12 przed sąd zostało dowiezionych w sumie 56 osób. 41 to cudzoziemcy podejrzanych o wykroczenia, a 15 to sprawy o przestępstwa, w przypadku których mogą pojawić się wyroki lub wnioski o areszt.

Zatrzymani na Pl. Konstytucji

W prokuraturze Warszawa-Śródmieście 21 osób usłyszało dotychczas zarzuty czynnej napaści na policjantów, 3 niszczenia mienia, a 3 kolejne naruszenia nietykalności funkcjonariusza.

Dodatkowo prokuratorzy wystawili po jednym zarzucie udziału w zbiegowisku publicznym, znieważania funkcjonariusza, oraz udziału w bójce. Ale zarzutów będzie więcej, bo dotyczy to grupy łącznie 36 osób, zatrzymanych podczas zamieszek na pl. Konstytucji. Wiadomo też, że te osoby będą odpowiadały przed sądem w trybie normalnym.

- Wpłynęła również jedna sprawa dotycząca przestępstwa, ale została zwrócona do prokuratury. Dotyczy poważniejszych czynów naruszenia porządku publicznego - zaznacza Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.
Z informacji podanych przez TVN24 wynika, że zarzuty usłyszą także uczestnicy zamieszania przy ulicy Wilczej. Najprawdopodobniej odpowiedzą oni za uczestnictwo w zbiegowisku publicznym. Prokuratorzy tłumaczyli, że tak klasyfikują to zdarzenie, bo miasto nie zezwoliło na demonstrację właśnie przy tej ulicy. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Wobec żadnej z przesłuchanych dotychczas osób prokuratorzy nie zdecydowali się na areszt. 18 zatrzymanych na pl. Konstytucji pozostanie pod dozorem policyjnym.

Wykroczenie - sprawa dla policji

Z kolei osoby, które zostały zatrzymane w związku z wydarzeniami na Nowym Świecie, odpowiedzą jak za wykroczenie. Jak informował wcześniej rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek policja przesłała już pierwsze 41 wniosków o ukaranie właśnie za wykroczenie. Dotyczą cudzoziemców, głównie obywateli Niemiec.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZATRZYMANIU CUDZOZIEMCÓW

Jednocześnie Lewandowska poinformowała, że prokuratorzy, analizując policyjne dowody z zajść z Nowego Światu, dopatrzyli się przestępstw: uszkodzenia policyjnego miotacza gazu, pobicia czterech mężczyzn oraz znieważenia policjantów. - Prokurator Rejonowy Śródmieście-Północ będzie w tej sprawie prowadził osobne postępowania. Sprawcy na razie nie są ustaleni - dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

tvn24.pl/nsz,baj//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ciekawska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2011 21:45 ~ciekawska

  Ciekawe, jakie kary dostaną policyjni prowokatorzy i psychopatyczny bandyta?

 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 12:36 ~wkurzona

  Śmiech na sali - co to ma byc niby za kara. Ciakwe co ten pobity policjant zrobi z tymi 300 złotymi?? moze fluid sobie kupi żeby lima nie było widać. Śmiech Śmiech Śmiech - i jak zwykły człowiek ma się czuć bezpiecznie w tej Polsce?? Kara to ma być kara! a nie wakacje!

 • Ks. Robak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 11:06 ~Ks. Robak

  No brawo - czyli dostali najniższy wymiar kary, spotkają nowych i starych znajomych pogadają sobie i wyjdą za 3 miesiące. Za demolkę miasta zapłacimy my, zapłacimy też za ich siedzenie, więc nic tylko wychodzić na ulicę i napadać niewinne osoby. Gratuluję logiki postępowania - trzeba im było przyłożyć roboty społeczne przez 2 lata żeby odpracować co zniszczył i problem byłby z głowy, a tak to po prostu tylko się cieszą.

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 11:01 ~Wojtek inżynier

  Nasza kiepsko opłacana Policja i tak spisuje się ponad oczekiwania.

  Hańba dla sądu, który wydaje tak niskie wyroki.

  Nie lubię Policji, ani PiS, a w takich dniach żałuję, iż nie rządzą Ci drudzy, a Policja nie ma większych uprawnień (jak w USA - w odpowiedzi za napaść na Policjanta, kula w tułów)

 • lud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 23:09 ~lud

  Wygląda na to , że sędziowie mają w pogardzie nie tylko lud miast i wsi ale i policję . Czy jakiś sędzia się z czegoś tłumaczy czy robi co mu się podoba?

 • eedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 23:03 ~eedek

  Śmiechu warte. Czytałem parę miesięcy jak to się robi w Niemczech. Po prostu zarzut jest nie napaść na policjanta a usiłowanie zabójstwa. Jak ktoś na kogoś napada to w jakimś celu. A na policjanta to jaki może być motyw? Chyba nie kradzież torebki albo komórki?A może zabić przy nieszczęsliwym zbiegu okoliczności. I dostał gościu 10 lat. Nie dziwie się że huligani, kibole i kto tam jeszcze czują się w Polsce bezkarni.

 • lukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 22:50 ~lukasz

  Brawo! Szkoda, że tylko 3 miesiące w sytuacji, gdy górna granica dla tych zwierząt (przepraszam wszystkie zwierzęta za takie porównanie, jesteście o niebo lepsze) to 10 lat. Mam szczerą nadzieję, że podczas pobytu w policyjnej celi dostali cwaniaki ostry wpierdziel, jak za komuny!

 • eS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 22:35 ~eS

  ze strony tytułowej TVNWARSZAWA :

  ,, 35 osobom przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza o charakterze chuligańskim. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.''
  i nizej :

  ,, 07:14 PIERWSZE WYROKI WS. ZAMIESZEK 11 LISTOPADA
  Trzy miesiące więzienia
  za napaść na policjanta''

  bez komentarza....

 • Leo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 22:19 ~Leo

  Ciekawe co będzie się działo w Warszawie za rok, jak zjadą się kibole z całej Europy na EURO 2012!?

 • Maciej 18

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 21:34 ~Maciej 18

  a co z resztą???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »