Informacje

06.03.2012 17:29 ostateczny projekt komunikacji

Trzy linie ekspresowe pojadą nowym mostem

SERWISY:

Znamy ostateczny projekt komunikacji miejskiej po otwarciu mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Na przeprawę zostaną skierowane aż trzy linie ekspresowe. Niestety będą kursować tylko w jedną stronę.

Podstawową linią będzie 101. Swój bieg rozpocznie na pętli Nowodwory i pojedzie ulicami: Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej Curie do Metra Młociny.

Linia będzie kursować w porannym szczycie co 10 minut (tak samo po za szczytem i w święta), a w szczycie popołudniowym co 8 minut.

Dodatkowo w porannym szczycie będą kursowały dwie linie, ale tylko w jednym kierunku. E-4 z Tarchomina pojedzie trasą: Świderska, Ćmielowska (powrót: Świętosławskiego), Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny. Autobusy będą jeździły z częstotliwością 10 minut.

Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina, ale nieco inną trasą: Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny.

Natomiast w popołudniowym szczycie w jednym kierunku pojedzie nowa linia E-6 na trasie: Metro Młociny, most Marii Skłodowskiej-Curie, Myśliborska, Światowida do Nowodworów.

Oprócz tego nowym mostem pojedzie również nocna linia N01. Jej trasa zostanie wydłużona: most Marii Skłodowskiej-Curie i dalej ulicami: Myśliborską, Światowida, Świętosławskiego do pętli

Tarchomin (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida).

Linie pośpieszne z kosmetycznymi zmianiami

Ponadto trasa linii 508 się nie zmienia, ale będzie kursowała rzadziej – co 7 minut w szczycie porannym i co 10 minut w godzinach szczytu popołudniowego. Poza godzinami szczytu i w weekendy linia będzie kursowała co 20 minut.

Zmodyfikowana zostanie trasa linii 510. Autobus jadąc w kierunku Nowodworów skręci w lewo w ul. Włościańską, przejedzie obok pętli Metro Marymont i na Trasę AK zjedzie przez ul. Żelazowską, tak by na przystanku Park Kaskada wspólnie z liniami 186 i 508 zabierać na Białołękę pasażerów z metra i tramwaju. Częstotliwość linii nie zostanie zmieniona i będzie wynosiła 20 minut.

Zmodyfikowana zostanie również linia 114. Obecnie autobusy tej linii kursują ul. Przy Agorze. Po oddaniu do użytku nowej przeprawy przez Wisłę między węzłem Młociny a ul. Pułkową linia będzie kursowała fragmentem trasy prowadzącej do mostu. Zmiana skróci studentom dojazd do kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego. Jej częstotliwość pozostanie niezmieniona.

Linia 511 pozostanie na swojej obecnej trasie. – Być może, że ta linia na most zostanie skierowana po oddaniu do użytku wiaduktu w ciągu ulicy Modlińskiej. Stanie się to jednak nie wcześniej niż po wakacjach – mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Zaprezentowany w połowie stycznia przez ZTM projekt uwzględniał uwagi mieszkańców. Na jego podstawie opracował ostateczny projekt. W tym pierwszym mieszkańcy opowiadali się, za tym, aby linie E-4 i E-8 pozostały na swojej obecnej trasie. Jednak ZTM chce je skierować na trasę mostu.

- Obsługę ulicy Modlińskiej i jej okolic zapewni kilka linii 503, 508, 509, 510 czy 511 – wyjaśnia Krajnow

Ostra zima, fale powodzioweBudowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Po drodze nie brakowało kłopotów - kolejne fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku.

 

Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę na zakończenie prac do 21 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku.

Przeprawa tramwajowa ma być ukończona do początku wakacji. Pod koniec lutego urzednicy złożyli w nadzorze budowlanym wniosek o pozwolenie na użytkowanie cześci drogowej przeprawy.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Staszek_C

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2012 13:58 ~Staszek_C

  Szkoda, że nikt nie myśli o mieszkańcach Zielonej Białołęki. Nie wszyscy tam mieszkający mają samochody.

 • Rozczarowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 11:41 ~Rozczarowana

  Szkoda, że nikt nie pomyślał o pasażerach, którzy jadą z Legionowa i okolic oraz o mieszkańcach, których domy zlokalizowane są przy ul. Modlińskiej i przesiadają się do autobusu 508 lub 511 (jadąc do metra), zazwyczaj na przystanku Białołęka Ratusz. Z tego przystanku żaden autobus nie jedzie na most Północny, a 508 będzie kursowało żadziej. Gratuluję pomysłu. Rano jak przyjedzie autobus z Legionowa to teraz ciężko zabrać się do 508 a co będzie za tydzień? Dla nas żadne udogodnienie ten most !

 • baan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2012 07:23 ~baan

  "Zmiana skróci studentom dojazd do kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego."

  A o mieszkancach Mlocin ZTM nie pamieta!!! 114 nie jest prywatnym studenckim autobusem!! Mieszkancy Mlocin tez nim jezdza.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 23:15 ~xyz

  Bez sensu szkoda paliwa żeby wracały na pusto...

 • Love ZTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 14:57 ~Love ZTM

  Jak zwykle ZTM ma klapki na oczach i tworzy komunikację tylko dla Nowodworów i ul.Świderskiej. Inne części Tarchomina nie istnieją dla włodarzy ZTM. Nie myśli się o innych częściach Tarchomina i wszystkie autobusy do metra jadą ulicą Światowida i niektóre wiadomo Świderską ponieważ tutaj mieszkają ważni znajomi z ZTM i muszą mieć doskonałą komunikację.

 • fan516

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 14:21 ~fan516

  @Nowodworzak:

  Jeżeli chodzi o linię 214 - pełna zgodna. Nie widziałem jeszcze, żeby autobusem jechały więcej niż 3 osoby, a na ogół jeździ sam kierowca.

  Jeżeli jednak chodzi o linię 516 - tu się nie zgodzę. Po pierwsze, obsługuje ona rejony nieposiadające innej komunikacji (Odkryta) lub posiadające słabą komunikację (Dzierzgońska, Ćmielowska, Milenijna). Po drugie uważam, że spora część problemu tkwi w przebudowywanej pętli Żerań FSO. Ja przykładowo korzystam z połączenia 516+18/20 codziennie i jak skończy się błoto i wykopki, będę korzystał jeszcze chętniej. Linia 516 ma przyszłość, zwłaszcza w kontekście zwężenia Grota.

 • oczko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 13:08 ~oczko

  Wszyscy wiemy, że ZTM nic nie musi(bo ma gdzieś uwagi pasażerów zgodnie ze swoją polityką), ale wszystko może. A tzw. "konsultacje" trwają wiecznie dla pozoru jedynie i "zamydlenia oczu" naiwnej gawiedzi....

 • nowodworzak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 13:04 ~nowodworzak

  Podam na szybko dwa cudowne przyklady dla mojego rejonu tzw ksztaltowania zachowan komunikacyjnych lansowanych przez "fachowcow" inzynierow pracujacych w ztm tj. linia 214, gdzie wedlug symultany komputerowej tlumy mialy walic do kolei (KM i SKM) na Pludach, do ktorej nawet szpilki nie wetkniesz oraz przyklad 516stki, ktora byla silna i pomimo oferowania przesiadki z 516 "drzwi-drzwi" gucio z tego wyszlo. Zatem to ze wzgledu na ilość wachlowania drzwiami na Jagiellonskiej niewielu sie na takie polaczenie skusi (o czym bylo wiadomo od samego początku mieszkańcom ale nie wszechwiedzącym "fachowcom" od psucia kominikacji na Tarchominie i Nowodworach)

 • sajbeer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 12:58 ~sajbeer  Zamkną(zwężą) Most Grota i na pólnocvnym znów będą korki.

 • ashir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2012 12:56 ~ashir


  Domyślam się, że odcienek Metro Młociny - Nowodwory pokonuje się więcej niż 15 minut, ale znacznie mniej niż 45 minut, a trasa do Tarchomina powoduje dołożenie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »