Informacje

02.01.2019 18:57 nieprawomocny wyrok

Trzy lata więzienia za próbę gwałtu. Sąd skazał dostawcę jedzenia

SERWISY:

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał 36-letniego Rajana S. na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności za próbę zgwałcenia kobiety, której latem ubiegłego roku dostarczył jedzenie z restauracji.

Jak poinformowała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, mokotowski sąd "uznał oskarżonego Rajana S. za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu". 36-letni obywatel Indii był oskarżony o próbę zgwałcenia i doprowadzenie kobiety do poddania się innej czynności seksualnej. Sąd orzekł także, że mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonej 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

"Próbował przepchnąć pokrzywdzoną w stronę sypialni"

Do zdarzenia doszło 9 lipca. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Łukasz Łapczyński, około godz. 19 pokrzywdzona, za pośrednictwem popularnej aplikacji, zamówiła jedzenie z dostawą do domu. Rajan S. przyjechał do kobiety, która drzwi do mieszkania uchyliła mu ubrana w piżamę.

- Dostawca podał jej jedzenie, po czym szerzej otworzył drzwi i wszedł do środka. Mężczyzna zaczął dotykać pokrzywdzoną w miejsca intymne. Kobieta zaczęła go odpychać i krzyczeć. Rajan S. nie reagował i próbował przepchnąć pokrzywdzoną w stronę sypialni - powiedział Łapczyński.

Jak wynika z ustaleń prokuratury, kobieta długo się wyrywała, próbowała uciec na klatkę schodową, ale napastnik napierał na nią ciałem, dotykał. Pokrzywdzonej udało się otworzyć drzwi i wezwać pomoc. 36-letni dostawca jedzenia uciekł, wyrzucił po drodze kartę SIM z telefonu, z którego kontaktował się z klientką. Z zapisu monitoringu w budynku ustalono, że sprawca przebywał w środku przez 12 minut.

Zmienne wyjaśnienia

Kobieta jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził u pokrzywdzonej liczne zaczerwienia i siniaki na łokciu oraz na nogach. Rajan S. został zatrzymany 18 lipca, od tamtej pory przebywa w areszcie śledczym. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, składał zmienne wyjaśnienia.

- Początkowo wyjaśniał, że kobieta była na niego zła za sposób dostawy, bo wylały mu się napoje. Mówił, że kobieta próbowała go uwieść, a kartę SIM wyrzucił, obawiając się skargi. Podczas kolejnego przesłuchania również się nie przyznał, oświadczając, że zdarzenie było nieporozumieniem - podał prokurator.

Wyrok zapadł jeszcze przed świętami, 21 grudnia 2018 roku. Nie jest prawomocny.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o gwałcie w Ogrodzie Saskim:

PAP/kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • multikulti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 23:37 ~multikulti

  Prezydent Francji Sarkozy uznał niepowodzenie dotychczasowej polityki wielokulturowości. Stwierdził, że za bardzo koncentrowaliśmy się na tożsamości osoby, która do nas przyjeżdża, zamiast na tożsamości kraju, który udziela jej gościny.

 • Angela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 21:15 ~Angela

  Merkel na spotkaniu z młodymi działaczami CDU stwierdziła, że polityka multikulti poniosła kompletną klęskę. Kanclerz Niemiec powiedziała, że w praktyce teoria społeczeństwa wielokulturowego nie sprawdziła się. Również Horst Seehofer, lider bawarskiej CSU powiedział, że imigranci z krajów arabskich i Turcji nie chcą się integrować. Mulikulti nie żyje – stwierdził Seehofer. Szacuje się, że co czwarte morderstwo i co trzeci gwałt popełnia w Niemczech cudzoziemiec. Niemiecka policja boi się wjeżdżać do niektórych dzielnic w kraju zamieszkanych przez imigrantów.

 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 21:05 ~Scrutinizer

  Tomasz~Tomasz

  Państwa, które składają się z różnych narodów, z powodu nieporozumień dotyczących różnicy obyczajów, uległy zniszczeniu.


  Akurat jest na odwrót. Te państwa zawsze wiodły w świecie.
  Mamy zresztą zaświadczenie naukowców z Oxfordu - brak perspektywy rozwoju z powodu monotonii etnicznej i kulturowej. Tchórze nie mogą osiągać wielkich celów.

  Z jakiego powodu upadła I Rzeczpospolita?

 • ideologia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 19:41 ~ideologia

  Do Polski owa ideologia dotarła z opóźnieniem, w sytuacji, gdy bardzo wielu polityków zachodnich ogłosiło jej bankructwo.

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 18:24 ~Tomasz

  Państwa, które składają się z różnych narodów, z powodu nieporozumień dotyczących różnicy obyczajów, uległy zniszczeniu.

 • Scrutinizer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 15:43 Scrutinizer

  Ryba~Ryba

  Budowanie w Niemczech wielokulturowego społeczeństwa zupełnie się nie sprawdziło. Ta diagnoza kanclerz Angeli Merkel przedstawiona na zjeździe młodzieżówki chadeckiej zaszokowała media.

  Zacytuj, to zobaczymy ile w Twoim poście jest prawdy, bo z całą pewnością powiedziała wtedy co innego(!), szczególnie jak weźmiemy pod uwagę, że był to rok 2010. Dlaczego nie sprawdziłeś w internecie?
  Abstrahując od tego, że przecież społeczeństwo niemieckie jest od ponad 50 lat wielokulturowe.

 • marzenia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 14:26 ~marzenia

  Politycy zachodni od jakiegoś czasu zaczęli dostrzegać tę kwestię w kontekście kryzysu ideologii multikulturalizmu.

 • dostawca latawca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 14:18 ~dostawca latawca

  Nawet nie zakisił i trzy lata? To skandaliczny wyrok.

 • Ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 13:38 ~Ryba

  Budowanie w Niemczech wielokulturowego społeczeństwa zupełnie się nie sprawdziło. Ta diagnoza kanclerz Angeli Merkel przedstawiona na zjeździe młodzieżówki chadeckiej zaszokowała media.

 • kucharek 6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 13:32 ~kucharek 6

  leniwe baby~leniwe baby

  Wiadamo kto rozwozi takie dostawy !
  Gotujcie baby same, to nie bedzie problemu !


  Tak jest! do garów ! a nie do iphona !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »