Informacje

09.07.2017 09:57 Ma być jak Krakowskie Przedmieście

Trzy firmy chcą przebudować Miodową

SERWISY:

Otwarto koperty z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu na przebudowę Miodowej. Wszystkie mieszczą się w przedziale 20-25 milionów złotych. Będą teraz analizowane przez urzędników.

Miodowa ma zmienić się nie do poznania i stanowić przedłużenie Krakowskiego Przedmieścia. Ratusz chce tu uspokoić ruch, uporządkować parkowanie i podkreślić historyczny charakter tego miejsca.

Przetarg na przebudowę ogłoszono w maju. W ostatni piątek urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich poinformowali o jego zakończeniu i otwarciu kopert. "Otrzymaliśmy trzy oferty. Każda z nich zawiera też 60-miesięczny okres gwarancji i propozycję skrócenia czasu realizacji inwestycji o 20 dni" - czytamy na stronie internetowej ZDM.

"Dokumenty będą teraz analizowane. Po wyborze wykonawcy przystąpimy do prac w terenie" - dodają urzędnicy.

Bloczki zamiast prostej jezdni

Prace na Miodowej dotyczą odcinka od Senatorskiej do Świętojerskiej wraz z placem Krasińskich. Zakładają duże zmiany, zarówno na jezdni, jak i na chodnikach.

Na jezdni ułożona zostanie nawierzchnia z bloczków granitowych o wymiarach 15 na 30 cm i grubości 18 cm, czyli taka sama jak na Krakowskim Przedmieściu. "Inna będzie jednak technologia" - zastrzegają urzędnicy ZDM. "Kamień zostanie ułożony na betonowej podbudowie, a kostki umocowane specjalnym spoiwem na bazie żywicy epoksydowej" - dodają. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawierzchnia ma być bardziej wytrzymała na uszkodzenia niż na Krakowskim Przedmieściu.

"Taką samą nawierzchnię zyskają pasy rowerowe. Na jezdni pojawią się kamienne wyspowe progi zwalniające, które uspokoją ruch, a wzdłuż pasa rowerowego - aby uniemożliwić omijanie progów - ułożone zostaną oporniki kamienne" zapowiadają pracownicy ZDM.

Na chodniku z kolei mają pojawić się granitowe płyty o wymiarach 50 na 50 cm. Będą wyposażone w udogodnienia dla niepełnosprawnych, podobnie jak przystanki autobusowe. Znajdziemy tu m.in. krawężniki peronowe ułatwiające podjazd.

Światła do wymiany

Przejścia dla pieszych otrzymają nawierzchnię z kolorowego kamienia kontrastującą z jezdnią. Powstaną też zatoki postojowe przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych - na pl. Krasińskich i przy ul. L. Schillera.

"Ważnym elementem będzie przebudowa skrzyżowań, a wraz z nią sygnalizacji świetlnych" - zapowiadają urzędnicy.

Drogowcy zlikwidują obecną sygnalizację na skrzyżowaniu Miodowej z Kapitulną. Przebudują też światła na skrzyżowaniach: placu Krasińskich ze Świętojerska, Miodowej z Długą i Miodowej z Senatorską, tak aby wszystkie były ze sobą skoordynowane.

Planowane prace obejmą też przebudowę oświetlenia ulicznego. Projekt zakłada zamontowanie 35 replik słupa przypominającego Pastorał Warszawski, o wysokości 11,5 metra wraz z oprawami ozdobnymi LED (ciepłe białe światło). Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone kontrastowym, białym światłem.

Na wszystkie te prace wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 10 miesięcy. "Pierwszych znaczących prac spodziewamy się jeszcze w tym roku" - zapowiadają drogowcy.

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 00:40 ~Bielańczyk

  ech~ech

  Dziwne , zamiast się cieszyć z sensownych inwestycji część czytaczy psioczy, bredzi coś o śmietniku dla HGW (jak zwykle), i jest p[rogramowo niezadowolona. A Miodową jeździć się nie da tak trzęsie, porąbane krawężniki, obrzydliwe fałdy asfaltu, chodniki tańczą, Pl. Krasińskich ze swoją nawierzchnia woła o pomstę do nieba a ci ....niezadowoleni, że ma być przebudowa. Co za naród ....


  Towarzyszu, zapomniałeś napisać o malkontentach:)

 • Rocco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 23:07 ~Rocco

  kolo~kolo

  Trzeba wstawić tory tramwajowe co najmniej na odcinku Pl. Krasińskich - PAN na Krakowskim Przedmieściu, a najlepiej od Konwiktorskiej, gdzie byłoby połączenie z siecią.  I będą wstawione, lecz niestety nie w tym, a w następnym remoncie.
  Za jakieś 2-3 dekady - wtedy kiedy stanowiska urzędnicze zapełnią się pokoleniem ludzi, w młodości zwiedzającymi Świat, a nie tylko obejście u babci...

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 15:50 ~ech

  Dziwne , zamiast się cieszyć z sensownych inwestycji część czytaczy psioczy, bredzi coś o śmietniku dla HGW (jak zwykle), i jest p[rogramowo niezadowolona. A Miodową jeździć się nie da tak trzęsie, porąbane krawężniki, obrzydliwe fałdy asfaltu, chodniki tańczą, Pl. Krasińskich ze swoją nawierzchnia woła o pomstę do nieba a ci ....niezadowoleni, że ma być przebudowa. Co za naród ....

 • Nie przebudowie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 12:27 ~Nie przebudowie

  Ratuszowi, odczepcie się od Miodowej. To bardzo stylowa, zabytkowa ulica, idealnie pasująca do charakteru tej części miasta. Przestańcie psuć wszystko, co napotkacie po drodze !

 • Grzcie2083

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 11:58 Grzcie2083

  Kompletny brak zrozumienia infrastruktury miejskiej przez urzędników.Veto.

 • miki 21

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 10:35 ~miki 21

  Najwyższy czas odesłać ekipę HGW na śmietnik historii. Czy ktoś liczy ile np.kosztuje MZK (czyli nas)szybsza wymiana zawieszeń i ogumienia w autobusach jadących po tej koszmarnej kostce? Ciekawe, że rowerzyści wolą tam jeździć po chodnikach. Nie daje to do myślenia cymbałom z Ratusza?

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 10:07 ~kolo

  Trzeba wstawić tory tramwajowe co najmniej na odcinku Pl. Krasińskich - PAN na Krakowskim Przedmieściu, a najlepiej od Konwiktorskiej, gdzie byłoby połączenie z siecią.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »