Informacje

16.05.2012 11:32 CHODZI O ZAKUP SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Trzech zatrzymanych
po kontroli CBA w KG Policji

Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dwóch prezesów jednej z firm informatycznych. To efekt kontroli biura w komendzie - podał portal tvn24.pl.

Od rana agenci CBA prowadzą działania w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób - podał portal tvn24.pl. Działania biura prowadzone są w Warszawie, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Funkcjonariusze CBA przeszukują również pomieszczenia w Komendzie Głównej Policji oraz siedzibie firmy informatycznej.

Będą zarzuty

Jak dowiedział się tvn24.pl, nadkomisarz Jacek D., naczelnik Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji usłyszy zarzuty korupcyjne.

Prezes i wiceprezes jednej z wrocławskich spółek informatycznych, bracia Jacek i Grzegorz W. usłyszą zarzuty z kategorii przestępstw gospodarczych, m.in. działania na szkodę spółki.

Jesienią 2011 roku sąd aresztował trzeciego wiceprezesa tej firmy, Grzegorza J. Jest on podejrzany o wręczanie łapówek byłym szefom Centrum Projektów Informatycznych w dawnym MSWiA.

- Potwierdzam, że zatrzymano trzy osoby i ma to związek ze śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Centrum Projektów Informatycznych i w Komendzie Głównej Policji – powiedział tvn24.pl Waldemar Tyl, wiceszef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Tyl, dodaje, że zatrzymani zarzuty usłyszą najprawdopodobniej dopiero jutro.Afery ciąg dalszy

Dzisiejsze zatrzymania to kontynuacja afery korupcyjnej w dawnym MSWiA. Po wyborach parlamentarnych MSWiA zostało podzielone na dwa resorty - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, którym kieruje Jacek Cichocki i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, kierowane przez Michała Boniego. Centrum Projektów Informatycznych znajduje się obecnie pod kontrolą ministra Boniego.

Pod koniec października 2011 roku sąd aresztował Andrzeja M., byłego dyrektora Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, jego żonę Ewę M. oraz Janusza J. - wiceprezesa firmy informatycznej z Wrocławia, która wygrała rozpisany przez CPI przetarg.

Zarzuty w tej sprawie usłyszały także trzy inne osoby - wobec nich zastosowano dozór policyjny. Janusz J. - według ustaleń prokuratury - miał wręczyć w sumie 211 tys. zł Andrzejowi M. Jemu przedstawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej i prania pieniędzy. W trakcie przesłuchań okazało się, że M. miał poukrywane na różnych kontach kolejne 70 tys. zł. Ostatnie ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że mógł przyjąć jeszcze dodatkowo około 1,2 mln zł.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24

TVN24.pl//km/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 00:55 ~Jack

  CBA nigdy nie było i nie będzie Policją
  proszę nie obrażać policjantów.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 14:17 ~jar

  zajebiście,kumpel kumpla będzie skuwać?

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 12:17 ~Miro

  Coś nowego? Sami siebie aresztują?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »