Informacje

22.10.2018 12:56 paweł rabiej o jakim

"Trzeba przyznać, że konkurent
też pomógł w tym zwycięstwie"

SERWISY:


Punkty zwrotne warszawskiej kampanii wyborczej to nie tylko "lapsusy" Patryka Jakiego, ale także szantaż, jakiego dopuścił się obóz rządzący mówiąc, że jeśli w miastach wygra ktoś inny niż kandydaci PiS, to nie będzie pieniędzy - uważa Paweł Rabiej, poseł Nowoczesnej i kandydat na wiceprezydenta Warszawy.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, opublikowanego w niedzielę wieczorem wynika, że w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy, z wynikiem 54,1 proc. wygrał Rafał Trzaskowski. Patryk Jaki uzyskał drugi wynik - 30,9 proc.

"Ciężko pracowaliśmy"

Komentując wyniki w poniedziałek w Polskim Radiu Rabiej, który ma zostać wiceprezydentem Warszawy, podkreślił, że "trudno się z nich nie cieszyć, skoro ten wynik jest tak fantastyczny". - Przede wszystkim ciężko pracowaliśmy, wykorzystaliśmy każdą minutę, każdą godzinę, każdy dzień na to, żeby pokazać warszawiakom, że Warszawa dla wszystkich jest możliwa - mówił.

Jego zdaniem "zadziałała też taka odpowiedzialność Trzaskowskiego, takie poczucie, że będzie w stanie mądrze kontynuować to, co w Warszawie dobre, i mądrze zmieniać to, co w Warszawie jest do zmiany". Zapewnił, że Trzaskowski będzie prezydentem wszystkich warszawiaków.

- Trzeba przyznać, że konkurent (Patryk Jaki - red.) też pomógł w tym zwycięstwie i partia rządząca też pomogła w tym zwycięstwie - stwierdził Rabiej. Według niego "punktem zwrotnym" w warszawskiej kampanii były nie tylko "błędy energetyczne" - jak mówił - i "lapsusy" Jakiego, ale także "szantaż, jakiego dopuściła się partia rządząca, mówiąc, że jeżeli w miastach wygra ktoś inny niż kandydaci PiS, to nie będzie pieniędzy". - To się na pewno nie spodobało. Widać, że Polacy nie lubią szantażu, raczej patrzą na to, kto będzie dobrym gospodarzem - mówił Rabiej.

Zadzwonił do Jakiego

Polityk Nowoczesnej odniósł się też do sondaży, które w ostatnich tygodniach pokazywały, iż Patryk Jaki zbliża się wynikiem do Trzaskowskiego. Dopytywany, co się stało, że ta "dziura się tak nagle powiększyła", odpowiedział: "myślę, że zadziałało wiele czynników". Wskazał, że Koalicja Obywatelska m.in. "starannie rozkładała siły" w swojej "dobrze przygotowanej" kampanii.

Poinformował także, że zadzwonił do Patryka Jakiego i podziękował mu za "energię, którą wykazywał w kampanii". - To była uczciwa, ostra walka, która nas mobilizowała - dodał.

Odnosząc się do prac komisji weryfikacyjnej do spraw stołecznej reprywatyzacji Rabiej stwierdził, że to "jest wielki dylemat", co z nią zrobić i w jaki sposób kontynuować sprawdzanie decyzji reprywatyzacyjnych.

- Będę przekonywał prezydenta Trzaskowskiego, żeby po pierwsze spojrzeć inaczej na decyzje komisji, dlatego że one utrzymują się w sądach. Mam poczucie jako członek komisji, że one są dobrze umotywowane. A drugą kwestią są odszkodowania i zadośćuczynienia - to nie są dla miasta duże kwoty, a sądzę, że taka odpowiedzialność moralna, etyczna miasta za krzywdy reprywatyzacyjne wymaga, żeby jednak to zamknąć - mówił Rabiej.

Rabiej zadeklarował w niedzielę, że chce dalej pracować w komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji. Opowiedział się ponadto za tym, by komisja ta pracowała w warszawskim ratuszu.

Inni kandydaci daleko

Według sondażu pozostali kandydaci na prezydenta Warszawy uzyskali: Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa) - 3,0 proc., Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie) - 2,6 proc., Marek Jakubiak (Kukiz’15) - 2,6 proc., Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem) - 1,5 proc., Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie) - 1,0 proc., Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa)- 1,0 proc., Piotr Ikonowicz (KWW Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza) - 0,8 proc., Jakub Stefaniak (PSL) - 0,8 proc. Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę, RIGCz, Tanajno, Hawajska+) - 0,6 proc., Sławomir Antonik (Bezpartyjni Samorządowcy) - 0,4 proc., Jan Potocki (II Rzeczpospolita Polska) - 0,4 proc., Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków) - 0,3 proc.

PAP/ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • erem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 09:41 ~erem

  Ciota Rabina~Ciota Rabina

  Warszawiacy nie wstyd Wam jak to widzicie?????

  Nie! Po to tak głosowaliśmy!

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 08:15 ~Wojtek

  jajaja~jajaja

  nie potrafie wskazac ZADNEJ rzucajacej na kolana inwestycju wzbudzajacej szacunek, podziw i stajacej sie symbolem warszawy hgw... no moze tęcza:))) miasta z taakimi aspiracjami


  Symbolem PiSu jest właśnie płonąca tęcza, marsze z pochodniami i pobici Niemcy kibice Legii. Ale wy nigdy nie zrozumiecie, że żyją tutaj ludzie wolni od nienawiści do wszystkich innych. I stąd wynik wyborów - który bardzo mnie cieszy, mimo że sam głosowałem na Śpiewaka.

 • Ciota Rabina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 05:51 ~Ciota Rabina

  Warszawiacy nie wstyd Wam jak to widzicie?????

 • tralala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 20:46 ~tralala

  etam, wam (PO) to pomógł Jarek, zeby nie to parcie na pomniki brata, zagarniecie placu pod pomniki, pozbawienie praw konserwatora stołecznego to nie byłoby tak łatwo hehe ale Jarek chce odbudowac pałac saski i chyba postawic Poniatowskiego przed pałacem saskim bo tam kiedys stał a w zwolniomym miejscu postawi pomnik wiadomo kogo hehehe

 • jajaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 18:07 ~jajaja


  iza~iza

  czyli w Warszawie bez zmian, bedzie dobrze, bo było dobrze?!
  Antek~Antek


  A nie było? Te latach rządów Gronkiewicz-Waltz to lata rozwoju i inwestycji na poziomie nie do pomyślenia za Kaczyńskiego. Mając do wyboru utrzymanie obecnego tempa rozwoju lub regres do poprzednika, czemu ktoś jeszcze się dziwi, że mieszkańcy wybrali kontynuację faktycznego postępu?

  Populistyczne hasła o reprywatyzacji i straszenie uchodźcami działa tylko na ograniczonych umysłowo.

  Poznaj zycie dziecko, a pozniej fetuj osądami i wyrokami o potencjale intelektualnym.... jak dla mnie wsiawa stała sie siedliskiem obciachu a wsiawiacy sa postrzegani źle, jak nigdy dotąd, oczywiscie mozna leczyc kompleksy sumami wydawanymi na kolejne inwestycje, ale obiektywnie rzecz biorąc nie potrafie wskazac ZADNEJ rzucajacej na kolana inwestycju wzbudzajacej szacunek, podziw i stajacej sie symbolem warszawy hgw... no moze tęcza:))) miasta z taakimi aspiracjami

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 15:42 ~Antek

  iza~iza

  czyli w Warszawie bez zmian, bedzie dobrze, bo było dobrze?!


  A nie było? Te latach rządów Gronkiewicz-Waltz to lata rozwoju i inwestycji na poziomie nie do pomyślenia za Kaczyńskiego. Mając do wyboru utrzymanie obecnego tempa rozwoju lub regres do poprzednika, czemu ktoś jeszcze się dziwi, że mieszkańcy wybrali kontynuację faktycznego postępu?

  Populistyczne hasła o reprywatyzacji i straszenie uchodźcami działa tylko na ograniczonych umysłowo.

 • real1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 14:47 ~real1

  ... aj, jaj, jaj, co pan powie panie Rabiej ... .

 • jot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 14:37 ~jot

  No to panie Rabiej kiedy ślub? Wszak obiecał ci Trzaskowski,że jak wygra to osobiście udzieli ci ślubu.A kto będzie starszą druhną?

 • sas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 14:24 ~sas

  I taka osoba jest prezydentem stolicy, smutek.

 • ulof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2018 14:11 ~ulof

  Warszawa zbliża się do Słupska,I tam i tu będą części pojazdów jednośladowych.Gratuluję warszawiakom dobrego samopoczucia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »