Informacje

14.08.2018 12:00 Kampania 2018

Trzaskowski zapowiada metro
w Ursusie, Jaki stoi pod blokiem

SERWISY:

 

Rafał Trzaskowski rozpoczął nowy cykl spotkań z mieszkańcami pod hasłem "18 dzielnic - jedna Warszawa". W poniedziałek udał się do mieszkańców Ursusa i obiecał między innymi doprowadzenie tam drugiej linii metra. Swoją akcję spotkań przed blokami kontynuuje też kandydat prawicy Patryk Jaki, który odwiedził Mokotów.

Spotkanie Trzaskowskiego zostało zorganizowane w lokalnym Klubie Integracji Rodzinno-Sąsiedzkiej "Acherówka".

Polityk podkreślił, że - w związku ze spodziewanym ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego terminu wyborów i tym samym startem formalnej kampanii wyborczej - rozpocznie się dla niego nowy etap jeszcze bardziej wytężonej pracy. To nie pierwsza taka deklaracja ze strony kandydata. Podczas lipcowej konwencji samorządowej również zapowiadał "wysoki pressing" i wysoką aktywność, a tydzień później media zwracały uwagę, że jego prekampania ponownie przygasła.

Europejska stolica

Jak w poniedziałek zaznaczył Trzaskowski, punktem wyjścia dla jego kampanii mają być autentyczne problemy poszczególnych dzielnic stolicy. - Warszawa musi wykorzystać swój potencjał, to jest sprawa fundamentalna, żebyśmy się dalej mogli szybko rozwijać, żeby Warszawa była miastem otwartym, europejskim, zarządzanym z poziomu ulicy i dzielnicy - mówił kandydat na prezydenta Warszawy.

Zwieńczeniem jego spotkań w dzielnicach ma być przedstawiony w czasie kampanii wyborczej program.

Propozycje dla Ursusa

Trzaskowski przedstawił też kilka wstępnych propozycji dla Ursusa, które - jak zaznaczył - są jeszcze "do dyskusji". Jako priorytety wskazał komunikację miejską, w tym między innymi doprowadzenie do Ursusa drugiej linii metra, edukację (zapowiedział budowę nowej szkoły, dwóch przedszkoli i dwóch żłobków), a także "udrożnienie" i "poszerzenie" kluczowych ulic.

Mieszkańcy Ursusa wskazywali także na inne potrzeby swojej dzielnicy, takie jak rozwój sieci ciepłowniczej, wsparcie dla budowy wind w czteropiętrowych budynkach mieszkalnych, zwiększanie liczby miejsc parkingowych, zmniejszanie napływu samochodów z gmin ościennych, walkę ze smogiem czy rozwój sieci dróg rowerowych.

Kandydat deklarował, że chce doprowadzić do budowy w Warszawie kilkunastu nowych parkingów "Park&Ride" - w tym na terenie Ursusa. Zapewnił także, że jego program uwzględni problemy seniorów, w tym tych, którzy są "uwięzieni" w mieszkaniach pozbawionych wind.

Jaki pod blokiem na Mokotowie

Trzaskowski odniósł się także do prowadzonej przez swojego rywala Patryka Jakiego akcji "100imy pod blokiem", w ramach której chce on odwiedzić sto stołecznych osiedli i blokowisk, i poznać ich problemy. - Trzeba rozmawiać, a nie robić PR-owe chwyty, że się stanie pod jednym domem czy pod jedną kamienicą (...) i że się czegoś nauczy w 10 minut - stwierdził.

Jaki swojej akcji nie przerywa. W poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Mokotowa.  Odwiedził osiedla: Sadybę, Sielce, Stary Mokotów i Wierzbno, gdzie zakończył swoją trasę. Wycieczka kandydata po dzielnicy była szeroko komentowana i pokazywana przez jego sztab w mediach społecznościowych. Sam Jaki podkreślał, że sprawą najczęściej poruszaną w spotkaniach z mieszkańcami Mokotowa był kryzys śmieciowy.

Od wielu dni na tvnwarszawa.pl opisujemy problem z zalegającymi odpadami na terenie dzielnicy. Pojawił się na początku sierpnia i ma związek ze zmianą firmy wywożącej odpady. Wcześniej zajmował się tym prywatny operator. Umowa jednak się zakończyła, do ogłoszonego przetargu nikt się nie zgłosił, więc miasto wskazało, że odpady będzie odbierać Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

W miniony weekend część śmieci została wywieziona. Jednak w ponad 100 miejscach odpady w poniedziałek nadal wysypywały się z altan.

 

kw/PAP/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 22:49 ~nick

  szymko~szymko

  Gdy pociągi SKM i KM będę regularnie i często jeździć, a tak docelowo ma być, to i mieszkańcy miejscowości podwarszawskich, i Ursusa bez problemu do pociągów się zmieszczą.
  W wielu europejskich miastach kolej jest substytutem metra. To jest norma.


  Piszę to z perspektywy człowieka, który sporadycznie lecz jednak korzysta z poruszania się koleją do Ursusa i moje doświadczenia są takie jakie są. Nieraz zdarzało mi się tkwić na Dworcu Zachodnim lub w polu z powodu nieplanowanego przestoju pociągu. Zwiększenie częstości przejazdu pociągów niczego nie zmieni, gdyż awaria sterowania ruchem kolejowym sparaliżuje ruch absolutnie wszystkich pociągów.I cały ten tłum ludzi będzie musiał czymś dojechać do Ursusa. Zajmie to sporo czasu i znacznie obciąży komunikację miejską. Już lepiej tego wyjaśnić nie można.

 • szymko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 19:42 ~szymko

  Gdy pociągi SKM i KM będę regularnie i często jeździć, a tak docelowo ma być, to i mieszkańcy miejscowości podwarszawskich, i Ursusa bez problemu do pociągów się zmieszczą.
  W wielu europejskich miastach kolej jest substytutem metra. To jest norma.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 12:09 ~nick

  szymko~szymko

  Po remoncie pociągi SKM + KM mają być w Ursusie co ok. 5 min, w regularnych odstępach. Spowoduje to, że nie będą tak zapchane, jak przed remontem, gdy przejeżdżały np. trzy na raz, a później była ponad dziesięciominutowa dziura.
  Różnica między Ursusem a Ursynowem jest oczywista - Ursynów nie ma kolei, stąd decyzja o budowie tam metra.

  Jeszcze raz napiszę. KM/SKM nie są środkami transportu obsługującymi tylko mieszkańców Ursusa. Przewożą przede wszystkim pasażerów miejsowości ościennych. Jest to też bardzo zawodny środek transportu. Wystarczy drobna awaria w okolicach Dworca Zachodniego i wszystko stoi. Zdarza się to dosyć często. Nie rozumiem skąd domniemanie, że przewozy kolejowe to substytut metra? To jedynie uzupełnienie metra. Ze względu na niepewność rozkładowego kursowania nie można na nim polegać.

 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 11:12 ~paweł

  Trzaskowski i PO nie mają szans w Ursusie nawet jak obiecają dwie linie metra. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów w 2015 na stronie PKW.

 • ursusiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 10:48 ~ursusiak

  Trzaskowski obiecuje metro, a HGW od 2 lat nie potrafi nawet puścić autobusu Aleją 4 Czerwca chociaż przystanki są gotowe. Metro w Ursusie jest równie realne i potrzebne jak kosmodrom. Ze stacji Ursus Płn do centrum jedzie się kwadrans. Metrem zygzakami przez Bemowo i Wolę wyjdzie 25-30 minut. Lepiej uruchomić SKM przez Ursus Pln, Gołąbki do Ożarów, bo bloki na terenach byłych ZM powstają jak grzyby po deszczu oraz zwiększyć liczbę kursów do Pruszkowa wykorzystując lepszą przepustowość linii 447 po remoncie.

 • szymko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 10:26 ~szymko

  Po remoncie pociągi SKM + KM mają być w Ursusie co ok. 5 min, w regularnych odstępach. Spowoduje to, że nie będą tak zapchane, jak przed remontem, gdy przejeżdżały np. trzy na raz, a później była ponad dziesięciominutowa dziura.
  Różnica między Ursusem a Ursynowem jest oczywista - Ursynów nie ma kolei, stąd decyzja o budowie tam metra.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 07:58 ~nick

  szymko~szymko

  Metro w Ursusie to jakiś absurd.
  Są pociągi KM, SKM, które po remoncie mają jeździć często i w regularnych odstępach. Poza tym, kto będzie z Centrum do Ursusa jeździł przez Wolę i Bemowo. To absurdalne.

  Pociągi KM/SKM przewożą przede wszystkim psażerów podwarszawskich miejscowości. Do Ursusa docierają przepełnione, a ponadto potrafią utknąć w szczerym polu. Niestetu bywają pod tym względem zawodne. Metro Ursusowi jest tak samo potrzebne jak było potrzebne Ursynowowi. Ta dobra komunikacja to tylko pozór dla sprawnego podróżowania. Autobusy jeżdżą przepełnione i często utykają w różnych punktach miasta ze względu na korki.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 23:24 ~Nick

  Haha jak on dzielnic nie zna i sam powiedział, że nie wie gdzie Ursus... To znaczy, że nie wiadomo gdzie i czy to metro powstanie :D

 • Bbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 23:22 ~Bbbb

  Jaki był w PO już jakiś czas temu. Nie ma znaczenia kto wygra. Karty i tak rozdają inni a to tylkomarionetki

 • mmmmn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2018 21:24 ~mmmmn


  Warszawiak~Warszawiak

  Jaki zapowiada przywrócenie wykupu przez lokatorów mieszkań komunalnych z bonifikatą 75-90%. Mi nic więcej nie potrzeba. Panie Patryku, ma Pan mój głos!
  jakby śmiesznejakby śmieszne

  ojej, aleś naiwny.
  Od teraz Jaki nawet jak przegra, to będzie wisiał na Warszawie do końca swoich dni. Tacy jak on nie przebaczają i wróci nawet jako komisarz wojenny i odpowiecie mu za to poniżenie ))))

  Myślisz że Jaki będzie się zachowywał jak Ci z PO którym złotodajne koryto zabrali i teraz szczekają i żyć normalnie rządzącym nie dają?;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »