Informacje

22.09.2018 16:44 szczegóły w przyszłym tygodniu

Trzaskowski wzywa rywali
do debaty przed pierwszą turą

SERWISY:


Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski wezwał w sobotę swoich kontrkandydatów do debaty przed pierwszą turą wyborów. Podkreślił, że chce się spotkać ze wszystkimi kandydatami, a szczegóły, w tym data debaty, miałyby być uzgodnione przez sztaby w przyszłym tygodniu.

Trzaskowski podkreślił na sobotniej konferencji prasowej w pobliżu Sejmu, że wszyscy kandydaci na prezydenta Warszawy zostali już oficjalnie zarejestrowani i "nadszedł czas, żeby wezwać wszystkich kontrkandydatów do debaty".

- Wzywam wszystkich kontrkandydatów do debaty, w przyszłym tygodniu, na początku tygodnia mój sztab skontaktuje się ze wszystkimi sztabami kandydatów i ustalone zostaną zasady debaty ogólnej na neutralnym gruncie - powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Podkreślił, że na debatę zostaną zaproszone wszystkie media, stowarzyszenia, które były zainteresowane przeprowadzeniem debat, a także uczelnie.

Inwestycje, komunikacja, sport

Trzaskowski dodał, że debata miałaby dotyczyć wszystkich tematów, "które są dla warszawiaków bardzo istotne". - Na pewno będziemy rozmawiali o kwestiach społecznych, o kwestiach inwestycji, komunikacji miejskiej, również o kwestiach sportu - wyjaśnił.

Podkreślił, że wszystkie szczegóły zostaną uzgodnione w przyszłym tygodniu. - Mam nadzieję, że ze wszystkimi kontrkandydatami uda mi się spotkać w najbliższym czasie na debacie wyborczej - powiedział Trzaskowski.

Nie podał planowanej daty debaty, podkreślił, że liczy na to, że sztaby wyznaczą taki termin i miejsce, które będą "pasowały" wszystkim.

- Mówimy oczywiście o debacie przed pierwszą turą, natomiast spodziewam się, że w drugiej turze oczywiście też odbędzie się debata pomiędzy dwoma kandydatami, którzy w tej drugiej turze będą, a więc prawdopodobnie mną i kimś, kto do tej drugiej tury wejdzie - dodał Trzaskowski.

"Lepiej późno niż wcale"

Do propozycji odniósł się po swojej konwencji Patryk Jaki. - Jak zwykle jest spóźniony po proponowałem to dwa tygodnie temu, ale lepiej późno niż wcale - odpowiedział na pytanie dziennikarski TVN24. - Jesteśmy oczywiście za, tym bardziej, że na pierwszą debatę już się zgodziłem - na debatę, którą organizuje Legia Warszawa. Tu nie na odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego, zachęcam go, żeby nie uciekał przed debatą o sporcie, mam nadzieję, że nie stchórzy - podsumował.

PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »