Informacje

02.11.2017 20:37 gość programu "kropka nad i"

Trzaskowski: w Warszawie toczy się największa bitwa o przyszłość

SERWISY:

 

- Od miesięcy mówię o tym, że Platforma musi się zmienić, bo nie wygra. Zacznijmy zmieniać Platformę Obywatelską od Warszawy - mówił w programie "Kropka nad i" Rafał Trzaskowski.

45-letni poseł będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na fotel prezydenta stolicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Poinformował o tym w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna.

Tuż po ogłoszeniu kandydatury Trzaskowskiego PiS skomentował: "to nie odmiana a podmiana". Gość Moniki Olejnik odpowiedział na antenie TVN24: po tej panice widzę, że się strasznie przestraszyli. Jest taka panika, dawniej tego nie widziałem - mówił Trzaskowski.

Nowoczesna "rozgoryczona"

Trzaskowski był również pytany o porozumienie z Nowoczesną, ponieważ, szefowa klubu Katarzyna Lubnauer powiedziała, że jego kandydatura nie była ustalona z nikim ze "zjednoczonej opozycji". Monika Olejnik oceniła, ze Nowoczesna jest "rozgoryczona".

- Szkoda, że Nowoczesna jest rozgoryczona, ale ja przypominam, że oni pierwsi wyznaczyli kandydata (Pawła Rabieja - red.). Mi zależy na Warszawie i na tym, żeby nie oddać Warszawy PiS-owi. Ileż można stać z rozłożonymi rękami. Musimy mieć prawo, żeby się bronić. Też chcemy w tej kampanii uczestniczyć - odpowiedział.

Dodał też, że jego zdaniem PiS zaczęła kampanię kilka miesięcy temu, kiedy Patry Jaki stanął na czele komisji weryfikacyjnej zajmującej się reprywatyzacją. Przypomniał przy tym, że doradzał Hannie Gronkiewicz-Waltz stawienie się przed jej członkami. Ale po chwili zapytał: czy wszyscy poddamy się retoryce, że te wybory mają być tylko o reprywatyzacji?

Jak mówił, o zaniechaniach reprywatyzacyjnych w stolicy dowiedział się po artykule "Gazety Stołecznej".

- Wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, że to nam szkodzi. Zachęcaliśmy, żeby pani prezydent wystąpiła przed komisją, ale widać, że nie mam na panią prezydent wpływu, bo jej nie przekonałem - mówił. Przyznał, że zaniechania w reprywatyzacji były. Czy były błędy? Były. Czy należy wyciągnąć z tego wnioski? Należy - powiedział.

"Warszawa nie potrzebuje pomników, zlikwidowania ścieżek rowerowych i buspasów"

Monika Olejnik pytała Trzaskowskiego, czy nie lepiej byłoby wybrać kogoś innego. Poseł odparł, że niezręcznie mu mówić o sondażach, ale wiele z nich wskazuje, że jest najlepszym kandydatem.

- Od miesięcy mówię o tym, że Platforma musi się zmienić, bo nie wygra . Zacznijmy zmieniać Platformę Obywatelską od Warszawy. Wyciągajmy wnioski, potrzebna jest zmiana, potrzebne jest nowe spojrzenie - przekonywał.

Skomentował też niepotwierdzoną jeszcze kandydaturę wiceministra Patryka Jakiego. - Warszawa nie potrzebuje pomników, zlikwidowania ścieżek rowerowych i buspasów. Nie możemy sobie pozwolić na Patryka Jakiego, który zafundowałby nam cenzurę w teatrze - stwierdził.

"Korki, nieuporządkowane centrum miasta"

Gość Moniki Olejnik odniósł się do budowy pomników smoleńskich. - Ja jestem za tym, żeby w tej sprawie wysłuchać mieszkańców miasta. Moje zdanie jest takie, że pomnik na Powązkach wystarczy, ale jestem gotów do rozmowy - zapewnił.

A co Trzaskowski zmieniłby w Warszawie? - Korki, nieuporządkowane centrum miasta. Jestem specjalistą od inteligentnych rozwiązań, ale proszę mi pozwolić na przeprowadzenie konsultacji społecznych - opowiedział.

>> ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ <<

kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2017 21:12 ~obserwator

  wszyscy sa odpowiedzialni za reprywatyzacje.ja nie nialem z tym nic wspolnego -pranie muzgow w wydaniu trzaskowskiego.kto glupi ten lyka to

 • Trumna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 22:25 ~Trumna
  Bl0toBl0to

  Brawo Panie Rafale! Tak merytorycznego polityka to ze świecą szukać, a kultury i wiedzy, to może pozazdrościć tutaj każdy inny z Sejmu i Senatu!
  Trumna~Trumna

  Twoja rekomendacja to dla każdego gwóźdź do trumny.
  Dres~Dres

  To raczej gwóźdź do trumny Jakiego. Nawet nie warto porównywać poziomu tych dwu kandydatów.
  Bielańczyk~Bielańczyk

  No pewnie. Trzeba być człowiekiem "na poziomie" żeby dać 20 groszy jałmużny:)

  Na poziome PO, wypada dodać. :D

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 17:22 ~Wprost  gggg~gggg

  Z PO więc to ulubieniec warszawiaków:) Na pewno będą za nim.
  Wprost~Wprost

  Wypraszam sobie. Ja i moja rodzina od pokolenia dziadków mieszkamy w Warszawie. W życiu nie głosowałem i nie zagłosuję na PO.

  Trzaskowski=HGW!!! Synek i mamusia.
  Głosy~Głosy

  No już się tak natrętnie nie przechwalaj. Nie ty jeden mieszkasz w Warszawie od pokoleń. Kiedy PO była jeszcze świeża, to się na nią głosowało. Kiedy się zepsuła, straciła nasze głosy.

  Z grubsza masz rację ale hasła typu "Z PO więc to ulubieniec warszawiaków" ale "się na nią głosowało" to uogólnienie, wcale niekoniecznie trafione. Znam mnóstwo przypadków co nigdy nie zaufało PO. Ale mam też przyjaciół, którzy dali się nabrać. Więc masz rację, że ktoś na nich głosował. ;)

 • Poseł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 12:18 ~Poseł

  Poseł PO o reparacjach: To jest bezsporne, że pieniądze Polsce się należą.

 • demos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 11:55 ~demos

  bosz. niech któryś z nich się weźmie do roboty i przestanie chrzanić o biciu się z pisem. z nimi nie trzeba się bić, oni już leżą. zrób pan porządek z reprywatyzacją, zrób pan porządek z opłatami, bo to miasto nie nadaje się do życia z powodu drożyzny. pobuduj pan parkingi naziemne czy podziemne i zabierz samochody z krajobrazu. a nie tylko walka z pisem.

 • zmiana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 11:43 ~zmiana

  PO mówi "w stolicy potrzebna jest zmiana". PO nie chce już dłużej PO.

 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 11:30 ~Janusz

  Za wyłudzenie 340 milionów sąd skazał oszustów na dwa lata w zawieszeniu.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 11:22 ~Bielańczyk  Bl0toBl0to

  Brawo Panie Rafale! Tak merytorycznego polityka to ze świecą szukać, a kultury i wiedzy, to może pozazdrościć tutaj każdy inny z Sejmu i Senatu!
  Trumna~Trumna

  Twoja rekomendacja to dla każdego gwóźdź do trumny.
  Dres~Dres

  To raczej gwóźdź do trumny Jakiego. Nawet nie warto porównywać poziomu tych dwu kandydatów.


  No pewnie. Trzeba być człowiekiem "na poziomie" żeby dać 20 groszy jałmużny:)

 • Play

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 11:22 ~Play


  Kedar~Kedar

  Najpierw gość mówił jak poseł startujący w Krakowie, że Kraków to Jego miasto. Ba nawet kazał wymawiać swoje nazwisko jako ''Tszaskowski'' aby było po krakowsku. Teraz nagle twierdzi, że jest warszawiakiem i kocha to miasto. Ja wiem, że to polityka i to jest teatrzyk ale brzydzę się dwulicowiścią. Mało tego czy przypadkiem to On nie był szefem kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz? Bo jeśli tak to słabo wyszły Jego słowa z dzisiaj '' Brzydzę się dziwnymi układami w sprawie reorywatyzacji''. No i następna sprawa to PO dogaduje się z Nowoczesną a dzień później bez żadnych konsultacji wystawia kandydata. Gra nie fair play.
  Kampania~Kampania

  Robił jej kampanię prezydencką i na tym skończył. Z dziką prywatyzacją nie ma nic wspólnego, to już własna inicjatywa naszej profesorki prawa.

  " Fair play " znaczy " Uczciwa gra ". Masło maślane.

 • Ambicja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2017 10:52 ~Ambicja

  Kopacz~Kopacz

  Teoretycznie Schetyna powinien stawać na głowie, żeby Trzaskowski wygrał, ale to jest jeszcze większe zagrożenie. Jeśli Trzaskowskiemu uda się wygrać hasło: „czas na zmianę pokoleniową” stanie się hitem.

  Sądzę, że jeśli Trzaskowski wygra, Schetyna będzie musiał swoje " Ambicje przywódcze " wsadzić w kieszeń i uznać wyższość młodszego pokolenia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »