Informacje

10.08.2018 11:00 wsparcie ratusza, staże

Trzaskowski proponuje ułatwienia dla młodych. Żeby zostali w stolicy

SERWISY:

Ułatwienia w zakładaniu własnej firmy, system stażu w ratuszu i miejskich spółkach, tańsze mieszkania na wynajem - to niektóre propozycje Rafała Trzaskowskiego z programu "uTALENTowana Warszawa" mające na celu zachęcenie młodych ludzi, by po studiach zostawali w Warszawie.

Swe propozycje kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy przedstawił podczas piątkowej konferencji zorganizowanej przed głównym wejściem do Uniwersytetu Warszawskiego.

Trzaskowski powiedział, że "jako warszawiakowi, ale także jako nauczycielowi akademickiemu, który również wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i w Collegium Civitas" zależy mu na tym, "żeby jak największa liczba młodych utalentowanych ludzi po studiach została w Warszawie".

Miasto pomoże

- Wiemy, że dla młodych ludzi - to wynika z rozmowy z nimi - są dwa podstawowe problemy: jeden to kwestia znalezienia pracy, zakładanie własnej firmy i drugi to jest oczywiście kwestia znalezienia mieszkania - stwierdził Trzaskowski.

Dlatego w jego programie znalazły się między innymi propozycje ułatwień w zakładaniu własnej firmy.

- Miasto zapewni doradztwo - zarówno jeżeli chodzi o stronę prawną, jak i na przykład możliwość pozyskiwania unijnych funduszy, po to, żeby młodzi ludzie w łatwiejszy sposób mogli zakładać swoje firmy w Warszawie - zadeklarował Trzaskowski.

Mówił także o programie dla start-upów zwłaszcza tych, które "mają ofertę dla przedsiębiorców poniżej 30. roku życia".

Staż dla młodych

Kandydat na prezydenta stolicy zadeklarował również rozpoczęcie systemu stażu "dla młodych ludzi w ratuszu, w dzielnicach oraz w spółkach miejskich, po to żeby mieli jakąś propozycję na start i później mogli się odnaleźć, jeżeli będą chcieli podjąć taką decyzję, właśnie w strukturach miasta".

Trzaskowski chciałby także "zachęcić ludzi, którzy poświęcają się miastu, jeżeli chodzi o swoją pracę naukową i piszą na przykład doktoraty na tematy, które są dla miasta istotne". Dlatego proponuje konkurs dzięki któremu, miasto będzie mogło "wspierać stypendiami właśnie takie doktoraty, które odnoszą się do miasta".

Wsparcie w znalezieniu mieszkania

W kwestii wsparcia młodych ludzi w znalezieniu w Warszawie mieszkania Trzaskowski przypomniał, że już wcześniej zaproponował program tańszych mieszkań na wynajem. "Nie wszystkich stać na to, żeby móc wziąć kredyt, dlatego proponujemy taki program, dzięki któremu co roku miasto będzie budowało 1500 mieszkań miejskich, i w praktyce miasto będzie pokrywało połowę czynszu” - powiedział.

Dzięki temu - dodał - "znajdzie się na rynku coraz więcej tańszych mieszkań na wynajem, dzięki temu projektowi młodzi ludzie będą mogli również zaspokoić swoje potrzeby".

- Mamy nadzieję, że dzięki tego typu rozwiązaniom ci najbardziej utalentowani warszawiacy, ci najbardziej utalentowani mieszkańcy innych miast, którzy przyjechali uczyć się do Warszawy, będą w Warszawie zostawać i będą razem z nami dbali o to, żeby Warszawa się jak najbardziej dynamicznie rozwijała - powiedział Trzaskowski.

kz/PAP/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »