Informacje

09.08.2018 20:59 audyt miejsc niebezpiecznych

Trzaskowski proponuje stanowisko dzielnicowego straży miejskiej

SERWISY:


Audyt miejsc niebezpiecznych i dopłacanie do specjalnych patroli policyjnych w takich miejscach, rozwój systemów monitoringu i zawiadamiania oraz stworzenie stanowiska dzielnicowego w straży miejskiej - to niektóre propozycje Rafała Trzaskowskiego na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa warszawiakom.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podkreślił na czwartkowym briefingu zorganizowanym na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Mińskiej, że jednym z priorytetów władz miasta jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

- Jeżeli rozmawia się z warszawiakami, to bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii, która zawsze jest poruszana. W tej sprawie dokonała się rewolucja w Warszawie dlatego, że jeszcze 8-10 lat temu warszawiacy mówili o tym, że tutaj bardzo dużo się musi poprawić. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, większość warszawiaków czuje się w Warszawie bezpiecznie. Niemniej jednak, dalej to jest jeden z najważniejszych priorytetów, które władze miasta powinny rozwiązywać - mówił Trzaskowski.

Audyt miejsc niebezpiecznych

Przedstawił kilka pomysłów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

- Przede wszystkim audyt miejsc niebezpiecznych i potencjalnie niebezpiecznych po to, żeby one były lepiej nadzorowane. Chcemy dalej współpracować z policją, chcemy dopłacać do specjalnych patroli policyjnych właśnie w tych miejscach, które zostaną ustalone w rozmowach i konsultacjach z mieszkańcami - powiedział Trzaskowski.

Jak dodał, "policja przede wszystkim w Warszawie powinna służyć ochronie mieszkańców, a nie ochronie rządzących i na pewno Warszawa nie powinna dopłacać do działań policji, które przede wszystkim służą choćby zamienianiu Sejmu w twierdzę".

Bezpieczeństwo - jak mówił Trzaskowski - to też kwestia wzmożonego monitoringu i systemu zawiadamiania. - Jako minister administracji i cyfryzacji pracowałem nad systemem zawiadamiania. W tej chwili w Warszawie chcielibyśmy go rozwijać tak, żeby warszawiacy mogli dostawać na swoje telefony powiadomienia o wszelkiego rodzaju sytuacjach, które mogą w Warszawie zaistnieć - podkreślił.

Dzielnicowy straży miejskiej

Kolejną propozycją kandydata PO i Nowoczesnej są zajęcia w szkołach poświęcone bezpieczeństwu "zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie się na drogach". - I tutaj też chcielibyśmy budować więcej miasteczek ruchu po to, żeby warszawiacy mogli się szkolić, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - podkreślił Trzaskowski.

Kandydat chce też, aby straż miejska miała jasno określone priorytety. Jak mówił, podstawowym priorytetem jest współpraca z mieszkańcami i rozwiązywanie ich problemów. - Stąd pomysł stworzenia stanowiska dzielnicowego dla straży miejskiej, żeby było więcej kontaktu z mieszkańcami Warszawy - dodał.

Trzaskowski powiedział też, że chciałby, aby było podejmowanych więcej działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem. - Chcielibyśmy takie działania podjąć i zabezpieczyć kilka miejsc w Warszawie takich jak choćby Trakt Królewski, w specjalny sposób, tak, żeby nie mogły tam wjechać niezapowiedziane samochody, które mogłyby stwarzać jakiekolwiek niebezpieczeństwo - dodał.

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »