Informacje

09.08.2018 20:59 audyt miejsc niebezpiecznych

Trzaskowski proponuje stanowisko dzielnicowego straży miejskiej

SERWISY:


Audyt miejsc niebezpiecznych i dopłacanie do specjalnych patroli policyjnych w takich miejscach, rozwój systemów monitoringu i zawiadamiania oraz stworzenie stanowiska dzielnicowego w straży miejskiej - to niektóre propozycje Rafała Trzaskowskiego na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa warszawiakom.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy podkreślił na czwartkowym briefingu zorganizowanym na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Mińskiej, że jednym z priorytetów władz miasta jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

- Jeżeli rozmawia się z warszawiakami, to bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii, która zawsze jest poruszana. W tej sprawie dokonała się rewolucja w Warszawie dlatego, że jeszcze 8-10 lat temu warszawiacy mówili o tym, że tutaj bardzo dużo się musi poprawić. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, większość warszawiaków czuje się w Warszawie bezpiecznie. Niemniej jednak, dalej to jest jeden z najważniejszych priorytetów, które władze miasta powinny rozwiązywać - mówił Trzaskowski.

Audyt miejsc niebezpiecznych

Przedstawił kilka pomysłów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

- Przede wszystkim audyt miejsc niebezpiecznych i potencjalnie niebezpiecznych po to, żeby one były lepiej nadzorowane. Chcemy dalej współpracować z policją, chcemy dopłacać do specjalnych patroli policyjnych właśnie w tych miejscach, które zostaną ustalone w rozmowach i konsultacjach z mieszkańcami - powiedział Trzaskowski.

Jak dodał, "policja przede wszystkim w Warszawie powinna służyć ochronie mieszkańców, a nie ochronie rządzących i na pewno Warszawa nie powinna dopłacać do działań policji, które przede wszystkim służą choćby zamienianiu Sejmu w twierdzę".

Bezpieczeństwo - jak mówił Trzaskowski - to też kwestia wzmożonego monitoringu i systemu zawiadamiania. - Jako minister administracji i cyfryzacji pracowałem nad systemem zawiadamiania. W tej chwili w Warszawie chcielibyśmy go rozwijać tak, żeby warszawiacy mogli dostawać na swoje telefony powiadomienia o wszelkiego rodzaju sytuacjach, które mogą w Warszawie zaistnieć - podkreślił.

Dzielnicowy straży miejskiej

Kolejną propozycją kandydata PO i Nowoczesnej są zajęcia w szkołach poświęcone bezpieczeństwu "zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie się na drogach". - I tutaj też chcielibyśmy budować więcej miasteczek ruchu po to, żeby warszawiacy mogli się szkolić, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - podkreślił Trzaskowski.

Kandydat chce też, aby straż miejska miała jasno określone priorytety. Jak mówił, podstawowym priorytetem jest współpraca z mieszkańcami i rozwiązywanie ich problemów. - Stąd pomysł stworzenia stanowiska dzielnicowego dla straży miejskiej, żeby było więcej kontaktu z mieszkańcami Warszawy - dodał.

Trzaskowski powiedział też, że chciałby, aby było podejmowanych więcej działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem. - Chcielibyśmy takie działania podjąć i zabezpieczyć kilka miejsc w Warszawie takich jak choćby Trakt Królewski, w specjalny sposób, tak, żeby nie mogły tam wjechać niezapowiedziane samochody, które mogłyby stwarzać jakiekolwiek niebezpieczeństwo - dodał.

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tghwq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 12:59 ~tghwq

  gościu, nie nadajesz się na sołtysa a co mówic o prezydenturze

 • StM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 11:54 ~StM

  Panie Czaskowski. W Warszawie są od dawna "dzielnicowi" w SM. Mają swoje rejony stąd ich nazwa "rejonowi". Nie znasz Pan miasta stołecznego...

 • paulina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 10:28 ~paulina

  Ze mną Trzaskowski nie rozmawiałeś a też jestem warszawianką więc skąd możesz wiedzieć czego oczekuję?

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 10:20 ~greg

  Panie Czaskowski w SM od kilkunastu lat jest stanowisko Rejonowego - odpowiednik dzielnicowego , takze nie ośmieszaj się Pan

 • wujek dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 10:14 ~wujek dobra rada

  nie ma na kogo głosować, kandydaci przescigaja się w głupich hasłach i pomysłach...żenada...

 • Pioter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 08:30 ~Pioter

  Ta formacja powinna zostać rozwiązana, ta jak to ma miejsce w innych miastach. Dosyć maszynek do robienia pieniędzy, tam gdzie są naprawdę potrzebni to ich nie ma.

 • rrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 07:31 ~rrr

  9 sierpnia, godz. 19:30 - zgłoszone do Straży Miejskiej m.st. Warszawy prośba o interwencję ws busa, blokującego wyjazd z garażu, zaparkowanego na zakazie, w taki sposb, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji przy próbie jego omijania. 10 sierpnia, godz. 7:30 - bus nadal stoi, Straży Miejskiej m.st. Warszawy nikt na miejscu nie widział. Temat dotyczy dz. Wola, ul. Radziwie - od siedziby Straży Miejskiej m.st. Warszawy - w linii prostej ok. 300 m. Od komendy, przy ul. Obowozowej - ok. 500 m. Za dalego? Za mało czasu? A może po prostu brakuje chęci...

 • zaza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 21:16 ~zaza

  Tak jasne dzielnicowy ...... ha ha ha ha ha
  teraz Straż Miejska przesyła interwencje do Policji bo są zajęci holowaniem samochodów ale szczyt wszystkiego to przekazanie interwencji że leży nietrzeźwy pod Izbą Wytrzeźwień

 • Dess

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 21:05 ~Dess

  Tylko że takie stanowisko już jest, kandydat zna się mniej więcej na pracy SM jak jego kontrkandydat Jaki

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »