Informacje

24.08.2018 21:27 kolejne deklaracje

Trzaskowski proponuje seniorom: "złota rączka", windy, asystenci

SERWISY:


Dzielnicowe centra dla seniorów, budowa centrum geriatrii, wprowadzenie pilotażowego programu budowania wind i program "złota rączka" dla seniorów - to niektóre z propozycji kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dla stołecznych seniorów.

Piątkową konferencję zorganizowaną przed Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie", Trzaskowski poświęcił omówieniu propozycji dla seniorów, którzy są mniej aktywni i nie zawsze samodzielni.

Najważniejszym punktem jego programu dla seniorów ma być budowa przeznaczonych dla nich dzielnicowych centrów, gdzie osoby starsze będą mogły spędzić czas wolny czy skorzystać z porady lekarza. - Takie centra chcielibyśmy budować we wszystkich dzielnicach Warszawy w miarę możliwości - zadeklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej.

Centrum geriatrii, windy i "złota rączka"

Wśród jego kolejnych propozycji jest powstanie centrum geriatrii, z czym wiąże się możliwość przeprowadzania bilansu zdrowia przez siedemdziesięciolatków i osiemdziesięciolatków na koszt miasta.

Trzaskowski zadeklarował również chęć stworzenia pilotażowego programu budowy wind, zwłaszcza w trzypiętrowych i czteropiętrowych budynkach. Pytany o szczegóły tego projektu przez jedną z mieszkanek Woli odpowiedział, że program na początku miałby dotyczyć budowy 200-300 wind.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaznaczył również, że chciałby stworzyć program "złota rączka dla seniora". - Czasami dzieje się tak, że wypada szyba, że trzeba zmienić żarówki, wbić gwóźdź albo naprawić armaturę. Tego typu "proste naprawy" nie są proste dla seniorów - mówił. Przypomniał też, że podobny program wprowadził Poznań i chciałby, by Warszawa poszła śladem tego miasta.

- Nasze propozycje są też takie, żeby znaleźć asystentów na osiedlach, którzy będą pomagali dotrzeć do seniorów, będą pomagali w realizacji ich potrzeb, również myślimy o transporcie dla seniorów - dodał Trzaskowski.

Trzaskowski dopytywany o szczegóły projektu dotyczącego transportu dla seniorów poinformował, że dotyczyłby on około dwóch darmowych przejazdów taksówką w miesiącu dla każdego warszawskiego seniora.

"Dumna polityka senioralna"

Trzaskowskiego wspierał w piątek kolega z Platformy Obywatelskiej, poseł Michał Szczerba. - Dla każdego polityka próbą dobrych intencji i dobrego programu jest głosowanie wtedy, gdy zgłaszane są poprawki budżetowe. Wraz z Rafałem Trzaskowskim od dwóch lat konsekwentnie zgłaszamy poprawki do budżetu państwa dotyczące osób starszych. Niestety w żadnym z tych głosowań nie mogliśmy liczyć na Patryka Jakiego - stwierdził poseł.

Przypomniał, że poprawki te dotyczyły między innymi Narodowego Programu Alzheimerowskiego, a w Polsce żyje około pół miliona osób cierpiących na tę chorobę. - Patryk Jaki i PiS woleli przeznaczyć te środki na Instytut Pamięci Narodowej, a nie na leczenie pamięci pacjentów - stwierdził. I dodał, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości mieli też nie poprzeć projektów, dotyczących dofinansowania dla domów pomocy społecznej, rad seniorów czy rozwój turystyki senioralnej.

- Warszawa będzie miała dumną politykę senioralną, współtworzoną z samymi seniorami - zapowiedział Szczerba. I dodał, że gwarancją tych słów jest właśnie program zaprezentowany przez Trzaskowskiego.

By pokazać swoje zaangażowanie w sprawy seniorów, po południu kandydat Koalicji Obywatelskiej wziął udział w zakończeniu Olimpiady Seniorów i Osób z Niepełnosprawnością. Później wybrał się na piknik seniorów w parku Bródnowskim.

kk/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • WEmokotów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 19:27 ~WEmokotów

  Obejrzałem , poczytałem ....kocopoły i banialuki.- głupoty obiecuje.

 • robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 18:23 ~robert

  TO JUŻ JEST KABARET. TYLKO JAKUBIAK I MIKKE POWAŻNIE TRAKTUJĄ WARSZAWIAKÓW!

 • blady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 15:21 ~blady

  czemu w PO nie zrobili tego przez ostatnie 2 kadencje ?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 14:11 ~warszawiak

  Dziś już oficjalnie wiadomo że ten kandydat wyborów nie wygra.

 • stary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 13:58 ~stary

  W wyniku dzikiej reprywatyzacji w Warszawie na bruk trafiło co najmniej 40 tys. osób.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 13:56 ~Jacek

  kilofas~kilofas

  Na Tramwajach i Autobusach już się na tej ekipie poznali. Tylko kary i nagany za cokolwiek , więc niech Rafał nie obiecuje nam niczego bo to i tak nic nie da. Głosujemy na Patryka. Precz z Zarządami naszych Spółek. Chcemy zmian , a to może nastąpić tylko przy wymianie tych ludzi. Wymieniliście nam Kierowników na korpoludków , to teraz my wymienimy was. Rękami Pana Patryka.  Albo jesteś płatnym trollem albo jesteś zaślepiony. Przyjdzie Jaki naśle swoich (jak Ziobro w KRS) i dalej będą kary i nagany, a kto wie czy i nie ostrzejsze, w końcu PIS się lubuje w karach i zakazach.
  Na szczęście i tak jest was za mało by ten blokers wygrał.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 11:15 ~warszawiak

  Likwidacja kładek i normalne przejścia dla pieszych!

 • jolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 09:57 ~jolka

  "Takie centra chcielibyśmy budować we wszystkich dzielnicach Warszawy w miarę możliwości - zadeklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej."

  Dobra asekuracja w razie wygranej i braku wywiązania się z obiecanek " w miarę możliwości" - po wyborach będzie ... niestety, brak możliwości

 • Henryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 08:42 ~Henryk

  Widać to po kamienicach i czynszach :) Bardzo pomagają ludziom starszym...

 • asdfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2018 08:00 ~asdfg

  Darmowa wyżerka, ale ile plastikowych jednorazowych kubków na stołach! Zaśmieca środowisko! Gdzie ekolodzy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »