Informacje

07.11.2018 20:53 komentarz do zakazu marszu narodowców

Trzaskowski popiera Gronkiewicz-Waltz. "Najważniejsze jest bezpieczeństwo"

SERWISY:


- Zgadzam się z tą decyzją - skomentował zakaz organizacji marszu narodowców, który wydała  w środę Hanna Gronkiewicz-Waltz jej następca - Rafał Trzaskowski. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo warszawiaków - dodał prezydent-elekt Warszawy.

- Czekam na jasną deklarację ministra spraw wewnętrznych Joachmia Brudzińskiego, czy PiS jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo warszawiakom czy też nie. To jest obowiązek rządu - powiedział przebywający w Helsinkach Trzaskowski. - Nawet sam premier Morawiecki mówił, że ma wątpliwości, czy organizatorzy będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo, stąd ta decyzja - dodał.

Bezpieczeństwo

Stwierdził ponadto, że "Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie wnosiła o rozwiązanie marszu". - W momencie, kiedy na nim pojawiały się hasła rasistowskie czy ksenofobiczne, jak to bywało w latach poprzednich. A rząd PiS-u próbował rozgrzeszać tego typu zachowania - przekonywał prezydent-elekt stolicy.

Zapytany, czy elementem demokracji nie jest także to, że godzimy się na marsze osób o odmiennych poglądach, wrócił do bezpieczeństwa. - Przede wszystkim wiele wskazuje na to, że policja nie jest gotowa, aby ochraniać marsz. To jest pytanie do ministra Brudzińskiego, rząd PiS musi jasno powiedzieć, czy bezpieczeństwo będzie mieszkańcom Warszawy zapewnione czy nie - podsumował Rafał Trzaskowski.

Zakaz marszu

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji marszu środowisk narodowych 11 listopada. Powodem takiego ruchu jest - jak wyjaśniła - troska o bezpieczeństwo mieszkańców, wynikająca z przebiegu poprzednich marszów, a także problemów kadrowych policji, o których piszą w ostatnich dniach media. Prezydent stolicy mówiła także o zignorowaniu jej pisma do ministra spraw wewnętrznych z propozycją wspólnego zabezpieczenia marszu, powoływała się również na argumenty historyczne. - Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - mówiła.

Zobacz jak Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła zakaz marszu:


ml/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »