Informacje

11.10.2018 22:05 "trzeba walczyć o każdy głos"

Trzaskowski: krew się będzie lała do ostatniej chwili

SERWISY:

Trzeba walczyć o każdy głos każdej warszawianki i warszawiaka, nic nie jest przesądzone - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. - Ja jestem pewien, że wygram te wybory - dodał.

- Ja mówiłem od ośmiu miesięcy i mówię to dalej: będzie bardzo blisko, krew się będzie lała do ostatniej chwili - stwierdził Trzaskowski. Dodał, że "trzeba walczyć o każdy głos każdej warszawianki i warszawiaka", bo "nic nie jest przesądzone".

Warszawiacy chcą naprawdę poważnej rozmowy

Trzaskowski pytany o to, czy kiedy wygra wybory, zlikwiduje komisję reprywatyzacyjna, odpowiedział, że chciałby, "żeby została przyjęta ustawa, która pomoże przede wszystkim wszystkim poszkodowanym".

- Być może taka komisja może działać przy Ratuszu i nie będzie wykorzystywana politycznie - dodał. Jego zdaniem "na razie Patryk Jaki spowodował totalny chaos".

- Nikt już nie wie, na jakim stopniu postępowania są poszczególne sprawy - mówił.

- Warszawiacy chcą naprawdę poważnej rozmowy o Warszawie, ich nie interesują te tricki wyborcze - podsumował kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

"Reprywatyzacja to jest bardzo trudny temat"

- Trzeba zadośćuczynić wszystkim tym, którzy zostali poszkodowani - mówił Trzaskowski podkreślając, że "reprywatyzacja to jest bardzo trudny temat". - Niestety to jest wyłącznie teatr polityczny, to co wyprawia Patryk Jaki - ocenił.

- On nie chce pomóc tak naprawdę ludziom, tylko chce przedłużać w nieskończoność rozmowę na ten temat - ocenił i podkreślił, że aby pomóc ludziom "przede wszystkim trzeba przyjąć ustawę, która zadośćuczyni wszystkim". Mówił także, że Jaki, który jest przewodniczącym komisji reprywatyzacyjnej ,"cynicznie używa tej komisji tylko i wyłącznie do prowadzenia kampanii wyborczej".

"500 plus zostanie, na sto procent zostanie"

Pytany, czy w przypadki, kiedy Platforma Obywatelska wygra wybory, rządowy program 500 plus zostanie zlikwidowany, Trzaskowski zaprzeczył. - Przynajmniej od trzech lat mówimy dokładnie to samo: 500 plus zostanie, na sto procent zostanie - zapewniał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem Platforma dawała "bardzo podobne pieniądze o ile nie większe" w infrastrukturze. Podkreślał także, że rozumie, "jeżeli Polacy mówią, że chcą czuć te pieniądze w kieszeni, chcą współdecydować, na co są te pieniądze wydawane".

- Dlatego 500 plus nie będziemy likwidować - oznajmił.

"To nie jest metro dla Rafała Trzaskowskiego"

Rafał Trzaskowski skomentował także słowa członka sztabu Patryka Jakiego Piotra Guziała, który napisał na Twitterze, że "gdy wygra Trzaskowski, Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy".

- To jest ordynarny szantaż. Jak można mówić, że nie będzie się budowało mostów czy metra, jeśli wygra ktoś, kto nie jest z PiS-u - mówił Trzaskowski, oceniając to, jako "szantażowanie warszawiaków".

Oznajmił, że wystosował list do ministra Jerzego Kwiecińskiego z pytaniem, czy jeżeli Patryk Jaki nie wygra w Warszawie, to planowane inwestycje będą miały miejsce. - To nie są mosty i to nie jest metro dla Rafała Trzaskowskiego, tylko dla warszawianek i warszawiaków - dodał. Zapewniał także, że "nie jest osobą szukającą konfliktu".

- Tam, gdzie się trzeba porozumieć z rządem, tam gdzie to będzie skutkowało pozytywnie dla Warszawy i warszawiaków, ja jestem gotów do rozmowy z rządem - podkreślał Rafał Trzaskowski.

akr/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 19:01 ~Wprost

  filip86~filip86

  dziwią mnie głosy wielbiących jakiego i uważających, że jak wygra to odrazy korki znikną. Ciemnogród!!!

  Dziwią mnie wpisy osób, które nie potrafią napisać jednego, krótkiego zdania bez głupich błędów. Ciemnogród!!!

 • filip86

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 15:40 ~filip86

  dziwią mnie głosy wielbiących jakiego i uważających, że jak wygra to odrazy korki znikną. Ciemnogród!!!

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 13:09 ~Warszawianka

  Też nie lubię korków więc zagłosuje na Patryka! A czaskoski mógłby sie uczyć od jakiego jak się ubrać porównajcie stroje na zdjęciach do artykułów o tych dwóch głównych kandydatach

 • Coroner

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 12:23 ~Coroner

  Panie Rafale. Całe Tramwaje i Autobusy idą zagłosować na Patryka Jakiego. W chwili obecnej mamy najgorsze Zarządy w całej historii istnienia tych Spółek.Nic dla nas nie robicie tylko ciągły terror i okradanie z pieniędzy. Nawet bilety dla naszych żon nam zabraliście. Dlatego już wam dziękujemy i mówimy DO WIDZENIA. Czekamy na nowe władze w Warszawie , a co za tym idzie nowych ludzi w Zarządach naszych firm. Musi być lepiej , bo nie może być gorzej.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 12:15 ~Jacek

  green_is_bad~green_is_bad

  Z moich rozmów wynika że 99% kieroswców zagłosuje na Jakiego za te idiotyzmy rowerkowe PełOwców czyli wszystko przesądzone wygra Jaki na czaskoskiego zagłosują tylko przegrywy!


  Kierowców limuzyn spod siedziby PiS na Nowogrodzkiej?

  Jakby tak patrzeć na program to kierowcy powinni głosować na Korwina. Z resztą 60% z tych twoich 99% nie ma prawa głosować w Warszawie.

 • faszyzm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 12:06 ~faszyzm

  Trzaskowski chce wstrzymać budowę autostrad, bo w Polsce "jest faszyzm".

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 12:04 ~leming

  "A może przez to, że siedzi pan na ławce, a on w kawiarni? Czy pan lepi drzwi, a on chodzi z konkretami?" – Nawet Olejnik jest zażenowana kampanią Trzaskowskiego :D

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 11:28 ~green_is_bad

  Z moich rozmów wynika że 99% kierowców zagłosuje na Jakiego za te idiotyzmy rowerkowe PełOwców czyli wszystko przesądzone wygra Jaki na czaskoskiego zagłosują tylko przegrywy!

 • wdwdw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 10:15 ~wdwdw

  rudy~rudy

  Program wyborczy PO: PiS! PiS! PiS! PiS! PiS! :D

  Strzał w 10!:) Jak się nie ma dobrych pomysłów nie ma się czym pochwalić przez 8 lat rządów to szczekaniem na PiS może uda się:)

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 10:14 ~leming

  Wesoły~Wesoły

  "Przynajmniej od trzech lat mówimy dokładnie to samo: 500 plus zostanie, na sto procent zostanie"

  Ciekawe, bo kapitan Schettino raz mówi, że poszerzy 500+ o pierwsze dziecko, a innym razem - że zlikwiduje.

  "Tych pieniędzy nie ma i nie będzie!" - Jan Antony Vincent-Rostowski

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »