Informacje

10.07.2018 20:54 przy węzłach komunikacyjnych

Trzaskowski: 18 miejsc
aktywności sportowej

SERWISY:

- Chcę, aby w Warszawie powstało co najmniej 18 skwerów sportów miejskich. Sport musi być dostępny dla mieszkańców przez cały rok - powiedział we wtorek kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.

- To co się zmieniło w ciągu ostatnich lat, to przede wszystkim to, że warszawiacy wyszli z domów i zaczęli używać świeżego powietrza, (mają - red.) coraz więcej woli, żeby spędzać czas na wolnym powietrzu. Próbujemy odpowiadać na to zapotrzebowanie w mieście właśnie takimi miejscami jak Plaża Poniatówka. Chcemy, żeby takich sportowych skwerów miejskich było coraz więcej i żeby warszawiacy w dzielnicach mieli dostęp do takiej infrastruktury, i żeby mogli spędzać czas na świeżym powietrzu - mówił Trzaskowski na konferencji prasowej przy strefie sportu Plaży Poniatówki.

Mają integrować mieszkańców

Kandydat PO i Nowoczesnej zaznaczył, że chciałby, aby takich skwerów aktywności było w Warszawie co najmniej 18.

- Chcemy przede wszystkim skupić się na młodzieży i dzieciach, żeby one mogły korzystać z takich miejsc. Dlatego chcemy również zorganizować specjalny system, gdzie wszelkiego rodzaju trenerzy i instruktorzy byliby dofinansowani przez miasto po to, żeby zajmować się młodzieżą - powiedział.

Jak zaznaczył, pierwsze skwery mogłyby powstać przy węzłach komunikacyjnych i stacjach metra np. na Moczydle czy Służewiu.

- To są takie miejsca, gdzie mamy bardzo podobną architekturę drogową, którą można wykorzystać. W tej chwili najczęściej tam się nic nie dzieje, a to są idealne miejsca, żeby takie skwery organizować - stwierdził Trzaskowski.

Obecny na konferencji prezes Fundacji Skwer Sportów Miejskich Grzegorz Gądek podkreślił, że celem fundacji jest tworzenie projektów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom do aktywnej rekreacji i żeby przestrzeń zbliżała mieszkańców do siebie.

- Propozycja, o której mówimy, polega na tym, żeby pojawić się z ofertą rekreacyjną w miejscach, gdzie już teraz są setki tysięcy warszawiaków. Są to przede wszystkim węzły transportowe, miejsca gdzie jest bardzo dużo pieszych na co dzień. Miasto, wspierając zdrowy tryb życia, pozwala większej liczbie osób z niego korzystać, a jednocześnie promuje transport publiczny, co też jest ważnym celem i poprawia jakość życia. Widzimy to w światowej prasie, że Warszawa jest najbardziej dynamicznym, szybko zmieniającym się, pełnym energii miastem w Europie i to jest trend, który fajnie jest rozlać po całej Warszawie - zaznaczył Gądek.

Zdaniem Gądka, ważnym elementem tworzenia oferty rekreacyjnej dla warszawiaków jest również warunek, aby działała ona przez cały rok. Z kolei radny Warszawy Paweł Lech (PO) zwrócił uwagę, że aby można było prowadzić sportowy i zdrowy tryb życia - jakiego oczekują warszawiacy - niezbędne jest funkcjonowanie dobrych klubów sportowych i dobrych przestrzeni, gdzie można uprawiać sport na najwyższym poziomie.

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 14:40 ~Obywatel

  Jolanta Kasztelan, warszawska radna Platformy Obywatelskiej poinformowała, że zdecydowała się przejść do klubu PiS. – Przechodzę do klubu PiS z Platformy z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej.

 • Sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 12:58 ~Sebastian

  Pani hgw, czy podjęto działania służbowe w stosunku urzędnika, grasującego po ulicach Warszawy? Tak bardzo chciał wspomóc Trzaskowskiego, że omal nie potrącił dwóch kobiet z wózkiem.

 • Jerzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 12:02 ~Jerzy

  PO silnie się solidaryzuje z mafią reprywatyzacyjną i zamierza rozliczać tych, którzy z nią walczą.

 • Rick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 11:18 ~Rick

  Idealne miejsca przy węzłach komunikacyjnych i stacjach metra ???????????? Ktoś nieźle pana Trzaskowskiego wkręca...

 • bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 10:58 ~bartek


  blady~blady

  nikogo z PO za to jak traktowali ludzi z rozdawanych kamienic.wczoraj inni jutro ty.
  bleks~bleks


  To nie PO tak traktowała mieszkańców, tylko ci którzy odzyskali kamienicę. Powiedz mi na jakiej podstawie prawnej miano by nie zwracać kamienicy, jak do Ratusza przychodził gość z wyrokiem sądowym jako kurator 130-latka.


  Jak można odzyskać coś do czego nie ma się żadnych praw?

 • rudy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 10:40 ~rudy

  Najpierw rozlicz bufetową a z afery reprywatyzacyjnej.

 • berek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 10:08 ~berek

  Stowarzyszenie Jabol~Stowarzyszenie Jabol

  My, menele warszawskie, bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi przez pana Trzaskowskiego na nasze żywotne problemy, czyli znaczy się niedostatek skwerków do konsumpcji trunków wszelakich. Zapewniamy nasze poparcie i zapraszamy z ławeczką na skwerek do wspólnej konsumpcji


  Większość mieszkańców Warszawy uwielbia zieleń, przestrzenie i skwerki i nie potrafiłaby żyć w miastach wybudowanych w stylu zachodnioeuropejskim.

 • DFSSD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 10:07 ~DFSSD

  Skoro tak, to niech powstanie chociaż jeden skatepark zadaszony i dostępny dzięki temu cały rok. W takich miejscach młodzi uciekają od chlania i jarania do sportów i nabierają ambicji do współzawodnictwa. Każda stolica EU ma taki obiekt ale nie Wawa (bo przecież warto wydać na Świątynię Opatrzności grube bańki). Po co nam kolejny pusty park gdzie wydano kasę bez sensu bo ktoś musiał kopertę przyjąć. Skatepark to miejsce które integruje starszych i młodszych, którzy wolą pojeździć w wolnym stylu zamiast wymyślać na ławce co to zrobić bo nuda.

 • Stowarzyszenie Jabol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 08:59 ~Stowarzysz…

  My, menele warszawskie, bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi przez pana Trzaskowskiego na nasze żywotne problemy, czyli znaczy się niedostatek skwerków do konsumpcji trunków wszelakich. Zapewniamy nasze poparcie i zapraszamy z ławeczką na skwerek do wspólnej konsumpcji

 • bleks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2018 08:56 ~bleks

  blady~blady

  nikogo z PO za to jak traktowali ludzi z rozdawanych kamienic.wczoraj inni jutro ty.


  To nie PO tak traktowała mieszkańców, tylko ci którzy odzyskali kamienicę. Powiedz mi na jakiej podstawie prawnej miano by nie zwracać kamienicy, jak do Ratusza przychodził gość z wyrokiem sądowym jako kurator 130-latka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »