Informacje

05.04.2012 16:29 zła informacja dla kierowców

Trasa Toruńska opóźniona
Drogowcy przesuwają termin

SERWISY:

Przebudowa Trasy Toruńskiej łapie opóźnienie. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, drogowcy zakładają "niewielkie" przesunięcia w oddaniu inwestycji i szykują aneks do umowy z wykonawcą. 

Chodzi o przebudowę Trasy Toruńskiej na odcinku od węzła Modlińska do węzła Piłsudskiego w Markach, do parametrów drogi ekspresowej S8.

Termin zagrożony

Oddanie  przebudowanego, 7-kilometrowego odcinka miało nastąpić w kwietniu tego roku. Okazuje się jednak, ze termin ten jest zagrożony.

- Trwają rozmowy z wykonawcą inwestycji, czyli z firmą J&P-Avax S.A. nad aneksem do umowy - potwierdza Małgorzata Tarnowska, rzecznik GDDKiA i dodaje: - Pod koniec przyszłego tygodnia kończy się termin kontraktu. Wtedy powstanie aneks i będę mogła powiedzieć dokładnie, o ile termin oddania inwstycji się przesunie i co na to wpłynęło - dodaje.

Uzupełniają ekrany

Obecnie trwają prace przy uzupełnianiu ekranów w półtunelach. Jak informuje rzeczniczka, tuż po przerwie świątecznej nadzór budowlany przeprowadzi kontrolę obiektów, tzn. dwóch wiaduktów nad ulicą Modlińską i jednego nad torami PKP. - Dla tych przepraw staramy się o pozwolenie na użytkowanie - mówi Tarnowska.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • independent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2012 22:05 ~independent

  ostateczny termin to będzie jak inwestycję oddadzą

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2012 14:04 ~jan

  bzdura. codziennie korek zaczyna się od Broniewskiego do Wysockiego!

 • ssss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 00:35 ~ssss

  Narzekania, narzekania.

  Karę to powinni wpiep..yć Gallasowi czy innemu decydentowi.
  W tej chwili Toruńską na tym odcinku jeździ się jak nigdy dotąd. Dobrze, jak nigdy dotąd. A wystarczyło światła przy rondzie odpowiednio ustawić - korka nie ma z żadnej strony.

  A tyle lat wszystko stało...

  W tej chwili dojazd do pracy zajmuje mi 12 minut. Wcześniej 30-35.
  Różnica kolosalna.

 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 23:03 ~Kierowca

  Aneksy aneksami, a my kierowcy stoimy w piekielnym korku na Bródno pomimo oddania mostu północnego; co z tą Polską

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 19:01 ~Paweł

  Od początku tej budowy codzienni widziałem jej postępy, porządki na budowie, organizację pracy. Moim zdaniem albo na tej budowie nie było żadnego harmonogramu albo nikogo on nie interesował. Prace były rozgrzebane, wiadukty pozamykane i nic się nie działo. Ożywienie nastąpiło niedawno ale bałagan, dziury wzdłuż i w poprzek po których musimy jeździć są i były. Chyba gdyby Rumuni wykonywali tą budowę byłoby lepiej. Ciekawe czy za opóźnienia będzie ktoś odpowiadał?

 • Wwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 08:17 ~Wwiak

  Generalna Dyrekcja tylko może podpisać zgodę na opóżnienie. Tylko dlaczego my mamy męczyć się za brak nadzoru. Gen Dyrekcji nigdy nie widziałem na budowie. Oni tylko potrafią wydawać nasze pieniądze. Gdyby na budowie była odpowiednia ilość ludzi to by zdążyli. A ludzi zabrali na inne budowy. Odpowiedź jest jedna: Brak drakońskich kar i łatwość bezkarnego przedłużania oddania. To miało nastąpić 12 kwietnia 2012

 • zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 22:43 ~zibi

  Dosyc tego mieli lagodna zime nalozyc kary lub wygonic i nie zaplacic co sie dzieje w tej warszawie wszystko z opoznieniem a ludzie jak bydlo niech stoja w korkach

 • mzr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 20:41 ~mzr

  polskierealia~polskierealia

  To jest właśnie Polska. Jak wykonawca nie dotrzymuje terminów, to podpisuje aneks i jest happy. Skoro nie wywiązał się z umowy to powinien zapłacić karę pieniężną! Jeśli ciągle będą podpisywane aneksy to w Polsce nigdy nie wybuduje się nic na czas, bo wykonacom się nie śpieszy.
  Szkoda, że nie napisali, że opóźnienie wynika ze srogiej zimy i stanu wód na Wiśle.


  Na całym świecie projekty (nie tylko budowalne), które kończą sie w pierowtnie zakładanym terminie i zgodnie z pierwotnie zakładanym budżetem stanowią >5% i jest to całkowicie naturalne a ew. przesunięcia uwazględnia się w tzw. ryzykach projektowych, które są zazwyczaj wstepnie definiowane podczas podpisywanie umowy. I żeby było jasne - nie bronię branży, bo też mnie to wkurza, ale nie tyle opóźnienie podwykonawcy, co fakt, że do informacji punblicznej nie podaje się widełek (oczekiwana tyrmin minimum/maksimum) tylko zawsze ten pierwszy... to wynika z niedouczenia naszych urzędników, ich braku wiedzy o realizacji projektu i tzw. kiszenia trupów w szafie (czyli dziś powiem to, co chcą usłyszeć, a jutro będę się martwił o rezultat).

 • robek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 19:33 ~robek

  Jak dla mnie niech to otworza nawet pod koniec czerwca. Tylkon zeby wszystko bylo bez poprawek.
  Natomiat teraz mogli by dolozyc asfaltu na rondzie po stronie łabiszynskiej i przeciwnej. Bo tak naprawde to nie wiem na co oni czekaja.

 • polskierealia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 19:32 ~polskierealia

  To jest właśnie Polska. Jak wykonawca nie dotrzymuje terminów, to podpisuje aneks i jest happy. Skoro nie wywiązał się z umowy to powinien zapłacić karę pieniężną! Jeśli ciągle będą podpisywane aneksy to w Polsce nigdy nie wybuduje się nic na czas, bo wykonacom się nie śpieszy.
  Szkoda, że nie napisali, że opóźnienie wynika ze srogiej zimy i stanu wód na Wiśle.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »