Informacje

06.01.2011 06:18 Przebudowa na Żeraniu

Trasa Toruńska: Nowy wiadukt? Jeszcze trochę poczekamy

SERWISY:

Warszawiacy przejeżdżający przez Żerań rozsypującą się tymczasową estakadą mogą tęsknym okiem zerkać na - zdawałoby się - gotowy wiadukt nad torami. Dlaczego ciągle nie wpuszczono na niego kierowców? Po prostu - wbrew pozorom - gotowy nie jest.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecywała, że przejazd będzie otwarty w listopadzie. Obietnic nie udało się spełnić. Warszawiacy wciąż na wiadukt czekają i... dziwią się, bo prace przy nim dawno ustały. Maila w tej sprawie napisał na warszawa@tvn.pl Piotr Rogowski:

To jednak nie plotki. Rzecznik GDDKiA, Małgorzata Tarnowska potwierdza, że wykonwca będzie musiał wrócić na budowę.

Okazuje się, że GDDKiA zdążyła już nawet złożyć u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie wiaduktu, ale 29 grudnia musiała go wycofać: - Gdybyśmy tego nie zrobili, procedura oddania jeszcze by się wydłużyła - przekonuje Tarnowska.

Oficjalnie w terminie

Przy okazji okazało się, że oficjalnie budowa wcale nie ma opóźnienia, choć - jak przypominał już w grudniu Filip Chajzer - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych obiecywała, że przejazd będzie gotowy w listopadzie. Teraz oficjalny, choć niezbyt konkretny termin, który figuruje na miejskiej stronie, to styczeń. Czy uda się go dotrzymać?

- Bardzo byśmy chcieli. To, czy wykonawca zdąży z poprawkami, zależy jednak od pogody - zastrzega rzeczniczka GDDKiA. Ale dodaje: - Na szczęście prognozy są dobre.

mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 07:29 ~Adam

  Już jest !!! :-)

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2011 19:08 ~sebastian

  ~mktw - nie pisz skoro nie wiesz bo się ośmieszasz. Raczej nie jesteś z Warszawy. Praga była w Warszawie grubo przed wojną. Podobnie jak Grochów. Poczytaj lepiej, zapytaj ( jeśli masz kogo ).

 • chłopek z Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2011 19:12 ~chłopek z Bielan

  Do mktw - Praga miała prawa miejskie od 1648 r., a od 1791 należy do Warszawy. Poducz się trochę chłopku z miasta, a potem się wypowiadaj...

 • mktw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 11:17 ~mktw

  Ruski z Pragi - do 1945 roku Praga to była oddzielna Wieś i nie należała do Warszawy. Także jesteś chłopkiem ze wsi.

 • jjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 08:34 ~jjj

  prostaczek rusaczek z Pragi;) buhahhaha

 • md

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 00:03 ~md

  Ala - zapewne chodziło o część w stronę Marek, która wydaje się być gotowa i nic się tam nie dzieje od dłuższego czasu..

 • ruski z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2011 20:41 ~ruski z Pragi

  do S:Pajacyku z "Warszawki" myślę,że z Ciebie taki Warszawiak,jak z koziej dupy wór na mąkę.Przywieźli Cię w kobiałce,mieszkanie na kredyt kupili,i teraz zgrywasz wielkiego Warszawiaka!!!Ludzie z Pragi,to najbardziej charakterni ludzie w Wawie.Prostaku!!!

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2011 16:20 ~Ala

  Ten widz Piotr Rogowski to chyba jest ślepy jeśli nie widzi że tam cały czas jest coś robione, nawet Chajzer w zeszłym tygodniu rozmawiał z robotnikami

 • vizyr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2011 12:51 ~vizyr

  do s: Hahahahahahaha, to mnie rozbawiłeś/łaś. Czyli ruska wioska jak nazwałeś/łaś Pragę jest bardziej atrakcyjna jako miejsce budowy Stadionu Narodowego niż m.st Warszawa. A teraz jeszcze metro będzie tam dojeżdżało.Jak Ty sobie dasz z tym radę?? Celny strzał w stopę, następną kulę wyceluj może w skroń?? Polecam, mniej się będziesz męczył/ła.

 • skafanderek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2011 12:34 ~skafanderek

  ~Drogowiec - jeżeli chodzi o wiadukt to przecież miął być oddany w listopadzie, więc śnieg przedostatniego dnia miesiąca nie mógł zmienić planów. Podobnie sprawa z S8 tutaj co prawda mógł zmienić, bo termin umowy mijał 15 grudnia, ale sam wykonawca oświadczył, że zdążył. Zresztą wówczas już wszystko było gotowe i wykonywane były prace porządkowe, które mogę być kontynuowane na wiosnę i nie wpływa to na decyzję o udostępnieniu drogi. Gdyby zima nie przyszła w ogóle to by wszystko można oddać... a czasami śnieg jednak w listopadzie pada wcześniej niż na koniec miesiąca i wykonawca też powinien to brać przyjmując harmonogram prac.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »