Informacje

31.05.2012 18:11 Janusz Galas ma zastrzeżenia

Trasa Toruńska: inżynier ruchu
nie zgodził się na otwarcie

SERWISY:

Główny ciąg Trasy Toruńskiej miał być otwarty dziś. Nie dość, że kierowcy wciąż nie mogą jeździć nowymi wiaduktami, nie wiadomo kiedy ruch zostanie puszczony. Wszystko przez organizację ruchu.

A w zasadzie – przez brak zgody inżyniera Janusza Galasa. Tak przynajmniej twierdzą drogowcy.

– Złożyliśmy do biura miejskiego inżyniera ruchu projekt, ale w odpowiedzi, którą dziś otrzymaliśmy znajduje się adnotacja, że nie spełnia on przyjętych w Warszawie standardów – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

I dodaje: - W związku z tym nie jestem w stanie podać dziś terminu, w którym kierowcy będą mogli pojechać wszystkimi wiaduktami – tłumaczy Tarnowska.

Zastrzeżenia dotyczą skrzyżowania ul.  Łabiszyńskiej z Toruńską. - Projekt sygnalizacji świetlnej dla przedmiotowego skrzyżowania nie spełnia wielu wymogów obowiązujących na terenie m.st. Warszawy w zakresie sterowania ruchem na skrzyżowaniach - czytamy w piśmie skierowanym do GDDKiA.

O jakie konkretnie rozwiązania chodzi chcieliśmy zapytać miejskiego inżyniera ruchu, ale nie dostaliśmy odpowiedzi.

7 kilometrów trasy

Przebudowa Trasy Toruńskiej zajmuje się firma J&P-Avax S.A, która miała za zadanie dostosować siedmiokilometrowy odcinek do wymogów trasy ekspresowej. Prace na odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczęły się w 2009 roku.

Choć wykonawca jest zobowiązany do utrzymywania przynajmniej po dwa pasy w obie strony, ciągłe zmiany organizacji ruchu mocno utrudniają życie kierowcom. Część ich problemów powinna zakończyć się w maju.

Jednak nawet gdy wykonawca zakończy już wszystkie prace, jeszcze w tym roku pojawią się kolejne spore utrudnienia. Po Euro 2012 rozpocznie się dostosowywanie do parametrów trasy ekspresowej również mostu Grota-Roweckiego oraz odcinka Trasy AK do węzła Powązki.

mjc/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ostórdzki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 20:49 ~ostórdzki

  A ja nie rozumiem zupełnie czegoś innego i albo mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo nikt nie kuma czaczy. Mowa o otwarciu "GŁÓWNEGO ciągu trasy toruńskiej". Rozumiem zatem, że chodzi o część drogi ekspresowej, której elementem jest wiadukt nad skrzyżowaniem z Łabiszyńską. Z bocznymi drogami ("lokalnnymi"), a więc zjazdem na rondo Łabiszńska, z samym rondem, skrzyżowaniem z Ostródzką, Głębodzką itp. mają się przecież jeszcze pieprzyć nie wiadomo ile... Zatem, co do otwarcia "GŁÓWNEGO" ciągu ma ustawienie świateł na rondzie Łabiszyńska, skoro wiadukt prowadzi nad tym rondem???

 • aksik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 19:41 ~aksik

  i miałem rację. Gdaka znowu nawaliła i to ich wina, że nie mamy wiaduktów nad Łabiszyńską. Dziennikarze prośba o przyśpieszenie Generalnej Dyrekcji Niedociągnięć i Niedoróbek.

 • Rrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 15:49 ~Rrr

  Galas kończył studia jak w Warszawie było 10 razy mniej samochodow. Jego wiedza jest nieadekwarna do obecnej sytuacji. Zamiast brać przykład z Berlina czy Paryża facet zagląda do swoich notatek sprzed 30 lat!!! Bez niego korki można zmniejszyć o polowe!!!

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 15:41 ~marek

  standardy galasa to porąbanie z poplątaniem, widzimy to na codzień

 • andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 15:36 ~andrew

  Tartagilla~Tartagilla

  Super... ale przecież i tak zaraz zamkną most Grota do remontu więc po co się tak spinacie ludzie? W ogóle po jakiego kija ta trasa była teraz zamknięta i rozwalona skoro i tak ją zamką ponownie??????

  GDAKA jest znana z partactwa więc akurat tutaj Galasa nie winię choć wolałbym aby go zymienili na kogoś z mózgiem.

  Bzdury gadasz gościu. Trasę od Mostu Grota do Marek jak oddadzą to nikt już zamykać nie będzie.

 • gls

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 15:23 ~gls


  zumik~zumik

  Dlaczego Galas ma zastrzeżenia do PROJEKTU sygnalizacji świetlnej dopiero przed otwarciem trasy ? Przecież takie uzgodnienia robi się PRZED budową, a nie po niej ?
  dempsey~dempsey

  A co, uzgadniali jakikolwiek projekt czegokolwiek z tobą, że tak się mądrzysz?
  Istnieje coś takiego jak dokumentacja powykonwcza i ją też trzeba uwzględniać.


  zumik ma racje - nie można się czepiać do projektu gdy obiekt jest już wybudowany. Co innego gdyby wykonawca postawił coś niezgodnego z projektem

 • iEdrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 14:46 ~iEdrek

  A kto widzial ustawienie znaku ul. labiszynska 1000m tuz za estakada na Modlinska??? Pzeciez to od razu widac ze caly wiadukt zaslania te znak, gdzi ejest kierownictwo tej budowy??? Czy ktos to sprawdza w trakcie czy mysli, ze jakos to bedzie?? Ja sie zgadzam z tym, ze nie mozna tego jeszcze otworzyc mimo, ze jezdze tenty codziennie

 • odi33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 14:11 ~odi33

  Kiedy ten pajac to otworzy.
  Za co on tam kasę bierze

 • zzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 13:57 ~zzz

  "O jakie konkretnie rozwiązania chodzi chcieliśmy zapytać miejskiego inżyniera ruchu, ale nie dostaliśmy odpowiedzi." to widzimisie faceta który nie zna się na niczym, objazd Dźwigowej dla niego spełnia wymogi warszawskie, 1 godzina w korkach.............

 • Paul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 13:30 ~Paul


  Mozna znaleźć wiele argumentów na usprawiedliwienie, ale

  (1) termin oddania minął [podobno wina wykonawcy], a zlecający nie wiedzą kiedy, ale zapewniają, że do końca maja. To nie my ten termin ustaliliśmy.
  (2) zmianę sygnalizacji świetlnej można było koordynować w trakcie, tak żeby chociaż strona administracyjna nie nawaliła. Bo chyba do tego [otwarcia] się przygotowywała?
  (3) Trudno o inne komentarze, jeżeli nikt znowu nie podaje terminu zakończenia, więc znowu mamy czytać tablicę od kiedy rozpoczęto prace, zmiast terminu ukończenia.
  (4) Czy ktoś to jeszcze kontoroluje, bo ja pamiętam, że w tamtym roku było więcej pracowników na tej drodze niż obecnie, kiedy prace są opóźnione.

  Wiec proponujesz czekać i cieszyć się, że po asflacie jeździmy, a nie po polnych drogach?

  aksik~aksik


  W pełni popieram Rurexa.

  Jeśli by otworzyli Trasę i dziś byłyby tam mega korki, to byście też mieli pretensje!!!
  Że fuszerka, że kto to dopuścił do ruchu, że kto światła źle zaprogramował...
  Pana G. zwykle nie popieram, ale opanujcie się ludzie!!!
  Najpierw plujecie na niego, bo źle zaprogramowane światła (np. po otwarciu węzła Łopuszańska), a teraz jak chce temu zapobiec, bo też wam źle!

  A do kolegi proponującego otworzyć sam wiadukt - tak, genialny pomysł. Otwórzmy wiadukt, ale nie dajmy możliwości wjazdu ani zjazdu dla okolicznych mieszkańców...

  Krótka piłka: źle zrobili - niech naprawią, a nie tłumaczą się, że Galas be i oni teraz w ogóle nie wiedzą kiedy otworzą - bo to już brzmi jak szantaż.  popieram, jak gdaka znowu zwaliła projekt, tak jak to miało miejsce ostatnio na A2, to niech ich cisną do poprawiania. Nie rozumiem tylko dlaczego na Galasa tak jedziecie a nie na tych którzy zwalili projekt i niechcą go poprawić?!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »