Informacje

05.04.2012 13:43 modernizacja trasy S8

Trasa Toruńska:
zwężenie zniknęło, korki zostały

SERWISY:

Trasa Toruńska między Modlińską na Żeraniu, a Radzymińską w Markach już niedługo stanie się drogą ekspresową. Ale na razie drogowcy zwęzili jezdnię w kierunku Marek. - Uzupełniamy jeszcze oszklenia w półtunelach - podaje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Nie ma śladu po zwężeniu - relacjonuje po 15.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Nie oznacza to jednak, że nia ma korków. Są, bo zaczyna się popołudniowy szczyt - dodaje.

I tak będzie przez następny tydzień.

Do 13 kwietnia

Jezdnia trasy będzie zwężana w godzinach 8.00 - 14.00. Do dyspozycji kierowców będzie tylko jeden pas na odcinku od ul. Marywilskiej do ul. Łabiszyńskiej.

Drogowcy tłumaczą, że muszą zwężać jezdnię. - Wykonawca uzupełnia oszklenie ekranów w półtunelach. Musimy zająć pas ruchu i dokończyć prace od zewnątrz - mówi Tarnowska.

Co dalej z Toruńską?

Jak dodaje rzeczniczka, tuż po przerwie świątecznej nadzór budowlany przeprowadzi kontrolę obiektów, tzn. dwóch wiaduktów nad ulicą Modlińską i jednego nad torami PKP. - Dla tych przepraw staramy się o pozwolenie na użytkowanie - mówi Tarnowska.

Ponad 7-kilometrowy odcinek Trasy Toruńskiej od Modlińskiej do Marek powinien być gotowy jeszcze w kwietniu. Dokładnej daty GDDKiA nie jest w stanie podać. - Zakładamy niewielkie przesunięcie terminu. Termin kontraktu jeszcze nie minął, jednak trwają rozmowy nad aneksem - dodaje rzeczniczka.

Inżynieryjny ewenement

Budowa półtuneli ruszyła na początku zeszłego roku. - Takie rozwiązania konstrukcyjne są bardzo ciekawe z punktu widzenia inżynierskiego – oceniał kilka miesięcy temu Paweł Wójcik, szef firmy J&P Avax, która jest wykonawcą inwestycji. Jak oceniaja drogowcy, po powstaniu półtuneli, mimo zwiększonego natężenia ruchu pojazdów, w okolicy trasy będzie dużo ciszej.

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace na odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczęły się w 2009 roku.

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sałata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 22:39 ~sałata

  trasa ekspresowa... ale tylko do Marek. a tam ... światła jedne po drugich i znowu kicha, stój i ...

 • proekono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 22:31 ~proekono

  Do Bielany: Przepraszam, odszczekuję swój komentarz. Myślałem, że Armii Krajowej to część Toruńskiej (tam koleiny sięgają pasa). Sprawdziłem, nie miałem racji. Jeszcze raz przepraszam

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 21:59 ~WAW

  Tam korki zawsze sa nie obudizli sie z epólnocny już działa;)

 • Bielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 21:36 ~Bielany

  proekono~proekono

  Do Bielany: CAŁOŚĆ??? Człowieku to Ty tu bełkoczesz... Odstaw to co bierzesz i przestań się udzielać...


  Ale jakiś argument na poparcie swojej tezy masz? Czy tylko krzyczeć potrafisz? No proszę, wykaż się. Ja wyjaśniłem, że cała Trasa Toruńska jest remontowana. Proszę o merytoryczną odpowiedź.

 • tunello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 21:18 ~tunello

  a zmieniając temat to ktoś wie jak to jest zabezpieczone przed np pożarem? jak coś się zapali w środku (wypadek) to co z dymem itp? wie ktoś?

 • proekono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 20:44 ~proekono

  Do Bielany: CAŁOŚĆ??? Człowieku to Ty tu bełkoczesz... Odstaw to co bierzesz i przestań się udzielać...

 • proekono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 20:42 ~proekono

  Do XYZ: nie wydaje Ci się, że powinniśmy zacząć publiczną jak i prywatną obstrukcję ludzi pracujących w:
  - ZUS
  - NFZ
  - PKP
  - GDDKiA
  - wszelkich innych odpowiedzialnych za drogi

  Po prostu uważać ich za trendowatych tak samo jak uważano ludzi współpracujących z Gestapo.
  Nie wiem, jak nie wstyd takim ludziom pracować dla takich wyzyskiwaczy, złodziei i morderców (drogi i tory).

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 19:09 ~xyz

  Wczoraj (04/04/12) rzecznik GDDKiA poinformował, że pas ruchowu został zajęty przez Wykonawcę bezprawnie, w związku z czym udzielono mu upomnienia. Dziś, i przez najbliższy tydzień pas ruchu zajęty zostanie jak rozumiem zgodnie z prawem. Tylko co mnie to obchodzi, czy będę stał 2 godziny w korku zgodnie, czy też niezgodnie z prawem.
  Problem jest przecież gdzie indziej, Wykonawca nie oddał, albo Zamawiający nie odebrał, niektórych odcinków, które miały przejąć ruch i udrożnić Toruńską. Ktoś nawalił, ale za to karę poniosą kierowcy. Bo czy GDDKiA/Wykonawca zwróci kierowcom za paliwo wypalone w korku? Czy zapłacą odszkodowanie firmom za setki tysięcy czy miliony zmarnowanych w korku godzin? Niestety wiem, że zadawnie takich pytań w dzikim kraju może wywołać co najwyżej wzruszenie ramion i ironiczne komentarze o naiwności pytającego. I to jest chyba w tym całym korku najgorsze..

 • WWL MAZDA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 18:41 ~WWL MAZDA

  ~WWL Chamstwo


  Ciekawe skąd Twój dziadek przybył ? Wieśniaku

 • Bielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 18:16 ~Bielany

  Mariano~Mariano

  To że to będzie droga ekspresowa nie oznacza że będzie się po niej ekspresowo jeździć. Korki jak były tak będą. Poza tym 3 lata czekaliśmy na 7km odcinek? Była mowa o przerobieniu Trasy Toruńskiej a nie o przerobieniu kawałka Trasy Toruńskiej w drogę ekspresową. Żałosne.

  P.S.
  Ciekawe czy szyby w super ekstra półtunelach będą myte, bo jeśli nie to dość szybko te "bardzo ciekawe rozwiązania konstrukcyjne" staną się obskórne.


  Twoja wypowiedź to jakiś bełkot. Przez ostatnie 3 lata wyremontowano CAŁOŚĆ Trasy Toruńskiej, którą obejmują dwie jezdnie od skrzyżowania z Radzymińską do skrzyżowania z Modlińską (czasami również wliczany jest do niej Most Grota-Roweckiego). I tutaj wszystko zostało przebudowane, w niektórych miejscach trzeba było zburzyć i odbudować to, co już było. Dodajmy, że cały czas trasa musiała być przejezdna w mniejszym, bądź większym stopniu. Jak na tak kompleksową przebudowę na taką skalę, 3 lata to termin bardzo w porządku.

  "Była mowa o przerobieniu Trasy Toruńskiej a nie o przerobieniu kawałka Trasy Toruńskiej w drogę ekspresową." Bełkot. Miała być przebudowa, jest przebudowa. Heh

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »