Informacje

01.03.2012 17:40 "źle ustawiona sygnalizacja świetlna"

Trasa Toruńska:
2 km w 50 minut

SERWISY:

W czwartek po południu kierowcy znów utknęli w gigantycznym korku na Trasie Toruńskiej. - Odcinek od ul. Obozowej do ul. Marymonckiej przejechałem w 50 minut, a odcinek ten ma około 2 km - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Ruchem na miejscu kierowała policja.

W środę wieczorem, w związku z budową ekranów akustycznych na Trasie Toruńskiej, zamknięty został przejazd wiaduktami nad ul. Łabiszyńską. Kierowcy muszą jeździć dołem, czyli przez rondo.

W czwartek od rana jednak zamiast jechać, stali w gigantycznych korkach. Po porannym paraliżu, po południu sytuacja się powtórzyła. 

Intrernauci na forum tvnwarszawa.pl i na warszawa@tvn.pl zwrócili uwagę, że drogowcy zmieniając organizację ruchu, zapomnieli o przeprogramowaniu świateł.

"Wszystko przez światła"

"Problemem nie jest przejazd dołem tylko długość zielonego w ciągu Trasy Toruńskiej (15 sekund) i w ciągu Łabiszyńskiej (1 minuta)" - pisze Ala.

O godzinie 10 przez rondo przy Łabiszyńskiej przejeżdża w 1 cyklu świateł 4 samochody (x3 pasy = 12 aut). Przecież to jest absurd na trasie, którą codziennie przejeżdża 150 tys. aut! - dodaje Agnieszka.

Policja kieruje ruchem

Sytuację starali się opanować policjanci. - Byliśmy na miejscu kilka razy. Pomagamy kierowcom także w popołudniowym szczycie - informuje Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Oleszczuk przyznaje, że korki powoduje źle ustawiona sygnalizacja świetlna. - Na naszą prośbę wyłączone zostały światła, ale to nie przyniosło upragnionego skutku - dodaje.

"Nie da się inaczej"

Drogowcy zmienili organizację ruch na Trasie Toruńskiej, żeby dokończyć budowę tuneli. - Taka organizacja będzie obowiązywać do końca kwietnia. Powiem bez ogródek: nie da się inaczej. Trzeba wykończyć tunele i nie można tego zrobić "nad ruchem" samochodowym - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wytrzymajmy jeszcze chwilę, mam nadzieję że jeszcze przed Euro będziemy śmigać 7-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej - przypomina na pocieszenie kierowcom.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »