Informacje

01.07.2013 06:36 burzą stare, postawią nowe

Trasa Łazienkowska: estakady w remoncie. Utrudnienia

SERWISY:


Remont rozpoczął się w weekend. Z dwóch estakad Trasy Łazienkowskiej robotnicy zaczęli zrywać nawierzchnię. W ciągu trzech tygodni konstrukcje zostaną całkowicie zrównane z ziemią. Potem ślimaki mają być odbudowane. Pierwszym pojedziemy za rok.

- Rozpoczęliśmy przebudowę estakad Trasy Łazienkowskiej. W sumie przebudujemy aż dziewięć obiektów. Oczywiście cała inwestycje jest podzielona na etapy – mówi tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Jest to podyktowane względami organizacji ruchu. Z uwagi na to, że Trasa Łazienkowska, Wisłostrada, czy też Wał Miedzeszyński to ulice, gdzie mamy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu, nie możemy sobie pozwolić na jednoczesne wyłączenie wszystkich obiektów – dodaje.

Utrudnienia dla kierowców

Rozbiórka zaczęła się na razi na dwóch – wjazdowych z Wisłostrady na Trasę Łazienkowska w kierunku Pragi Południe. Zaczęło się od usuwania nawierzchni, później zniszczona zostanie cała konstrukcja. - Prace rozbiórkowe przy jednej trwają około trzech tygodni – wyjaśnia Choińska.

Kierowcy nie mogą wjeżdżać na Trasę Łazienkowską w kierunku Pragi Południe z Wisłostrady od strony Żoliborza i Mokotowa. To nie jedyne zmiany, jakie czekają na kierowców. Pasy na Wisłostradzie i trasie w rejonie prowadzonych prac, zostaną zwężone. Ich liczba się jednak nie zmieni.

- Pierwsza estakada odbudowana, nowa ma być udostępniona kierowcom w przyszłoroczne wakacje - zaznacza Choińska.

Autobus na objazd

Na razie inaczej jeździ linia 141. Jak podał ZTM:

- w kierunku krańca WITOLIN: od wjazdu na most Łazienkowski: Czerniakowska – Solec – Wioślarska – most Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński – al. Stanów Zjednoczonych i dalej swoją trasą.

- w kierunku krańca P+R AL.KRAKOWSKA trasa nie ulega zmianie.

5 z 9 w tym roku

W sumie zburzonych i wyremontowanych zostanie dziewięć estakad. Pięć pierwszych zostanie wyremontowanych w tym roku, a prace przy pozostałych czterech rozpoczną się w 2014 roku. Sprawdź harmonogram prac.

W sierpniu drogowcy zajmą się estakadą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, oraz estakadą prowadząca z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa. Rozbiórka przęseł znajdujących się nad Wisłostradą będzie prowadzona w godzinach nocnych i wówczas ruch na Wisłostradzie będzie poprowadzony na jednej jezdni w obydwu kierunkach.

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską.

Prace za 30 milionów

Prace przeprowadzi firma Strabag. Rozebranie starych estakad i postawienie nowych o łącznej długości 1420 metrów kosztować będzie ponad 30 mln złotych. Firma ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

ran/b//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ELO ELO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2013 11:37 ~ELO ELO

  NIE NA TEMAT, ALE SKORO ZNÓW RACJĘ MA TEN KTO MIESZKA T OD DZIADA PRADZIADA,TO INFORMUJĘ - KU POKRZEPIENIU SERC: ZA "KARTĘ WARSZAWIAKA" WŁADZA ZAPŁACI RAZY 100 - KAŻDY PRZYJEZDNY EUROPEJCZYK WYGRA SPRAWĘ O DYSKRYMINACJĘ I OGRANICZENIE SWOBODY PRZEPŁYWU OSÓB! PRAWDZIWI WARSZAWIACY ZNÓW ZAPŁACĄ NA POPULIZM WŁADZY.

 • kolejarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2013 17:44 ~kolejarz

  Co to jest trasa łazienkowska? źadna mapa tego nie pokazuje.

 • wtajemniczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2013 19:15 ~wtajemniczony

  Płaczcie dalej to będziecie mieli most wyremontowany tylko w stronę pragi.typowa Polska -nie robią zle robią jeszcze gorzej.ech
  Śmiech na sali jakie bzdury piszecie"tak asfalt idzie do ponownego użytku ha

 • kolarzówka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 14:48 ~kolarzówka

  A jak wygląda przeprawa przez most rowerem? Czy da się przejechać chodnikiem od strony praskiej i zejść na dół drugim zejściem - zejście przed ulicą (chyba to jest Solec)?

 • sowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 20:36 ~sowa  orgbosch~orgbosch

  Po co jest w październiku wyburzany wjazd po stronie praskiej skoro wiadomo, że zaraz nadejdzie zima i prace zostaną wstrzymane? Skoro wyburzanie trwa 2-3 tygodnie, to można wystartować na wiosnę...
  antygimbus i antytroll~antygimbus i antytroll
  sam sobie odpowiedziałeś gimbusie. wyburzanie trwa 2-3 tyogdnie czyli jak nie będzie mrozów (a do stycznia zazwyczaj jest na plusie przez większość dni) to mamy ponad dwa miesiące na dalsze prace. jakby wyburzyli na wiosnę to byś napisał trollu "czemu wiosną, a nie w wakacje, jak ruch jest mniejszy". gimbusy i trolle mają to do siebie, że zawsze jest źle. źle źle źle.

  orgbosch~orgbosch

  po pierwsze, nie znasz mnie, więc wyhamuj, bo sam zachowujesz się jak gimbus i buractwo właśnie znalazło ujście...
  jeżeli komentowany wpis cię przerasta, to sobie daruj, bo widać nie zrozumiałeś o czym pisałem...

  po drugie, NIGDZIE nie jest napisane, że będą coś robić, a ja dobrze pamiętam, jak wyglądały prace kilka lat temu po praskiej stronie... może ty tego nie wiesz, bo jeszcze tu nie mieszkałeś...

  OOOOOOOOOOO!!!!!!! Warszawiak, rok czy dwa mieszkasz?

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 20:23 ~jaro


  jaro~jaro

  Jak dla mnie to te prace nie mają sensu. Uważam, że nie trzeba byłoby ich rozwalać ( przynajmniej teraz). Czy ktoś widział wcześniej jakieś ograniczenia co do ciężaru pojazdów przy wjazdach na łącznice? Ja nie. Co z tego wynika? A to , że poza jedną łącznicą od strony Torwaru pozostałe spełniały swoje funkcje. Wiem co piszę. Poza tym dwa lata temu nijaki INTOP Tarnobrzeg robił naprawy konstrukcji łącznicy przy moście Poniatowskiego. Ta łącznica nie była wcale mniej zdewastowana od tych przy Trasie Łazienkowskiej. Uważam, że pracami o takiej samej technologii można było rozwiązać ten problem. Wiem coś o tym, bo już 20 lat temu wykonywałem tego typu roboty z zastosowaniem materiałów SIKA. Technologia się sprawdza, a wykonywane przeze mnie konstrukcje mają się dobrze. W tym przypadku za 1/50 kosztów można było ogarnąć remont estakad i przy właściwym wyczyszczeniu zbrojenia i zabezpieczeniu betonu te "stare" łącznice mogłyby funkcjonować wiele dziesiątek lat. Serce mi się kraje jak widzę, że rozwala się coś co może jeszcze istnieć. Przecież tę kasę można z powodzeniem przeznaczyć i zacząć wreszcie robić Obwodnicę Śródmiejską. Dla mnie to jest marnotrawstwo. Mam nadzieję, że NIK to kiedyś rozliczy. Niech no bufetowa spada. Już dosyć spieprzyła w tym mieście.
  wawamen~wawamen

  ciekawi mnie jedno - którą uczelnię techniczną ukończyłeś?  Czy MIT ci odpowiada>

 • MotocyklistaVFR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 16:43 ~MotocyklistaVFR

  tam jest tyle drutu ze to przez nastepne 100 lat by sie nie zawalilo... co najwyzej beton by na jezdnie lecial ;)

 • chuck norris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 15:36 ~chuck norris

  A ja wczoraj w nocy, powolutku, bez świateł i podjechałem na górę.
  Wypas.
  Sam jechałem.

 • Śródmieszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 15:23 ~Śródmieszczanin

  "Utrudnienia dla kierowców", "autobus na objazd" i jak zwykle ani słowa o tym, jakie są utrudnienia dla pieszych. A są przecież. Bo nie wszystkie przjeścia są dostępne w tym miejscu.

 • mix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2013 14:05 ~mix

  Przecież można było zostawić na później jeden z wjazdów w stronę Pragi...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »