Informacje

19.10.2013 11:20 sprawdź, co zamkną dziś w nocy

Trasa AK: ruszył wielki remont.
Tu już nie wjedziesz

SERWISY:


Pierwsze utrudnienia na Trasie AK i moście Grota kierowcy odczuwają od sobotniego poranka. Zamknięte zostały wjazdy prowadzące z ul. Modlińskiej i Jagiellońskiej na przeprawę oraz z mostu na Wisłostradę w kierunku Gdańska. Utrudnienia potrwają przez rok, a drogowcy radzą korzystać mostu Skłodowskiej-Curie. Cały remont Trasy AK ma potrwać dwa lata.

- Te prace rozpoczynają się w piątek ok. godz. 22 - powiedział tvnwarszawa.pl Tomasz Kunert z biura prasowego urzędu miasta. Będą prowadzone na dwóch brzegach Wisły, przy dwóch kluczowych węzłach. Robotnicy jednak spóźnili się z rozpoczęciem prac i ruch w piątek wieczorem odbywał się wciąż normalnie.

W sobotę rano ślimaki były już zamknięte. - W poprzek wjazdu na most stoją bariery. Kierowcy posłusznie omijają zamknięte fragmenty i nie wyglądają na zagubionych - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

Na prawym brzegu kierowcy nie wjadą z Tarchomina i od strony Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego.

Na lewym nie zjadą z mostu na Wybrzeże Gdyńskie w stronę Łomianek.

Autobusy inaczej

Lekkie zmiany dotknęły również komunikację miejską. Autobusy linii 186, 511, 518, 705, 735, N13, N63 jadące z Tarchomina na most Grota wjeżdżają przez pętlę Żerań FSO i dalej rozbudowanym, dwukierunkowym ślimakiem.

Miejscy urzędnicy radzą, żeby kierowcy "przerzucili się" na most Północny (oficjalnie Marii Skłodowskiej-Curie), szczególnie ci jadący od strony Białołęki.

GDDKiA zaleca objazdy:

- z ul. Jagiellońskiej, Modlińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej – Curie i następnie Wisłostradą  do Trasy AK.

- z ul. Płochocińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej - Curie i następnie Wisłostradą do Trasy AK.

- z Trasy Toruńskiej w kierunku Gdańska, ul. Pułkowej:  przez ul. Modlińską - most Skłodowskiej – Curie i następnie  do Wisłostrady.

Zamkną część mostu

To jedynie przedsmak utrudnień związanych z wielkim remontem Trasy AK. Kolejne zamknięcia zaplanowano na 8 listopada. Zamknięte zostaną kolejne trzy zjazdy: na prawym brzegu z Tarchomina w kierunku Marek, a na lewym z mostu na Wisłostradę w kierunku centrum i z Trasy AK na Gdańsk.

- Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową. Będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku – tłumaczył Kunert.

- Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej, zwężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - dodał.

Tiry tylko nocą

22 października na spotkaniu z udziałem prezydent miasta, wojewody, przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego i policji uzgodniono, że na czas remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego będzie wprowadzony zakaz jazdy dla tirów. Będzie on obowiązywał w godz. 6-22 od nocy z 8 na 9 listopada.

Czytaj więcej na ten temat.

Prace nocne już trwają

Już w środę ruszyły nocne prace na Trasie AK - wyłączane w godz. 21-5 są lewe skrajne pasy w obu kierunkach, na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza. Tak będzie do 25 października. Tego dnia rozpocznie się z kolei rozbiórka kładki dla pieszych nad trasą, pomiędzy ul. Gwiaździstą a Mickiewicza. - Prace będą prowadzone w nocy, wtedy jedna jezdnia będzie w tym miejscu całkowicie wyłączana z ruchu, a ruch w obydwu kierunkach przekładany na drugą jezdnię (będą tam po dwa pasy w każdym kierunku) - wyjaśnia ratusz.

Zaczęli za wcześnie

Wykonawca Trasy AK – firma Metrostav - już zaliczył falstart. We wtorek zajęte zostały dwa lewe pasy na Trasie AK na odcinku od ul. Gwiaździstej do Mickiewicza. Kierowcy utknęli w ogromnym korku.

- Chcielibyśmy przeprosić za wtorkowe utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy byli jak najlepiej informowani o planowanych organizacjach ruchu i prowadzonych pracach – powiedział w środę na konferencji prasowej Tomasz Mołdysz z firmy Metrostav.

Wielki remont

Przebudowa Trasy AK ma potrwać do października 2015 r.

Najważniejsze prace to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych.

Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o około 10 m. Będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »