Informacje

19.10.2013 11:20 sprawdź, co zamkną dziś w nocy

Trasa AK: ruszył wielki remont.
Tu już nie wjedziesz

SERWISY:


Pierwsze utrudnienia na Trasie AK i moście Grota kierowcy odczuwają od sobotniego poranka. Zamknięte zostały wjazdy prowadzące z ul. Modlińskiej i Jagiellońskiej na przeprawę oraz z mostu na Wisłostradę w kierunku Gdańska. Utrudnienia potrwają przez rok, a drogowcy radzą korzystać mostu Skłodowskiej-Curie. Cały remont Trasy AK ma potrwać dwa lata.

- Te prace rozpoczynają się w piątek ok. godz. 22 - powiedział tvnwarszawa.pl Tomasz Kunert z biura prasowego urzędu miasta. Będą prowadzone na dwóch brzegach Wisły, przy dwóch kluczowych węzłach. Robotnicy jednak spóźnili się z rozpoczęciem prac i ruch w piątek wieczorem odbywał się wciąż normalnie.

W sobotę rano ślimaki były już zamknięte. - W poprzek wjazdu na most stoją bariery. Kierowcy posłusznie omijają zamknięte fragmenty i nie wyglądają na zagubionych - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

Na prawym brzegu kierowcy nie wjadą z Tarchomina i od strony Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego.

Na lewym nie zjadą z mostu na Wybrzeże Gdyńskie w stronę Łomianek.

Autobusy inaczej

Lekkie zmiany dotknęły również komunikację miejską. Autobusy linii 186, 511, 518, 705, 735, N13, N63 jadące z Tarchomina na most Grota wjeżdżają przez pętlę Żerań FSO i dalej rozbudowanym, dwukierunkowym ślimakiem.

Miejscy urzędnicy radzą, żeby kierowcy "przerzucili się" na most Północny (oficjalnie Marii Skłodowskiej-Curie), szczególnie ci jadący od strony Białołęki.

GDDKiA zaleca objazdy:

- z ul. Jagiellońskiej, Modlińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej – Curie i następnie Wisłostradą  do Trasy AK.

- z ul. Płochocińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej - Curie i następnie Wisłostradą do Trasy AK.

- z Trasy Toruńskiej w kierunku Gdańska, ul. Pułkowej:  przez ul. Modlińską - most Skłodowskiej – Curie i następnie  do Wisłostrady.

Zamkną część mostu

To jedynie przedsmak utrudnień związanych z wielkim remontem Trasy AK. Kolejne zamknięcia zaplanowano na 8 listopada. Zamknięte zostaną kolejne trzy zjazdy: na prawym brzegu z Tarchomina w kierunku Marek, a na lewym z mostu na Wisłostradę w kierunku centrum i z Trasy AK na Gdańsk.

- Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową. Będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku – tłumaczył Kunert.

- Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej, zwężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - dodał.

Tiry tylko nocą

22 października na spotkaniu z udziałem prezydent miasta, wojewody, przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego i policji uzgodniono, że na czas remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego będzie wprowadzony zakaz jazdy dla tirów. Będzie on obowiązywał w godz. 6-22 od nocy z 8 na 9 listopada.

Czytaj więcej na ten temat.

Prace nocne już trwają

Już w środę ruszyły nocne prace na Trasie AK - wyłączane w godz. 21-5 są lewe skrajne pasy w obu kierunkach, na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza. Tak będzie do 25 października. Tego dnia rozpocznie się z kolei rozbiórka kładki dla pieszych nad trasą, pomiędzy ul. Gwiaździstą a Mickiewicza. - Prace będą prowadzone w nocy, wtedy jedna jezdnia będzie w tym miejscu całkowicie wyłączana z ruchu, a ruch w obydwu kierunkach przekładany na drugą jezdnię (będą tam po dwa pasy w każdym kierunku) - wyjaśnia ratusz.

Zaczęli za wcześnie

Wykonawca Trasy AK – firma Metrostav - już zaliczył falstart. We wtorek zajęte zostały dwa lewe pasy na Trasie AK na odcinku od ul. Gwiaździstej do Mickiewicza. Kierowcy utknęli w ogromnym korku.

- Chcielibyśmy przeprosić za wtorkowe utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy byli jak najlepiej informowani o planowanych organizacjach ruchu i prowadzonych pracach – powiedział w środę na konferencji prasowej Tomasz Mołdysz z firmy Metrostav.

Wielki remont

Przebudowa Trasy AK ma potrwać do października 2015 r.

Najważniejsze prace to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych.

Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o około 10 m. Będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miron58

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 08:45 ~miron58

  witam mam pytanie jak dojechac z grójca do nowego dworu mazowieckiego bo most wybrzeze gdanskie niema zjazdu na gdansk

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2013 22:09 ~Ania

  Remont potrzebny ale dlaczego Most Sląsko-Dąbrowski w godzinach szczytu 6-10 i 15-19 jest zamknięty?????? czy wszystkie możliwe przeprawy przez Wisłae w godzinach szczytu nie powinny być czynne???

 • MARJO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 15:27 ~MARJO

  Smieszą mnie róznego rodzaju wpisy typu w niemczech 8 tygoni remonty nagle eksperci od budownictwa drogowo - mostowego sie znaleźli Proiponuje najpierw poczytać troszke o budownictwie drogowo - mostowym albo udać sie na ulice Jagielońską tuż przy rondzie starzyńskiego jakies 800 m od grotya tam jest IBDiM ( Instytut Badawczy Dróg i Mostów ) i tam wszystkim samozwańczym ekspertom powiedza że 2 lata to i tak na taką budowę mało w szczególności że pod ustrojem nośnym czyli tym poczym " rodowici warszawiacy " jeździcie ida węzły cieplne i gazowe łącznie z telefonią i prądem . Dwa Most podczas projektu był planowany na 35 tysięcy aut na dobę a nie 100 tysięcy trzy most ma 35 lat więc na miłośc boską przestańcie z tym biadoleniem jest połnocny można tamtedy jechać to zaledwie 1 km dalej

 • Wszechwiedzący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2013 01:29 ~Wszechwiedzący

  marek~marek

  A co to jest za most Skołodowskiej-Kurie? Przecież takiego nie ma w Wawie. Jedynie przy dojazdach do mostu Północnego stoją znaki Unii, która to wymaga swojego oznakowania i oni postawili Trasa Mostu Północnego, więc dlaczego urząd miasta robi z ludzi wariatów.


  Sam robisz z siebie wariata. Most Skłodowskiej wchodzi w cześć Trasy Mostu Skłodowskiej, dawniej Trasy Mostu Północnego.

 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2013 20:26 ~Aga

  A czy może ktoś napisać czy rano był korek w kierunku marek?

 • niet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 18:43 ~niet

  Szkoda tylko, że za proponowanymi objazdami nie poszła komunikacja zastępcza. Ale dobrze, że już po referendum nie trzymamy się ramy to się nie damy...

 • Olaff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 14:47 ~Olaff

  Kierowca~Kierowca

  Głupie pytanie. Ale powiedzcie mi jak lepiej jechać Modlińska z Mehoffera na Dw. Zachodni samochodem? Mostem Północnym i trasą AK czy jechać do mostu Gdańskiego, przez Rondo Radosława i tamtędy? Jestem młodym kierowcą i nie wiem, która trasa będzie lepsza...

  Proponuję sprawdzić obie trasy. W dodatku w najbliższych dniach będzie sporo kierowców z takim samym dylematem więc pewnie ta sama trasa może być różnie przejezdna w różne dni.

 • kkyuuu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 12:55 ~kkyuuu

  ... Robotnicy jednak spóźnili się z rozpoczęciem prac... Tiaaa:) Wszystkiemu winne robole.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 12:31 ~Warszawiak

  Zalecany objazd to jakieś jaja. Jak ktoś mieszka na Tarchominie i jedzie od strony zachodniego to jak ma zjechać na objazd do mostu północnego jak zlikwidowali zjazdy?
  Jak jechać? Zjazdu na Marymoncką nie ma wiec stać w korku do Broniewskiego. Czy zjazd na Wisłostradę w kierunku centrum i zawracanie na Krasińskiego będzie działało cały czas?

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2013 10:22 ~jaro


  Ej ludzie , gdzie komentarze do tej wypowiedzi , chłopak sie tyle napisał i nic!!!A tak liczył ze nas wszystkich wkurzy , he, he!!!


  qwerty~qwerty  Dlaczego nie zamkneli tego przed referendum.Zagrywka w stylu PO udała się na naiwnych i głupich warszawiaków.Niech wam pozamykają wszystkie mosty wy chłopki buraczane i bedziecie pływac wpław albo kajakami i bedziecie płacic myto gminie zydowskiej na placu bankowym za korzystanie z rzeki.2 lata utrudnien na moscie którym przejezdza ok 160 tys na dobe,dlaczego wiec nie wywalą TIR-ów z wioski wawy i nie wprowadza zakazu poruszania od 6-22.Bufetowa zaciera ręce a bydło bedzie się sciskac w autobusach i stac w korkach l listopada.Brawo brawo brawo!!!!
  lzsu~lzsu

  Komentarze niewygodne dla lemingów więc zostały usunięte przez moderatora. Z @qwerty zgoda w 100%.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »