Informacje

09.11.2013 20:15 Nie wiadomo, kiedy zostaną postawione

Trasa AK: "Nie można karać kierowców tirów. Brakuje znaków"

SERWISY:

Od soboty tiry miały nie wjeżdżać na Trasę AK i prowadzącą do niej Trasę Toruńską. Rano na miejscu pojawili się nawet pracownicy ITD, ale zamiast mandatów, były tylko rutynowe kontrole. Dlaczego? - Nie ma odpowiednich znaków - odpowiada rzecznik inspekcji.

- Na 100 metrach naklejono pomarańczowe pasy po dwóch stronach Trasy Toruńskiej, kilkaset metrów za mostem Grota. Kontrola jest tylko na drodze w stronę Marek. W ten sposób zablokowano jeden z czterech pasów ruchu – relacjonował po południu Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl i dodał, że wymalowane pasy w miejscu, gdzie nie ma kontroli dezorientują kierowców.

- Nie widziałem żadnego znaku. Kierowcy nie wiedzą, jak się zachować w tym miejscu, czy mogą jechać po tych pomarańczowych pasach. Niektórzy gwałtownie z tych pasów zjeżdżają. To jest niebezpieczne - ostrzegał.

Od soboty zakaz dla ciężarówek

Jak się okazuje, pomarańczowe pasy wyznaczają miejsca, gdzie Inspekcja Transportu Drogowego ma kontrolować, czy na Trasę AK nie wjeżdżają tiry. Zakaz jazdy pojazdów ważących ponad 16 ton od godziny 6.00 do 22.00 miał zacząć obowiązywać w nocy z piątku na sobotę.

- GDDKiA i Zarząd Dróg Miejskich ustawią dodatkowe oznakowanie tak, żeby kierowcy z odpowiednim wyprzedzeniem wiedzieli, że muszą się skierować na tzw. dużą obwodnicę Warszawy – zapowiadał 22 października Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Będą też prowadzone działania informacyjne. Z kolei Inspekcja Transportu Drogowego będzie prowadziła wzmożone kontrole – dodał wówczas.

Ratusz przygotował nawet ulotki, na których kierowcy mogą sprawdzić objazdy.

Byli, ale nie karali

W sobotę rano na miejscu pojawili się pracownicy ITD, ale zamiast karać kierowców łamiących zakaz, "dokonywali jedynie rutynowej kontroli dokumentów".

- Nie możemy karać kierowców, bo nie ma ustawionych odpowiednich znaków - tłumaczy Alvin Gajadhur, rzecznika Inspekcji Transportu Drogowego. Kto miał znaki ustawić? - To nie do mnie pytanie - odpowiada.

O brakujące znaki na Trasie AK postanowiliśmy zapytać urząd miasta oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Telefony GDDKiA nie odpowiadają. W ratuszu usłyszeliśmy, że w związku z trwającą zmianą organizacji ruchu, znaki miały być ustawiane stopniowo na dojazdach do Warszawy.

Rzecznik ITD dodał, że kiedy znaki pojawią się już na trasie, to oprócz punktów kontrolnych inspektorzy ustawią także punkty informacyjne, gdzie kierowcy mają być odpowiednio wcześniej ostrzegani o zakazie wjazdu na most Grota.

Zakaz jazdy tirów związany jest z planowanym zamknięciem części mostu Grota i pracami na Trasie AK. CZYTAJ WIĘCEJ

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu,  przebudowane zostaną jezdnie zbierająco-rozprowadzające, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku.

ij/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ggh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2015 15:06 ~ggh

  Ciągniki po takich drogach mogą jeździć poto to

 • kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2014 20:40 ~kamil

  koledzy prosze o porade
  bede jechal z inowroclawia do rypina w pon duzym autem ciezarowym,jak najlepiej jechac obwodnicą?czy przez miasto mogę pójść zestawem kon+naczepa 40 ton proszę o porady dzieki

 • Gnommer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2014 17:12 ~Gnommer

  Pąk~Pąk

  Wogóle bez sensu to wszystko robią... Jeżeli mają robić kontrolę w stronę Marek to powini jeszcze przed Grota robić. Jeżeli jes przed 22:00 to mandat i zawrotka na "obwodnicę miasta" (DK50). Tak już za mostem to każdy ma to gdzieś... Przejedzie dostanie mandat ze 200zł i pojedzie dalej. TO mu siebardziej opłaca niż jechać obwodnicą (DK50). Spali mniej paliwa i straci mnije czasu, więc i tak zyskuje. A Rusek i Litwin i tak punktów nie dostaną.


  Chłopaku, krokodyle nie wlepiają mandatu po 200 zł, nie chciałoby im się. Mandaty od ITD idą w tysiące, uwierz.

 • cbbaza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 16:38 ~cbbaza

  Nie ma znaków z ograniczeniam dla ciężarówek chociażby przy wjeździe z Wisłostrady na Toruńska a ITD zatrzymuje i wlepia mandaty.

 • Yeti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2013 00:25 ~Yeti

  Jeśli nie ma znaków to dlaczego maja nie jeździć ???

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 13:09 ~ggg

  Było 120km teraz 70. Po co ta ekspresowka?

 • Pąk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 12:00 ~Pąk

  Wogóle bez sensu to wszystko robią... Jeżeli mają robić kontrolę w stronę Marek to powini jeszcze przed Grota robić. Jeżeli jes przed 22:00 to mandat i zawrotka na "obwodnicę miasta" (DK50). Tak już za mostem to każdy ma to gdzieś... Przejedzie dostanie mandat ze 200zł i pojedzie dalej. TO mu siebardziej opłaca niż jechać obwodnicą (DK50). Spali mniej paliwa i straci mnije czasu, więc i tak zyskuje. A Rusek i Litwin i tak punktów nie dostaną.

 • YOOY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 11:51 ~YOOY

  Jak zwykle, od kilku miesięcy było wiadomo że 8 listopada będzie zakaz, ale znaków nie ma. Czy ktoś odpowiedzialny za ten bałagan poniesie konsekwencje? Pytanie jest oczywiście retoryczne...

 • skucio501

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 11:43 ~skucio501

  Kuźwa nie ma takiego pojazdu tir. Są ciężarówki, ciągniki sidłowe ale nie ma tirów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 09:21 ~Rychu

  asd~asd

  rozumiem ze w godzinach 22-06 mogą jeżdzic tylko tiry bo niby dlaczego sa rowni i rowniejsi

  Ale nuda. Nie mogliby wtedy zajeżdżać drogi osobowkom, nagłą zmianą pasa, albo nikogo nie denerwowałoby wyprzedzanie jednego Litwina przez drugiego, ktory jedzie 1 km/h szybciej. Żadna zabawa, tiry sie napewno na to nie zgodzą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »