Informacje

29.08.2014 19:00 Ważne dla kierowców

Trasa AK, al. Solidarności, Tamka. Weekend z utrudnieniami

SERWISY:


Zamknięcie zjazdu z Trasy AK, a także przebudowa ulic na Powiślu i Pradze - warszawiaków czekają utrudnienia w związku z weekendowymi pracami.

W piątek wieczorem, w związku z pracami przy budowie II linii metra, ok. godz. 22 zmieni się organizacja ruchu w al. Solidarności - na wysokości pl. Wileńskiego.

W kierunku Marek będą dwa pasy ruchu, a w stronę Mostu Śląsko-Dąbrowskiego jeden. Kierowcy mogą al. Solidarności wjechać na most Śląsko-Dąbrowski. Możliwy jest również wjazd na Trasę W-Z z Wisłostrady.

W dni powszednie, pomiędzy godz. 6 i 10 oraz 15 i 19 bezpośredni przejazd al. Solidarności pomiędzy Wisłostradą i ul. Grodzką (czyli na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych) mają wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, taksówki i pojazdy wykorzystywane przy budowie metra.

W tym czasie wyłączony z ruchu jest fragment trasy W-Z w okolicy przystanków przy Starym Mieście. Kierowcy jadący z Pragi muszą zjechać ślimakiem przy ul. Grodzkiej na Wisłostradę, a z zachodu zjeżdżają na Wisłostradę ul. Nowy Zjazd.

Tamka zwężona do jednego pasa

Budowniczowie centralnego odcinka II linii metra odbudowują ulice też na Powiślu. Od piątku ul. Tamka przed skrzyżowaniem z ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (na wjeździe na Most Świętokrzyski) jest zwężona do jednego pasa ruchu. W pierwszym etapie prac, do 4 września, wyłączony z ruchu będzie lewy pas, w drugim - od 5 do 10 września - prawy pas jezdni ul. Tamka (od ul. Elektrycznej do ul. Wybrzeże Kościuszkowskie). Jadący na most Świętokrzyski będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Utrzymana będzie możliwość skrętu z ul. Tamka w Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku ul. Jaracza).

W tym czasie wyłączony z ruchu indywidualnego jest fragment trasy W-Z w okolicy przystanków przy Starym Mieście. Kierowcy jadący z Pragi muszą zjechać ślimakiem przy ul. Grodzkiej na Wisłostradę, a z zachodu zjeżdżają na Wisłostradę ul. Nowy Zjazd.

Zamkną zjazd z trasy AK

Z powodu robót budowlanych na trasie AK, od piątku, od godz. 23 do poniedziałku, do godz. 4 zamknięty będzie zjazd z Trasy Armii Krajowej na ul. Słowackiego (w kierunku Żoliborza). Ruch na tym odcinku będzie odbywał się objazdem przez ul. Broniewskiego.

Zamkną Oczapowskiego

Również w piątek, ok. godz. 22 zmieni się organizacja ruchu w rejonie budowanego przedłużenia al. Reymonta. Wyłączona z ruchu zostanie ul. Oczapowskiego (od ul. Schroegera do ul. Kulczyckiej).

Ruch pomiędzy ul. Kasprowicza i ul. Schroegera będzie przeniesiony na zachodnią jezdnię al. Reymonta. Dzielnica Bielany buduje drugą jezdnię al. Reymonta (od ul. Wólczyńskiej do Kasprowicza). Inwestycja obejmuje również: budowę chodników, dróg rowerowych, zatok autobusowych. Planowany termin zakończenia robót to listopad.

Komunikacja na Pradze Południe

Kolejne zmiany w ruchu związane są z sobotnim meczem otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej pomiędzy Polską i Serbią na Stadionie Narodowym. Z tego powodu od godz. 11 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu.

<< CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH >>

W niedzielę odbędzie się z kolei BMW Półmaraton Praski. Na czas imprezy biegowej wyłączone z ruchu będą ulice: Wybrzeże Szczecińskie i Wał Miedzeszyński. Uczestnicy biegu wystartują o godz. 9 z al. Zielenieckiej. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa półmaratonu prowadzi ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (zachodnie jezdnie) do ul. Skalnicowej i dalej Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie wschodnie), ul. Sokola.

Zobacz budowę tuneli na trasie AK:


PAP, kś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »