Informacje

21.03.2015 09:22 utrudnienia w al. Solidarności

Tramwajem na Pragę nie dojedziesz

SERWISY:

W weekend tramwaje na Trasie W-Z kursują tylko w kierunku Woli. Wszystko przez prace wodociągowe na wysokości szpitala Praskiego. Część pasażerów jest zdezorientowanych.

- Na przystankach jest informacja o utrudnieniach. Kursuje też linia zastępcza Z-3 - informuje  reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Mimo tego część osób, głównie starszych, z przyzwyczajenia czeka na tramwaj, który w ten weekend nie przyjedzie. Wodociągowcy zajęli część torów w stronę Pragi. Naprawiają magistralę w al. Solidarności.

"Uszkodzony wodociąg przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie torowiska, dlatego na czas prowadzenia prac konieczne będzie wyłączenie z ruchu odcinka torów w al. Solidarności od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego. Awaria przewodu nie skutkuje przerwą w dostawie wody do okolicznych budynków" - tłumaczy na swojej stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

"Jak wielki odkurzacz"

Pracownicy MPWiK do dyspozycji mają nową maszynę. - Działa jak wielki odkurzacz. Służy do zasysania z wykopu piachu, wody czy kamieni - wyjaśnia nasz reporter.

 

5 linii na objazdy

Zmiany w komunikacji dotyczą linii 4, 13, 20, 23 i 26. W kierunku Dworca Wileńskiego zostaną one skierowane na trasę objazdową przez most Gdański.

Dla "czwórki" objazd wyznaczono ulicami Andersa - Międzyparkową - mostem Gdańskim - Starzyńskiego i Odrowąża.

Tramwaje linii 13 z al. Solidarności pojadą zaś Okopową - Słomińskiego - mostem Gdańskim - rondem Starzyńskiego - Jagiellońską - Ratuszową i Targową do Kijowskiej.

Objazd dla linii 20 również poprowadzony zostanie Okopową, Słomińskiego i mostem Gdańskim i dalej normalną trasą.

Tramwaje 23 i 26 będą zaś skręcać z al. Solidarności w al. Jana Pawła II, a potem Słomińskiego, mostem Gdańskim, rondem Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową i Targową.

Autobus zamiast tramwajów

Pasażerowie chcący dostać się z pl. Bankowego do Dworca Wileńskiego będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z-3.

Pojedzie ona trasą: Okopowa - Wolska - Karolkowa - al. Solidarności (powrót al. Solidarności - Okopowa) — most Śląsko-Dąbrowski -   al. Solidarności - Targowa - 11 Listopada - Inżynierska - Wileńska (powrót: Wileńska - Targowa - al. Solidarności) - Dworzec Wileński.

Zmiany przystankowe

Od soboty do poniedziałku pasażerowie nie będą mogli korzystać także z przystanku Park Praski 02, który znajduje się na pasie autobusowo-tramwajowym. W zastępstwie ZTM uruchomi przystanek tymczasowy zlokalizowany w al. Solidarności, na wysokości przystanku Park Praski 02. Będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 160, 190, 527 i Z-3. Przystanek będzie także obowiązywał jak „na żądanie” dla autobusów nocnych N11, N16, N21, N61, N66 i N71.

Ponadto, w weekend autobusy linii 520 zatrzymywać się będą na przystanku Okopowa 01.

Nie ma utrudnień dla kierowców, ale MPWiK prosi ich o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

//lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • kaktus822

    zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2015 10:58 ~kaktus822

    Czy korzystają z tego zamknięcia będzie też wykonany remont nawierzchni pasa tramwajowo-autobusowego na moście Śląsko-Dąbrowskim czy też jak zwykle nie dało się skoordynować remontów?

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »