Informacje

16.06.2011 16:11 weekendowe utrudnienia

Tramwaje zostaną w zajezdni, bo remontują torowisko

SERWISY:

W weekend pasażerów czekają kolejne utrudnienia związane z remontem torowiska na ul. Targowej i Kijowskiej. Okazuje się, że na swoje trasy nie wyjedzie znaczna część tramwajów niskopodłogowych. Niektóre linie zostaną skierowane na objazdy.

W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.  

Przez cały weekend na trasach linii: 5, 7, 8, 18, 20, 22, 25, 26, 27 i 28 nie pojawią się wagony nieskopodłogowe. Na liniach 4 i 23 pasażerowie będą mieli do dyspozycji tylko część kursów niskopodłogowych.

Dodatkowo linie 7, 20, 22, 25, 26, 28 będą kursowały trasami zastępczymi. Szczegóły na stronie ZTM.

Linie zastępcze

Pasażerowie będą mogli skorzystać z linii zastępczych: Z1 - kursuje na trasie rondo Waszyngtona - Dworzec Wileński, oraz Z2 - kursuje na trasie Dworzec Wschodni - Wdorzec Wileński.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi także linię Z8 - na trasie Dworzec Wileński - Kawęczyńska.

Remont torowiska

Utrudnienia spowodowane są remontem torowiska na ciągu ul. Targowa – Zamoyskiego, na odcinku od Dw. Wileńskiego do al. Zielenieckiej oraz na ciągu ul. Kijowska - al. Tysiąclecia – Kawęczyńska, na odcinku od ul. Targowej do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

To kolejny etap modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona, który ma potrwać do końca lipca.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wisien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 11:06 ~Wisien

  @Nieciej - Oczywiście, że reaktywacja torów na Ząbkowskiej z powodu dwumiesięcznego remontu byłaby nonsensem. Tory te należało utrzymać, kiedy jeszcze były. Z tym zagrożeniem bezpieczeństwa nie jest całkiem tak jak napisałeś. Zauważ, że nie chodziło mi o puszczenie tam stałego ruchu liniowego tylko wykorzystanie tych torów jako wjazdowo/wyjazdowych z zajezdni. Po pierwsze - tramwaje wyjeżdżają i wracają do zajezdni głównie w godzinach kiedy ruch samochodowy jest bardzo ograniczony, po drugie - i tak większość tramwajów wykorzystywałaby tory na Kijowskiej, po trzecie - pamiętam protesty mieszkańców ul. Ząbkowskiej jak to bardzo tramwaje im hałasują. "Starym" mieszkańcom tak bardzo nie przeszkadzały, zauważ jednak ile powstało tam nowych budynków. To głównie ci "nowi" byli za usunięciem torów z Ząbkowskiej.

 • motorniczy r-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 08:25 ~motorniczy r-4

  ciekawe czy motorniczy na tym zdjeciu został ukarany ale chyba napewno

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 06:51 ~qwerty2

  Ciekawe dlaczego wycięto mój komentarz??? Ja tylko napisałem, że jak zamkną Solidarności - Targowa to dopiero będzie DYM!!! Więc nie narzekajcie!!!!!

 • Młody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 01:34 ~Młody

  Teraz już niektórzy marudzą że będą jeżdżić parówki i akwaria. I lekkie utrudnienia. A co to będzie jak zamkną Wileniak na prawie trzy lata

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 00:50 ~Nieciej

  @Karolina - święta prawda - ja kocham wsiadać do 'wysokiej podłogi', która teraz może być już tylko pod postacią Ikarusa 260/280 - na szczęście mam jej (w postaci Ikarusów 260 z 'Woronicza', w tym po-'Stalowych' i po-'Chełmskich') pod dostatkiem na skróconych kursach 521.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 00:41 ~Nieciej

  @ Wisien - uciążliwość toru wyjazdowego, o ile mnie pamięć nie myli, nie polegała na zakłócaniu spokoju mieszkańców Ząbkowskiej, którzy mieli z nim (i tym przeciwbieżnym) do czynienia przez dziesiątki lat i nie robiło to już na nich wrażenia, a na zakłócaniu płynności ruchu na skrzyżowaniu Ząbkowska-Targowa (czemu nie da się zaprzeczyć, bo ten wlot był tam problemem), oraz zagrożeniu bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Ząbkowska/Radzymińska. Tu jest pies pogrzebany i nie ma tu problemu z mieszkańcami. Reaktywacja tego toru, na dodatek wraz z przeciwbieżnym i to tylko z powodu dwumiesięcznego remontu sąsiedniego skrzyżowania, które te dwa tory zastąpiło z naddatkiem, byłaby nonsensem.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 00:23 ~Nieciej

  @mobile - nie zostanę pozbawieni - będą tylko zmuszeni zmienić na dość długi czas przyzwyczajenia i ewentualnie czasem iść nieco dalej niż dotychczas do odpowiedniego środka transportu (tramwaj, autobus, pociąg).

 • mobile

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 22:33 ~mobile

  @Karolina

  Kiedyś też nie było wielu rzeczy, bez których obecnie nie wyobrażasz sobie życia... Tak samo jak ludzie, którzy zostaną pozbawieniu dojechania do pracy.

 • Wisien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 21:24 ~Wisien

  No i mamy efekt likwidacji torów tramwajowych w ciągu ulic Ząbkowska, Kawęczyńska. Zamiast likwidować tor wyjazdowy z zajezdni, korzystniejszym było by odtworzyć tor przeciwbieżny i teraz nie istniałby taki problem . Ale, oczywiście, "delikatesom" przeszkadzały "hałasy tramwajowe". I proszę mi nie "pitolić" jaka to straszna uciążliwość - tramwaj pod oknami. Mieszkam częściowo na ul. Stalowej, częściowo w Al. Waszyngtona. W obydwu przypadkach mam tramwaje pod oknami i jakoś wcale mi nie przeszkadzają.

 • Karolina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 20:13 ~Karolina

  I po co tak narzekać. Zrobią remont i będzie lepiej i bezpieczniej.
  Kiedyś komunikacja jeździła rzadziej. Nie było wozów (czy to autobusów czy tramwajów) niskopodłogowych. I wszyscy żyli. Jakoś pasażerowie potrafili sobie radzić czy to z wejściem/wyjściem. Czekali na przystanku na dany środek transportu bez narzekania i psioczenia. A teraz tragedia jak nie ma wozu co 5minut, a nie daj buk żeby przyjechała wysoka podłoga. Ujma na honorze bo nogi trzeba podnieść do góry.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »