Informacje

11.08.2014 07:30 remonty torów

Tramwaje zniknęły z ul. 11 listopada, wróciły w al. Jana Pawła II

SERWISY:

Tramwaje nie kursują ulicami 11 Listopada i Czynszową. Linie 23 i 26 do 1 września będą kursować zmienioną trasą. Zakończył się natomiast remont torów w al. Jana Pawła II. Na swoje trasy wróciły tramwaje linii 10, 17, 33, 37 i 41.

- Widać, że trwają przygotowania do przebudowy torowiska. Są ustawione barierki i inne oznaczenia informujące o wyłączeniu ruchu na ulicy 11 Listopada - relacjonował o 7.00 w poniedziałek reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński.

Jak dodał, tramwajarze prace torowe będą prowadzić u zbiegu z ulicą Targową.

Do końca września powstanie skrzyżowanie torów, na którym składy będą mogły skręcić w ul. 11 Listopada od strony pl. Wileńskiego i od ul. Ratuszowej.

Budowa oznaczać będzie utrudnienia dla kierowców i komunikacji. Skrzyżowanie zostało zamknięte, a na 11 Listopada, od Inżynierskiej do placu budowy, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Sprawdź objazdy

Reporter tvnwarszawa.pl powiedział, że pasażerowie korzystają z informacji, zamieszczonych między innymi na przystankach.

Na objazdy skierowane zostaną linie 23 i 26.

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć:

23 (trasa jednokierunkowa): NOWE BEMOWO - … – Obozowa – Młynarska - al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Słomińskiego - rondo "Radosława" – most Gdański – Jagiellońska – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Młynarska - Obozowa – … - NOWE BEMOWO

26

(kierunek ANNOPOL): CM. WOLSKI – Wolska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Jagiellońska – Starzyńskiego – rondo Żaba – Odrowąża – … - ANNOPOL

(kierunek CM.WOLSKI): ANNOPOL - … – Odrowąża – rondo Żaba - Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego - rondo "Radosława" – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Wolska – CM.WOLSKI.

Koniec prac w al. Jana Pawła II

W poniedziałkowy poranek przywrócono kursowanie linii tramwajowych 10, 17, 33, 37 i 41, a tramwaje linii 14 obsługują trasę podstawową BANACHA – WILANOWSKA.

Pasażerowie korzystają z nowych przystanków przy rondzie ONZ. Ten dla tramwajów, jadących w stronę Żoliborza, znajduje się po północnej stronie ronda, a ten w kierunku Mokotowa – po południowej.

Linie tramwajowe 70, 71 i 73 oraz zastępcza linia autobusowa Z-3, które zostały uruchomione na czas prac, zostały zlikwidowane.

Od 28 czerwca tramwaje nie jeździły pomiędzy al. Solidarności a ul. Nowowiejską, powodem był remont torów i modernizacja przystanków:

 

bf, ran, wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JjKk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 08:44 ~JjKk

  To co się dzieje z komunikacją w związku z budową metra na Pradze to kpina i brak odpowiedzialności władz Warszawy. Z Grochowa na Żerań Wschodni jadę do pracy godzinę, a jeździłam ok 30 minut. Tak zapowiadano, że będą linie zastępcze i będą często kursować. Linia 226 kursuje rzadko. Stojąc na przystanku przy Cerkwi widzę jak często prawie jeden za drugim jeździ autobus 509 a dlaczego nie podjęto decyzji o częstrzym kursowaniu linii 226, przecież Grochów został odcięty od Pragi,Bródna i Żerania Wschodniego poprzez zawieszenie kursowania tramwajów. Poza tym dlaczego linia tramwajowa nr 3 została jakiś czas temu skrócona i nie dojeżdźa na Żerań Wschodni. Tam przecież ludzie też jeźdźą do pracy. Pasarzerowie stoją tłumnie przy ulicy Kondratowicza i czekają na jakiś tramwaj żeby dojechać na Żerań Wschodni a w między czasie przejeźdżają po trzy na raz tramwaje linii 26 i 1. Pamiętam parę lat temu jak wymieniano torowisko przy ulicy Targowej i uruchomiono linię autobusową zastępczą która kursowała co 5 minut - to były czasy ale to za innej władzy Warszawy

 • marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2014 18:55 ~marian

  JKris~JKris

  a mieszkańcy 11 listopada, Stalowej, Środkowej, Konopackiej, Równej, Małej.... zostali odcięci od komunikacji miejskiej, bo żeby się dostać do centrum trzeba kawał iśc do przystanku a potem kilka razy się przesiadać... może MZK w akcie łaski odwiesi zawieszoną na okres wakacji linię 460, bo inne kursujące tam autobusy nie jeżdżą do centrum...  Na rogu stalowej i 11 listopada jest ... veturilo.

 • JKris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2014 10:30 ~JKris

  a mieszkańcy 11 listopada, Stalowej, Środkowej, Konopackiej, Równej, Małej.... zostali odcięci od komunikacji miejskiej, bo żeby się dostać do centrum trzeba kawał iśc do przystanku a potem kilka razy się przesiadać... może MZK w akcie łaski odwiesi zawieszoną na okres wakacji linię 460, bo inne kursujące tam autobusy nie jeżdżą do centrum...

 • motR1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2014 09:12 ~motR1

  Azerate~Azerate

  Po owym wielkim corocznym remoncie ogłaszam konkurs pod hasłem "znajdź 10 różnic".

  Jaka nagroda? Różnica jedna, ale zasadnicza. Skręt w Targową "po staremu" czyli w lewo.

 • oojo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2014 08:37 ~oojo

  polak~polak

  6 komentarzy, i wrzystkie takie same, wszystko źle, narzekanie i płacz... Wracajcie słoiki bo rodowici jedyne co potrafią to marudzić narzekać i przechwalać się..;) Cieszcie się że słoiki Wam budują metro będziecie mieli czym ..upki wozić i chwalić się przed krajem następnym metrem;)
  Może pomieszkajcie z rok za miastem bidulki to zobaczycie potem jak wrócicie jakie tu fajne lekkie życie gdzie nic Was nie obchodzi a jeszcze posprzątają za Was jak naśmiecicie.. ;)  twoich kompleksów starczyło by dla całego autobusu z lublina do warszawy....

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 21:27 ~polak

  6 komentarzy, i wrzystkie takie same, wszystko źle, narzekanie i płacz... Wracajcie słoiki bo rodowici jedyne co potrafią to marudzić narzekać i przechwalać się..;) Cieszcie się że słoiki Wam budują metro będziecie mieli czym ..upki wozić i chwalić się przed krajem następnym metrem;)
  Może pomieszkajcie z rok za miastem bidulki to zobaczycie potem jak wrócicie jakie tu fajne lekkie życie gdzie nic Was nie obchodzi a jeszcze posprzątają za Was jak naśmiecicie.. ;)

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 19:02 ~xyz

  A co z mieszkańcami którzy korzystają z przystanków Bródnowska i Inżynierska? Przecież na Bródnowskiej zatrzymuje się jeden autobus który jeździ do Wileńskiego i to co 10 min. Makabra będzie.

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 18:04 ~Azerate

  Po owym wielkim corocznym remoncie ogłaszam konkurs pod hasłem "znajdź 10 różnic".

 • aabca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 14:04 ~aabca

  warto zaznaczyć, że za rok znowu zamykają torowisko w tym miejscu, bo będzie remont wiaduktu od strony torów przeprowadzany. Mój kraj, taki piękny...

 • Lubiąca 33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 12:29 ~Lubiąca 33

  a w przyszłe lato znów zamkną i tak rok za rokiem

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »