Informacje

30.09.2011 07:37 zmiany w związku z budową II linii metra

Tramwaje zniknęły z Targowej.
Na dwa lata

SERWISY:

Targowa już bez tramwajów na odcinku od Dworca Wileńskiego do ulicy Kijowskiej. Taki stan rzeczy potrwa dwa lata. Zmiany są związane z budową II linii metra na Pradze i remontem torowiska.

Tramwaje jeżdżą objazdami, żeby ominąć zamknięty odcinek Targowej. Część przystanków zmieniła lokalizację. - Zdezorientowanym pomagają informatorzy ZTM - informuje reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula. Przy skrzyżowaniu z Kijowską stanęło dwóch, ale pasażerów jest tam niewielu. Dużo więcej osób korzysta z pomocy w okolicy Dworca Wileńskiego - mówi Gula. Informatorów znajdziemy na samej Targowej, a także w al. Solidarności.

Co najmniej dwa lata utrudnień

Zmiany zaczęły się sobotę około godziny 3.00 w nocy. - Składy wrócą na Targową dopiero po zakończeniu budowy stacji podziemnej kolei - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Najwcześniej za dwa lata.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH NA PRADZE

Budowa metra to nie jedyna przyczyna utrudnień w ruchu. Tramwaje Warszawskie kontynuują także modernizację trasy Dw. Wileński - Stadion Narodowy - Rondo Waszyngtona. Wciąż wyłączony będzie też ruch tramwajowy w al. Zielenieckiej.

- Na wysokości ulicy Ząbkowskiej widać specjalistyczny sprzęt, trwają intensywne prace, zrywane są tory - mówi reporter tvnwarszawa.pl.

OBJAZDY TRAMWAJOWE:

linia 3: GOCŁAWEK ... Targowa - Kijowska - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA

linia 8: OS. GÓRCZEWSKA ... al. Waszyngtona - WIATRACZNA

linia 20: ŻERAŃ FSO - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - al. Solidarności ... BOERNEROWO

linia 22: PIASKI ... al. Waszyngtona - Grochowska - Targowa - Kijowska - DW.WSCHODNI

linia 25: BANACHA ... al. Waszyngtona - WIATRACZNA

linia 26: OS. GÓRCZEWSKA ... al. Solidarności - Targowa - 11 Listopada - Odrowąża - Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska - ANNOPOL

linia 28: KOŁO ... rondo Starzyńskiego - Starzyńskiego - Odrowąża - Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska - Annopol - ŻERAŃ WSCHODNI

Nadal zostaje zawieszona linia 7.

ZMIANY AUTOBUSOWE:

W związku z utrudnieniami  Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową Z-1, kursującą na trasie: DW.WSCHODNI (KIJOWSKA) - Kijowska - Targowa -al. Solidarności - Andersa - Nowolipki - al. Jana Pawła II - NOWOLIPKI - al. Jana Pawła II - al. Solidarności - Targowa - Kijowska - DW.WSCHODNI (KIJOWSKA).

Zawieszone zostaną następujące przystanki tramwajowe: KIJOWSKA 04; DW.WILEŃSKI 07, 10, 11 i 12; ZĄBKOWSKA 03 i 04.

Dla linii autobusowcyh 135, 166,138, 509, 517 uruchamione zostanie funkcjonowanie następujących przystanków jako stałe: KIJOWSKA 51 i 52 zlokalizowanych na ul. Targowej przy ul. Kijowskiej. Dodatkowo obowiązywać będą przystanki : ZĄBKOWSKA 01 i 02 dla linii 509 i 517 jako stałe; PL. HALLERA 01 i 02 dla linii 509 jako warunkowe.

ZOBACZ MAPĘ UTRUDNIEŃ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

ZMIANY DLA KIEROWCÓW

Prace torowe wiążą się ze zmianą organizacji ruchu na ul. Targowej. Obydwie jezdnie zostaną zwężone o jeden pas ruchu (przy torowisku tramwajowym) - w okolicy ul. Ząbkowskiej oraz w pobliżu ulic Kłopotowskiego i Okrzei. Zamknięty będzie także bezpośredni przejazd przez ul. Targową z ul. Okrzei w Ząbkowską, skręt z ul. Targowej w lewo w Ząbkowską oraz skręt z ul. Okrzei w lewo, w Tar

gową.

Kierowcy, którzy będą chcieli jechać na tych trasach, będą korzystać z tymczasowego przejazdu przecinającego ul. Targową na wysokości przystanków przy Bazarze Różyckiego.

Na rondzie Waszyngtona też utrudnienia

Także w nocy z piątku na sobotę tramwajarze rozpoczną wymianę torów na rondzie Waszyngtona. Niemożliwy będzie bezpośredni przejazd z al. Waszyngtona w al. Poniatowskiego (w kierunku centrum), jak również skręt z al. Zielenieckiej w prawo w al. Poniatowskiego oraz przejazd z al. Zielenieckiej w ul. Francuską. Kierowcy, którzy będą chcieli jechać w tych relacjach, skorzystają z tymczasowej jezdni omijającej teren rob&oac

ute;t.

Prace nie spowodują zmian w komunikacji miejskiej – tramwaje wciąż będą kursowały Al. Jerozolimskimi, al. ks. Józefa Poniatowskiego i al. Waszyngtona. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 14 października. Po tym terminie Zarząd Dróg Miejskich odnowi nawierzchnię na Rondzie Waszyngtona oraz dokończy wymianę chodników wokół

ronda.

Budowa stacji metra Dworzec Wileński

To dopiero przedsmak prawdziwych utrudnień, które zaczną się wraz z rozpoczęciem budowy stacji metra Dworzec Wileński. - Przygotowujemy się do całkowitego zamknięcia ul. Targowej dla ruchu kołowego - zapowiada Adrzej Skwarek, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Wykonane zostaną przebudowy na ul. Targowej konieczne do wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie pl. Wileńskiego, przejazdy przez ul. Targową oraz sygnalizacja świetlna - d

odaje.

Tak metro na Pradze zmieni komunikację

Gdy budowa stacji rozpocznie się na dobre, zajmie niemal całą szerokość ul. Targowej na wysokości Dworca Wileńskiego. Kierowcy jadący od strony Targówka będą musięli albo zostawić samochód na tymczasowym parkingu utworzonym na jednej jezdni al. Solidarności (pomiędzy skrzyżowaniem z Targową i Szwedzką), albo skorzystać z objazdu i skręcić w Szwedzką. Ruch al. Solidarności w stronę centrum będzie możliwy tylko dla autobusów. Podobnie na moście Śląsko-Dąbrowskim, który będzie dostępny jedynie dla autobusów, pieszych i rowerzystów.

1/2

fot. Urząd Miasta fot. Urząd Miasta

2/2

fot. Urząd Miasta fot. Urząd Miasta

 • fot. Urząd Miasta
 • fot. Urząd Miasta
>

1/3

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

2/3

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

3/3

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

 • fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
 • fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
 • fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
>

su/roody/as//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • justina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2011 12:53 ~justina

  A co myślicie o zmianie transy linii 4? moim zdaniem porazka. Już teraz był to jedyny tramwaj jeżdzący z wileniaka do centrum, zatłoczony jak jasny gwint, teraz pieglrzymki ludzi dojezdzajacych na wileniak z pod wawy a pracujacy w centrum beda sie przesiadac na bankowym, moim zdaniem zrobili głupote puszczajac 4 przez most gdanski

 • bazyliszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2011 11:48 ~bazyliszek

  Do Hjk: Bazyliszek po prostu raz już widział jak wygląda kraj pod rządami Jedynych Prawdziwych Polaków i w opinii bazyliszka raz wystarczy :)

 • hjk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 07:45 ~hjk

  bazyliszek to orzeł jasnowidz - po wyborach nic nie bedzie - przyjedzie najeźdźca ze wschodu i każdemu bezmozgiemu sloikowi wypisujacemu bzdury w internecie bedzie robil dziurkę w potylicy przy pomocy pocisku 7 mmjhk

 • raczek0756

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 21:51 ~raczek0756

  Mieszkam na Nowodworach ,pracuję na Grochowie i w normalnych warunkach miałam 3 lub 4 przesiadki a teraz to horor
  Linia 509 była i tak przeciążona a teraz nie można wejść do autobusu
  Powinni zwiększyć częstotliwość linii 509 w godzinach szczytu , zwiększyć czestotliwość linii 302 ( dawne 144) z Dworca Wschodniego , teraz jeżdźi co 30 minut , koszmar
  Przydałaby sie koniecznie linia zastępcza z Grochowa do Żerania FSO, aby odciązyć linię 509 , teraz wszyscy z linii 22 wsiadają do 509
  Niech ZTM umożliwi mieszkańcom Tarchomina i Nowodworów powrót do domu , dość mamy remontów na tej trasie , Most Północny , wiadukt nad kanałkiem Żerańskim , Żerań pod trasą Toruńską , Targowa , Aleja Zieleniecka Należy się mieszkańcom Tarchomina jakieś szczególne ulepszenia

 • bazyliszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 11:14 ~bazyliszek

  Tak tak, 9 października rzeczywiście możecie to zmienić...

  Znowu przez pięć lat nic nie będzie się budować, wszystkie już rozpoczęte inwestycje zostaną przerwane a takie rzeczy jak mosty i wiadukty zamiast remontować będzie się po prostu zamykać. Już to przerabialiśmy za kadencji prezydentury Ś.P. poprzedniego prezydenta (niech mu ziemia lekką będzie).

  Zastanówcie się czy na pewno chcecie takich zmian. Albo cofnijcie się do komentarzy z tamtego okresu i poczytajcie samych siebie, jak wam się wtedy w kraju podobało.

 • dan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 15:59 ~dan

  tak tak 9 października możecie to zmienić!!!!!!!!!!!!!

 • nik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 07:58 ~nik

  Metro super. Przebudowa skrzyzowania czterech spiacych tez super.
  Ale po pierwsze 2 lata? Co oni tam maja zamiar budowac? Palac kultury?
  Po co zamykali w wakacje odcinek od wileniaka do kijowskiej?
  Po trzecie to czemu nie zrobili sensownego przejazdu przez tory kolejowe na prage polodnie? Od lat bylo wiadome ze zamkna wileniak.
  Kolejne jezeli tak to powinni to jakos zgrac chociaz z trasa torunska bo wiadukt na grota od strony pragi dalej nie dziala.

  Ja moge objechac remonty, trudno nadrobie drogi ale dajcie mi chociaz szanse sie wydostac z pragi...

 • ja nie narzekam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 00:23 ~ja nie narzekam

  tylko narzekać potraficie, że remonty, że nie ma jak przejechać, dojechać itd.

  Co za problem wskoczyć na rower? ja do pracy codziennie jeżdżę rowerem, nie spóźniam się i przy okazji wychodzi mi to na zdrowie !


  p.s. a metro na pewno się przyda! szczególnie do ludzi przyjeżdżających z Małkini, Tłuszcza, Wołomina itd. gdyż to ich najwięcej można spotkać na skrzyżowaniu Solidarności z Targową !

 • elektryczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 22:52 ~elektryczny

  @Ano: Człowieku, myśl zanim kogoś skrytykujesz. Przecież wyremontowanego przystanku na Targowej nikt nie zamyka! Ruch tramwajowy między Kijowską a Al.Zieleniecką będzie cały czas utrzymany. Dwa z trzech remontowanych przystanków przy Kijowskiej na będą normalnie funkcjonować.

  A Tory na tym skrzyżowaniu specjalnie wymienili wcześniej, żeby nie powiększać dodatkowo chaosu rogowego na Targowej w czasie zamknięcia Wileniaka pod budowe metra.

  Ale po co ja to piszę, cokolwiek człowiek zrobi, będzie im źle. Nic nigdy nie pasuje. Polak to tylko pluć wokół potrafi, na wszystkich i na wszystko :/

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 21:46 ~aga

  Mieszkam na Targówku i do pracy na Saską Kępę będę chyba musiała jeżdzić przez Śródmieście bo na Targowej już teraz jest horror

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »