Informacje

10.04.2012 08:38 zmiany w al. Jana Pawła II

Tramwaje zastępcze "muszą łamać prawo"

SERWISY:

Dobra informacja i komunikacja zastępcza to nie wszystko. Tramwaje, które mają zabrać pasażerów z al. Jana Pawła II utykają na objeździe. Nie ma dostosowanej dla nich sygnalizacji.

Na skrzyżowaniu Jana Pawła II i al. Solidarności tramwaje powinny skręcać w prawo. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu jednak na to nie pozwala. Motorniczowie próbują przecisnąć się między innymi pojazdami.

- Tworzą się zatory na skrzyżowaniu! - alarmuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Tramwaje najbardziej przeszkadzają kierowcom, którzy jadą od strony Żoliborza i chcą skręcić z Jana Pawła II w Solidarności w lewo - opisuje reporter.

"Już naprawiamy"

- Faktycznie znamy problem i już zleciliśmy firmie montaż dodatkowych sygnalizatorów. Po południu tramwaje powinny mieć już osobne zielone światło do skrętu i nie będą blokować samochodów - deklaruje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

CZYTAJ WIĘCEJ TEMAT UTRUDNIEŃ

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • WTwt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2012 06:43 ~WTwt

  Zośka, opanuj się. Organizatorem przewozów w Warszawie jest ZTM. To on wyznacza trasy kursowania linii, to on układa rozkłady jazdy tramwajów, autobusów, SKM-ki i metra. A MZA, TW. SKM i Metro są wykonawcami i których ZTM wykupuje usługi przewozowe i za nie płaci w imieniu miasta. I stąd czasami wynikają takie sprawy, że układając nierealny rozkład można na przewoźnika nałożyć kary/ I tak krąży krąży złoty pieniądz. Przykład: na pętli Annopol ZTM wymyślił na linii 26 1-no minutowy postój. Nawet jeśli motorniczy dojedzie na czas, to idąc do toalety odjedzie ..... opóźniony. A to jest już powód nałożenia kary. Dodam, że na 26 trudno przyjechać na czas, z reguły tramwaje są opóźnione. ZTM powinien jedynie ustalać, że na linii fafnaście tramwaje w godzinach szczytu mają kursować co 5 minut, a poza szczytem co 10. A rozkłady powinni układać w TW. Podobnie u innych przewoźników. Wg dzisiejszych zasad jedna spółka miejska zjada inne.

 • tramwajarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2012 00:26 ~tramwajarz

  motorniczy~motorniczy

  tramwaje w warszawie sa po prostu super a panie powałka czemu pesy nie wyszły w miasto w sobote??? powiem panu bo ZTM nie przysłał nowych rozkładów przez wifi i pesy stały na zajezdni na pradze wysłali pesy ze starymi tablicami czyli pisanymi aby cos wogule jezdziło i co powiedział ZTM?? nie zapłaci za kursy bo były wadliwe po prostu super co robicie z nami i pasazerami.

  ZTM robi co chce z pasażerami i z przewoźnikami. Najgorsze, że nie ma nikogo, kto mógłby rozliczyć tych panów z ich radosnej działalności. Przykład z sobotą jest bardzo znamienny - ZTM nawalił a następnie za własną nieudolność, nałożył karę na... przewoźnika!

  Do zośka:
  Motorniczowie nie pracują w ZTM-ie tylko w Tramwajach Warszawskich. To są dwie różne firmy, których interesy (co jest w gruncie rzeczy smutne) rzadko idą w parze.

 • WTwt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 22:12 ~WTwt

  Gdyby ZTM liczył góra 50 osób to może nie było by takich wpadek. Ale nasz jast naj..., naj.... liczy kilkaset osób okopanych w szklanym nowym budynku na Żelaznej. Zastanawiam się, jak fynkcjonują i ile osób liczą ZTM w innych miastach Polski. Słyszałem, że około 10 osób. Kto wie na pewno, niech skoryguje. Nie długo na jednego motorniczego będzie przypadał i pracownik ZTM. To w ramach taniego państwa.

 • WTwt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 21:22 ~WTwt

  Teletubis ukarać to się powinno tych, co "zaprojektowali taką organizację ruchu". Przecież taki remont nie był zaskoczeniem i był czas na zapewnienie odpowiedniej sygnalizacji. Ktoś, kto tego zaniedbał powinien być oskarżony za spowodowanie zagrożenia w ruchu i narażenie ludzi na możliwość utraty zdrowia a nawet życia w wyniku kolizji. A za takie sprawy odpowiadają przecież KONKRETNI, mający nazwiska, ludzie.

 • czarna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 20:06 ~czarna

  zośka zanim zaczniesz!!! to mowi i pisze się motorniczy analfabetko.a jeszce jedno gdyby zarząd oraz ztm miał troche oleju w głowie to zapewne byśmy ich nie krytykowali .jak można ich nazwać to był jest i będzie ZARZĄD TĘPYCH MÓZGÓW.

 • pro publico bono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 18:09 ~pro publico bono

  A nie można było o tym pomyśleć 1 dzień wcześniej? Galas do wymiany, i piszę to po raz n-ty. Ale to za mało dla HGW

 • pro publico bono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 18:09 ~pro publico bono

  A nie można było o tym pomyśleć 1 dzień wcześniej? Galas do wymiany, i piszę to po raz n-ty. Ale to za mało dla HGW

 • uuu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 17:30 ~uuu

  LLU~LLU

  Tranwaje mają blahę WI. Znowu warszawiaki łamioł prawo !!!

 • motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 17:08 ~motorniczy

  do zoska. a ty to chyba w zarzadzie pracujesz prawda. lepiej tatuszowac wszystko aby premie dostac za wasza nieudalnosc niz powiedziec ludzia co robicie

 • motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 17:07 ~motorniczy

  do zoska. a ty to chyba w zarzadzie pracujesz prawda. lepiej tatuszowac wszystko aby premie dostac za wasza nieudalnosc niz powiedziec ludzia co robicie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »