Informacje

24.11.2011 22:38 1 grudnia koniec remontu

Tramwaje wracają na Zieleniecką

SERWISY:

 

Dobre informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej. 1 grudnia, po kilku miesiącach remontu, na al. Zieleniecką wracają tramwaje.

Remont obejmował modernizację torowiska wraz z rozjazdami. Przebudowane zostały także przystanki, a sygnalizacja świetlna na niektórych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ma wprowadzony priorytet dla tramwajów.

Specjalnie na Euro

Remont trasy tramwajowej między rondem Waszyngtona a Dworcem Wileńskim, który obejmował także modernizację torowiska w al. Zielenieckiej, jest realizowany w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012.

Od kilku miesięcy wiadomo jednak, że kibice po meczach na Stadionie Narodowym nie wsiądą do tramwajów. Ruch na torach będzie wstrzymywany. Będą za to kursowały specjalne linie autobusowe. Komunikacja tramwajowa będzie wykorzystywana jedynie do przywiezienia kibiców na stadion.

Zielone torowisko

Tramwaje Warszawie zaakceptowały za to projekt zielonego torowiska wzdłuż al. Zielenieckiej. Jednego z niewielu takich w Warszawie. Trawa będzie rosnąć między szynami od ronda Waszyngtona do ul. Targowej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przywróceniem ruchu tramwajowego w al. Zielenieckiej od 1 grudnia na stałą trasą wraca zawieszona 7 - z Okęcia do Kawęczyńskiej. W al. Zielenieckiej jak dawniej spotkamy również 8 i linię 22 do Dworca Wschodniego. Z Gocławka trasa 3 zostanie jako stała, a z kolei na Wiatracznej przez al. Waszyngtona 25.

3: GOCŁAWEK - Grochowska - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - al. Tysiąclecia - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

25: BANACHA - Banacha - Grójecka - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - WIATRACZNA.

7: P+R AL.KRAKOWSKA - al.Krakowska - Grójecka - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - al.Tysiąclecia - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

8: OS.GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al.Solidarności - Towarowa - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Grochowska – WIATRACZNA.

22: PIASKI - Broniewskiego - al.Jana Pawła II - Okopowa - Towarowa - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - DW.WSCHODNI.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Prace opóźnione

Modernizacja torów tramwajowych na skręcie z ul. Targowej w al. Zieleniecką oraz samej Zielenieckiej i pętli Zieleniecka rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Wstępnie zakończenie prac miało nastąpić w październiku. Głównym powodem opóźnień były przedłużające się prace remontowe na ul. Targowej.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • WH

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 20:38 ~WH

  ciekawe, czy rzeczywiście jutro wrocą tramwaje. Dzisiaj na Rondzie Waszyngtona wszystko bylo rozgrzebane, zeby przejsc musialam skakac po plytach chodnikowych. Jednym słowem luksus...
  a na Zielenieckiej korek i cały pas zajęty przez samochody robotników. Czemu HGW na to pozwala??

 • mada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 15:29 ~mada

  No brawo!!! Jestem zachwycona! Żeby z okolic ul. Kijowskiej dostac się dalej na Grochowską zostaje jedynie 3. Super. Tramwaje warszawskie dbają o kondycję pasażerów. Tylko nie krzyczcie,że można dojść do Zielenieckiej i stamtąd są autobusy... i tramwaj. Zima za pasem i nie bardzo mi sie chce zasuwać na piechotę. Jeżeli ktoś nie wie o czym mowa to proszę prześledzić ww trasę.

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 15:08 ~greg

  "Komunikacja tramwajowa będzie wykorzystywana jedynie do przywiezienia kibiców na stadion." - kto to wymyslił i dlaczego?

 • mot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 12:52 ~mot

  boziu priorytet dla tramwajów, to dopiero będzie jazda. wygląda to tak, stoisz stoisz wszyscy wokół jadą a ty stoisz, a jak dostaniesz światło to nie zdążysz zjechać a ono już jest poziome. hura!

 • sergiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 12:13 ~sergiej

  A co z remontem ulic Trakt Lubelski i Bronowska w Wawrze?

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 10:06 ~ewa

  @mieszkaniec, EURO 2012 trwać będzie tylko 3 (trzy) tygodnie. Doświadczeni życiem w dużym mieście warszawiacy przeżyją, co innego słoiki. Rzeczywiście mogą psychicznie nie wytrzymać.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 08:08 ~mieszkaniec

  W trakcie Euro miasto zostanie sparaliżowane. Po kopaninie na boisku Warszawę czeka gigantyczne pijaństwo i mordobicie - część kibiców bankowo ruszy na Saską Kępę. Ciekawe, o ile spadną ceny mieszkań w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu???

 • 333

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 01:42 ~333

  wróci linia 3?, sensacyjna wiadomasc!

 • Maciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 00:37 ~Maciej

  W koncu! Juz za zimno na spacery.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »