Informacje

15.08.2017 07:14 Opóźnienia w remoncie Marynarskiej

Tramwaje we wrześniu
nie wrócą na Mordor

SERWISY:

Na powrót tramwajów na ulicę Marynarską jeszcze poczekamy. Pierwotnie zakładano, że składy wrócą do zagłębia biurowego we wrześniu tego roku. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że termin ten ulegnie zmianie.

Tramwaje zniknęły z Marynarskiej w związku z przebudową ulicy. W ubiegłym roku rozpoczął się jej remont, który zakłada poszerzenie jezdni do trzech pasów w obu kierunkach. W związku z tym konieczne było przesunięcie torowiska, tak aby zrobić miejsce.

Przebudowa torów miała zakończyć się w wakacje 2017 roku, a składy miały ponownie dojeżdżać do pętli na Służewcu już we wrześniu. Okazuje się jednak, że prace się przedłużyły. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie podaje nowego terminu

Przez przebudowę instalacji

- Nie wykluczamy, że będzie to jeszcze w tym roku. Opóźnienia wynikają z zakresu przebudowy mediów podziemnych, który okazał się bardzo duży. To, co zastaliśmy w terenie, nie do końca było tym, co przewidywaliśmy w projekcie - wyjaśniła Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID.

- My przebudowujemy wszystko, co koliduje z budową nowej drogi. Gazociąg, ciepłociąg, wodociąg i kable teletechniczne. To wszystko musi być przełożone. Etap przebudowy kabli energetycznych się przedłużył i stąd te opóźnienia. Musieliśmy na bieżąco korygować plan robót - dodaje Choińska-Ostrowska.

Rzeczniczka uspokaja jednak, że opóźnienia związane z oddaniem do użytku torowiska nie powinny wpłynąć na termin zakończenia poszerzenia Marynarskiej. - Do tego czasu jest jeszcze rok. Trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała zima. Zobaczymy, jak uda się z kolejnym etapem prac, czy konieczna będzie zmiana terminu - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Pracowity okres

Ten rok jest wyjątkowo pracowity dla Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Oprócz przebudowy Marynarskiej trwa budowa dwóch ważnych dróg - "Czerniakowskiej-bis" oraz tzw. "Trasy Świętokrzyskiej" - w obu przypadkach prace idą zgodnie z harmonogramem.

ZMID odpowiada również za przebudowę ulicy Lazurowej na Bemowie, a także ulicy Łodygowej na Targówku. W przypadku tej pierwszej, ruch na nową jezdnię przełożony zostanie jeszcze w sierpniu i wtedy rozpocznie się remont starej. Z kolei Łodygowa zostanie otwarta dla ruchu w przyszłym roku - kierowcy będą zadowoleni, bo w ramach prac została poszerzona.

Na 2018 rok zapowiedziany jest też koniec prac przy przebudowie 5-kilometrowego odcinka ulic Marsa i Żołnierskiej. Termin oddania do użytku tej drogi już raz został przesunięty o kilka miesięcy. Pierwotnie zakładano. że będzie to w maju, okazało się że drogowcy zakończą prace we wrześniu.

md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wata szklana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2017 10:07 ~Wata szklana

  Marynarską poszerzają, Górczewską zwężają, Lazurowa poszerzana, Świętokrzyska zwężona - byle wydać pieniądze, niekoniecznie mądrze !

 • Yey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2017 16:22 ~Yey

  Od poniedziałku do piątku koparki próbują manewrować pomiędzy stojącymi w korkach samochodami. Ale gdy w weekend w mordorze są puste ulice to na budowie również pustki.

 • Wiktor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2017 13:20 ~Wiktor

  Jakby STRABAG się tym zajął, to piorunem byłoby zrobione...

 • ked

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2017 12:24 ~ked

  Rozumiem,że zakres, że brak pełnej dokumentacji itd. Ale tu naprawdę niewiele się dzieje: 3 ludzi, czasem jakaś koparka... Praca 8-16, wolne weekendy. Termin wykonania tych prac wykonawca dostał zbyt długi. Nie było srogiej zimy, metrów śniegu i deszczowego lata a nadal są na etapie przenoszenia mediów. Za chwilę mija rok (sic!) od rozpoczęcia prac.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2017 11:24 ~stonka

  Idealna robota! Wykonawca stoi i czeka na decyzje Inwestora a w tym czasie liczy ciężkie pieniądze za przestój.

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2017 11:04 ~Mieszkaniec

  Mordor, mordor, w brzmieniu tego słowa jest taki klimat, że o termin realizacji powinniście zapytać się lorda Wadera (nie wiem, czy tak się to pisze) albo przynajmniej Wiedźmina, hahahahaha:)))))

 • wom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2017 19:38 ~wom

  maf20~maf20

  Wam wszystkim się wydaje, że rozkopanie Warszawy w tak zurbanizowanym miejscu i zapanowanie nad tym co tam pod poziomem terenu odkryją, szczególnie w przypadku poszerzeń dróg to takie coś "przy okazji". Miasto zawsze obiecuje ABSURDALNIE KRÓTKIE terminy i potem wykonawca musi się mordować z realizacją tych wizji. Ten pan od pracy po godzinach i w niedzielę to słusznie prawi, tylko niech zainteresowani zrobią zrzutkę na robotników, maszyny i przekupienie kilkunastu jednostek/spółek miejski wydających stosy pozwoleń/decyzji/uzgodnień i wtedy będziemy blisko...

  Miasto robi przetarg proponując termin a wykonawcy zgadzają się na te terminy podpisując stosowne umowy. A ponieważ nikt nie ma zamiaru egzekwować kar za przekroczenie terminu to efekty widać.

  Jak nie umiem albo nie mam pewności to się w biznes nie ładuję. Ale u nas każdy daje niższą cenę przy założeniu, że jakoś to będzie. I zazwyczaj jakoś to jest. Może by tak miasto kalkulowało kary w odniesieniu do szkód społecznych związanych z przedłużeniem prac? I może sami by to liczyli.

  Czasami lepiej zrobić remont dwa razy droższy ale o połowę krótszy niż oszczędzić.

 • maf20

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2017 15:18 ~maf20

  Wam wszystkim się wydaje, że rozkopanie Warszawy w tak zurbanizowanym miejscu i zapanowanie nad tym co tam pod poziomem terenu odkryją, szczególnie w przypadku poszerzeń dróg to takie coś "przy okazji". Miasto zawsze obiecuje ABSURDALNIE KRÓTKIE terminy i potem wykonawca musi się mordować z realizacją tych wizji. Ten pan od pracy po godzinach i w niedzielę to słusznie prawi, tylko niech zainteresowani zrobią zrzutkę na robotników, maszyny i przekupienie kilkunastu jednostek/spółek miejski wydających stosy pozwoleń/decyzji/uzgodnień i wtedy będziemy blisko...

 • wte

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2017 11:46 ~wte

  Normalka. Nigdy nie sa dotrzymywane terminy. Oczywiście bufetowa nic nie wie a działania wszystkich co pytaja sa niekonstytucyjne dlatego nie musi odpowiadać

 • lambada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2017 11:42 ~lambada

  To jest chore. Jak mozna rozkopac taka arterie i zostawic.; Chyba chodzi o to aby z mordoru wykurzyc firmy bo dla mnie to nie pojete. Taka inwestycja powinna byc wykonana w max rok czasu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Obsiali trawą zaparkowane auto. Nietypowy efekt remontu

Obsiali trawą zaparkowane auto. Nietypowy efekt remontu

Na Szaserów drogowcy chcieli zlikwidować nielegalną - jak twierdzi Zarząd Dróg Miejski - zatoczkę parkingową i zamiast niej zasiać trawnik. Na przeszkodzie... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »