Informacje

15.08.2017 07:14 Opóźnienia w remoncie Marynarskiej

Tramwaje we wrześniu
nie wrócą na Mordor

SERWISY:

Na powrót tramwajów na ulicę Marynarską jeszcze poczekamy. Pierwotnie zakładano, że składy wrócą do zagłębia biurowego we wrześniu tego roku. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że termin ten ulegnie zmianie.

Tramwaje zniknęły z Marynarskiej w związku z przebudową ulicy. W ubiegłym roku rozpoczął się jej remont, który zakłada poszerzenie jezdni do trzech pasów w obu kierunkach. W związku z tym konieczne było przesunięcie torowiska, tak aby zrobić miejsce.

Przebudowa torów miała zakończyć się w wakacje 2017 roku, a składy miały ponownie dojeżdżać do pętli na Służewcu już we wrześniu. Okazuje się jednak, że prace się przedłużyły. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie podaje nowego terminu

Przez przebudowę instalacji

- Nie wykluczamy, że będzie to jeszcze w tym roku. Opóźnienia wynikają z zakresu przebudowy mediów podziemnych, który okazał się bardzo duży. To, co zastaliśmy w terenie, nie do końca było tym, co przewidywaliśmy w projekcie - wyjaśniła Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID.

- My przebudowujemy wszystko, co koliduje z budową nowej drogi. Gazociąg, ciepłociąg, wodociąg i kable teletechniczne. To wszystko musi być przełożone. Etap przebudowy kabli energetycznych się przedłużył i stąd te opóźnienia. Musieliśmy na bieżąco korygować plan robót - dodaje Choińska-Ostrowska.

Rzeczniczka uspokaja jednak, że opóźnienia związane z oddaniem do użytku torowiska nie powinny wpłynąć na termin zakończenia poszerzenia Marynarskiej. - Do tego czasu jest jeszcze rok. Trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała zima. Zobaczymy, jak uda się z kolejnym etapem prac, czy konieczna będzie zmiana terminu - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Pracowity okres

Ten rok jest wyjątkowo pracowity dla Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Oprócz przebudowy Marynarskiej trwa budowa dwóch ważnych dróg - "Czerniakowskiej-bis" oraz tzw. "Trasy Świętokrzyskiej" - w obu przypadkach prace idą zgodnie z harmonogramem.

ZMID odpowiada również za przebudowę ulicy Lazurowej na Bemowie, a także ulicy Łodygowej na Targówku. W przypadku tej pierwszej, ruch na nową jezdnię przełożony zostanie jeszcze w sierpniu i wtedy rozpocznie się remont starej. Z kolei Łodygowa zostanie otwarta dla ruchu w przyszłym roku - kierowcy będą zadowoleni, bo w ramach prac została poszerzona.

Na 2018 rok zapowiedziany jest też koniec prac przy przebudowie 5-kilometrowego odcinka ulic Marsa i Żołnierskiej. Termin oddania do użytku tej drogi już raz został przesunięty o kilka miesięcy. Pierwotnie zakładano. że będzie to w maju, okazało się że drogowcy zakończą prace we wrześniu.

md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »