Informacje

25.06.2016 19:39 Z dworca zachodniego do wilanowa

Tramwaj na Wilanów. Wniosek o decyzję
środowiskową jeszcze w czerwcu

SERWISY:

Jeszcze w czerwcu może zostać złożony wniosek o decyzję środowiskową dla części odcinków planowanej linii tramwajowej do Wilanowa. Na razie nie obejmie fragmentu przez Pole Mokotowskie.

Poinformował o tym portal Transport Publiczny. Jeśli wykonawca koncepcji trasy tych odcinków przedstawi niezbędne materiały, to jeszcze w tym miesiącu zostaną złożone wnioski o decyzję środowiskową.

- Myślę, że przebieg, który sobie wymarzyliśmy – przejście na środek ulicy Banacha – będzie dobrym rozwiązaniem i uzyska wysoką ocenę. Chcielibyśmy, żeby tramwaj poszedł praktycznie „na skos” z Banacha na Pole Mokotowskie, bez łuków. Będzie to łatwiejsze w realizacji także pod kątem układu ruchu, sygnalizacji czy preferencji dla tramwajów - powiedział w rozmowie z portalem Transport Publiczny prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos.

Dłużej trzeba będzie poczekać na złożenie wniosku o decyzję w sprawie odcinka przez Pole Mokotowskie. Ten fragment został wyłączony z wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych.

- Jest zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego, więc teoretycznie powinno być łatwo. Z wniosku o dofinansowanie wyłączyliśmy ten jeden odcinek. Nie zakładamy, że nie będzie można go zrobić, tylko możemy nie uzyskać tak szybko decyzji środowiskowej - wyjaśniał prezes Tramwajów Warszawskich.

50 dwukierunkowych tramwajów

Nowa trasa ma połączyć Wolę, przez Dworzec Zachodni z Wilanowem. Plan finansowy, który jest jeszcze uzgadniany z bankami i miastem, zakłada jej realizację do 2023 r.

- Przewidujemy zakup tramwajów dwukierunkowych do obsługi tej trasy, by można było uruchamiać ją etapowo - powiedział prezes Tramwajów Warszawskich w rozmowie z Transportem Publicznym.

Spółka prawdopodobnie zakupi 50 dwukierunkowych pojazdów.

Nowa trasa będzie mieć 13 kilometrów i poprowadzi od Dworca Zachodniego: Alejami Jerozolimskimi - Bitwy Warszawskiej – Banacha – Rostafińskich – Boboli – Rakowiecką – Puławską – Goworka – Spacerową – Belwederską – Sobieskiego do al. Rzeczypospolitej.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną także tory odstawcze w ul. Gagarina z możliwością wyprowadzenia na Siekierki oraz pętla lub tory odstawcze w rejonie skrzyżowania z ul. Bonifacego.


md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »