Informacje

04.06.2013 06:13 W 2014 ROKU?

Tramwaj na Tarchomin ma pojechać dalej. Jest decyzja

SERWISY:


Z końcem maja tramwaj na Tarchomin otrzymał decyzję środowiskową. Zarząd Transportu Miejskiego chce, by pierwsze składy pojechały nowa trasą w drugiej połowie 2014 roku – informuje "Rynek Kolejowy".

Sprawa linii tramwajowej przez most Skłodowskiej-Curie na Tarchomin ciągnie się od kilku lat. Na razie udało się uruchomiść tylko krótki kawałek do ul. Myśliborskiej. Dlatego otwarty z pompą odcinek nie jest zbyt popularny wśród pasażerów.

Pierwszy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej ZTM złożył już w 2009 r. Jednak wydany dokument skutecznie zaskarżyli mieszkańcy z rejonu ul. Poetów na Białołęce. Był pełen luk, dlatego uchyliło go w 2011 roku samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Decyzja na cały odcinek

W marcu 2012 został złożony nowy raport oddziaływania na środowisko (niezbędny do wydania decyzji środowiskowej). Niestety, tu również wojewoda wytknął braki.

Jak przypomina "Rynek Kolejowy", nie mogąc doczekać się decyzji środowiskowej z powodu protestów mieszkańców, złożył dokumenty dla skróconego wariantu do ulicy Mehoffera. Jednak ostatecznie decyzję wydano dla całego planowanego odcinka, czyli do pętli tramwajowej Winnica, wraz ul. Światowida.

Przetarg w tym roku?

Kolejną formalnością, z którą musi uporać się teraz ZTM, jest wystąpienie o zgodę na realizację inwestycji drogowej.

- Po jej uzyskaniu, dokumentacja zostanie przekazana spółce Tramwaje Warszawskie, która ogłosi przetarg i sfinansuje budowę linii tramwajowej. Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014 – powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM.

Aby nie stracić unijnej dotacji, inwestycja musi zostać rozliczona w 2015 roku.

Pierwsze tramwaje na moście Skłodowskiej-Curie:

b/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2014 20:12 ~Daro

  Popieram, popieram, popieram tramwaj na Tarchomin. I chodzi o budowę całej pierwotnie zaplanowanej trasy do pętli Winnica. I więcej możliwości i alternatywnych środków lokomocji tym lepiej. I mam nadzieję że ZTM i UM weźmie po uwagę zdecydowany głos większości za budową tramwaju na Winnicy i nie będzie słuchała paru niereformowalnych osób z Winnicy, którzy by dalej chcieli mieć wieś w W-wie.
  Ludzie piszcie z poparciem !!! Nie dajmy się krzyczeć malej grupce przeciwnikow

 • Zygi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2014 20:38 ~Zygi

  przez ten tramwaj stracilismy parking na 90 samochodow, a Pani Prezydent się cieszy sukcesem, nie myslac o motłochu który wg władz miasta mieszka na Bialolece. Podziekujemy przy wyborach. Mieszkaniec Bialoleki -tylko 32 lata zycia na tym wygnaniu.

 • fffffff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 00:25 ~fffffff

  to po co ludzie kupowaliście od developerów mieszkania w polach? przecież kilka lat temu było wiadome iż tramwaje czy nawet kiedyś obiecane metro będzie wzdłuż Światowida.....
  (NALEŻAŁO PRZEMYŚLEĆ SWÓJ ZAKUP)

  powiem szczerze bez obrazy (widziały gały co brały).

  nie kupuje się mieszkań na obrzeżach tarchomina czy jeszcze lepiej obrzeżach nowodworów typu odkryta, dąbrówka wiślana, wzdłuż modlińskiej, aluzyjna.
  to teresy bez przyszłości,
  Stefanika, strumykowa pomimo iż daleko to już to inny świat, najlepiej na starym tarchominie (pomimo iż to wielka płyta ale lokalizacja idelna (przystanki porajów, tarchomin, myslimborska) niestety infrastrukturą nowodwory raczej nigdy nie dorównają tarchominowi.

 • Natalia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2013 08:20 ~Natalia

  tramwaj na Tarchominie jest potrzebny, tyle że z niektórych ulic nie ma czym dojechać nawet już teraz, sa ulice gdzie jeden autobusik jeżdzi co 20 minut, chyba nie o to chodziło mieszkańcom żeby autobus który ma dowozić ludzi do tramwaju jeżdził rzadko. Z ulicy Milenijnej trzeba chodzić na piechotę bo autobus jezdzi za rzadko, a do pracy czy szkoły to chyba każdy się spieszy i nie ma czasy na spacery. Na ulicy Myśliborskiej przystanki tak są ustawione że ludzie muszą daleko chodzić do autobusu 101., a wogole Tarchomin to strasznie ubogi jest w dobre połaczenia dla ludzi, dlatego większość co ma samochody korzysta z samochodów. Pewnie ZTM-owi o to chodzi.

 • wawik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2013 13:30 ~wawik

  TW niech się lepiej wezmą za naprawę tego, co schrzanili ostatnio.

  Kupę kasy z UE wzięli, a efekty ich prac przerażają. Tramwaje tak hałasują na zakrętach, że można oszaleć.

  Najgorzej jest na rondzie ONZ, pl. Zbawiciela i Unii Lubelskiej. Koła trą o szyny aż strach!

  Nie potrafią wyprofilować zakrętu!!
  Co to w ogóle ma znaczyć???

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2013 18:41 ~ja

  Ale ubaw, wg mnie - mieszkańca nowodworów
  (to to coś za tarchominem bliżej jabłonnej) to dobre rozwiązanie tylko szkoda że nie jeżdzi w weekendy(koniec tygodnia)

 • Sylwia2722

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2013 14:37 Sylwia2722

  Te rozwiązanie jest w ogóle bez sensu! Mieszkańcy Tarchomina większość wcale z tego nie korzystają, bo wolą jeździć autobusem 101!
  Nie wiem kto to wymyślał.
  Dodam, że istotną i mądrą inwestycją, która powinna powstać na Białołęce - Tarchominie, są owszem tramwaje, ale poprowadzone: 1. Do końca mostu północnego - aż do modlińskiej, 2. Na samej modlińskiej! Wiele ludzi czekając na autobus w stronę centrum na pewno skorzystałoby z tego środka komunikacji! NA MODLIŃSKIEJ powtarzam zróbcie tramwaje! Pozdrawiam - mieszkanka Tarchomina:)

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2013 18:00 ~Kasia

  ArturU~ArturU

  na tarchominie nic nie ma, mieszkania są najtansze, wszedzie daleko a jak pociągną tramwaj to i tak to nic nie da - prawa strona bedzie zawsze gorsza od lewej warszawy

  Nie ma takiego miasta jak Londyn, jest Londek Zdrój ...............

 • emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2013 19:27 ~emeryt

  Nie chcę tramwaju chcę amfibię.

 • misia kasia konfa ce

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2013 18:32 ~misia…

  Raz pojechałam z ciekawości tramwajem i nigdy więcej nim nie pojade (na pewno w obecnym stanie). Gdyby zsynchronizowali tramwaj ze 101, to ludzie zamiast czekać 10 min na autobus który z przed nosa zwiał to by sobie podjechali do tych Starych Świdrów tramwajem i tam przesiedli się na 101.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »