Informacje

31.12.2013 12:12 12 firm chce budować

Tramwaj na Tarchomin:
przetarg przełożony

SERWISY:

W 2013 roku nie poznamy ofert 12 firm, które chcą budować trasę tramwajową na Tarchomin. 30 grudnia miały być otwarte. Nie zostały. – Termin został przełożony – mówi rzeczniczka Tramwajów Warszawskich.

Przedłużenie linii tramwajowej od trasy Mostu Mari Skłodowskiej-Curie do pętli przy ulicy J. Mehoffera to długo oczekiwana inwestycja. W styczniu udało się otworzyć tylko krótki odcinek torów, które kończą się za pierwszym skrzyżowaniem na Tarchominiem, zaraz za zjazdem z mostu Skłodowskiej-Curie.

Otwarcie ofert w styczniu

Na tej krótkiej trasie kursuje tramwaj 2. Wcześniej pisaliśmy o tym, że nie przyciąga wielu pasażerów. Linia ma być popularniejsza, gdy tramwaje pojadą do Mehoffera, a w przyszłości do pętli Winnica.

Jak informowaliśmy w połowie września, chęć budowy przedłużenia torów zgłosiło 12 konsorcjów z Polski, ale także Czech, Hiszpanii, czy Austrii. Oferty miały być otwarte 30 grudnia, jednak nie zostały.

Dlaczego? - Ze względu na wpłynięcie ponad 350 pytań do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w większości dotyczących dokumentacji projektowej zaistniała konieczność przesunięcia terminu składania ofert do dnia 15 stycznia 2014 r – mówi Monika Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich.

Dodaje, że ostatnie zapytanie wpłynęło 23 grudnia.

Prace w nowym sezonie

W związku z tym – jak zaznacza rzeczniczka - postępowania planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2014 r., a rozpoczęcie prac z nowym sezonem budowlanym.

Wartość inwestycji szacowana jest na 70 mln złotych (bez zamówień uzupełniających, których wartość oszacowano na 18 mln złotych). Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 10 miesięcy na budowę.

Załatwianie pozwoleń rozpoczęło się w 2008 r. Pod koniec września 2013 roku pisaliśmy, że udało się zdobyć decyzję środowiskową, a potem pozwolenie na budowę. Przetarg na wykonawcę inwestycji został ogłoszony w sierpniu 2013 roku.

Od stycznia tramwaje jeżdżą tylko przez Most Marii Skłodowskiej-Curie: od stacji na węźle Młociny do przystanku Stare Świdry:

lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • safdasdasd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2014 11:43 ~safdasdasd

  po pierwsze tramwaj to inny transport w porównaniu z autobusem. Co tu porywnywać: nowoczesny, ekologiczny, nie stoi w korkach, ma lepszą przepustowość

  sam osobiscie mam dosyc podrozy aubosami po miescie zwlaszcza w godz szczytu, po prostu nie można stoją cały czas w korku tramwaj jedzie 20-minut autobus 40-minut

 • Oli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2014 16:14 ~Oli

  Wolał bym mieć metro zamiast tramwaja.
  Ale jak już mają zrobić tramwaj to zadam wam pytanie czemu nie mogą zrobić najpierw do pętli Winnica a pózniej z pętli Winnica do pętli Żerań FSO?

 • slaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2014 11:29 ~slaw

  tramwaj jest potrzebny .
  ile można odwlekać orzetarg-powodów
  zawsze można wymyśleć wiele a powód
  przwdziwy brak kasy .
  zaraz jak przetarg uzgodnią to odezwą się
  "ekolodzy " i coś wymyślą.

 • murasek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 12:37 ~murasek


  I wszystko w tym temacie

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,15203589,Przetarg_na_linie_tramwajowa_na_Tarchominie_przelozony.html?order=najnowsze&v=1&pId=25780346&send-a=1#opinion25780346

 • sct

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 16:48 ~sct

  he4he~he4he

  Jazda 101 do metra to zaledwie do 15 minut, ekspresówki w około 10 minut, a tramwajem to będzie minimum 25 minut.

  Szczerze mówiąc, od początku nie widzę najmniejszego sensu w budowaniu na tarchominie tramwaju (bynajmniej na obecną chwilę). Jeśli już ma być, to żeby w ogóle miało rację bytu musieliby zlikwidować wszystkie połączenia autobusowe do metra, a szczerze wątpię, że to zrobią. Więcej sensu miałoby połączenie tramwajowe do żerania, ale nie ma na co liczyć.

  Nie bynajmniej lecz przynajmniej w tym kontekście.

 • Apollo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 13:17 ~Apollo

  Czyżby jacyś niekorupcyjni chcieli stanąć do przetargu czy może gaża dla urzędasów w tym HGW przerosła możliwości firmy a może jest teraz uzgadniane co ma się znaleźć w SIWS żeby TYLKO jedna firma - ooo właśnie TA spełniła wymagania?

 • FED

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 08:07 ~FED

  Jak patrzę na postęp prac na moście Grota, to wszystkie inwestycje oddałbym do zrealizowania czeskiej firmie, która przebudowuje most (obym tylko za wcześnie nie pochwalił).

 • segw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 01:47 ~segw

  asd~asd

  Czy ktoś mi może wytłumaczyć, po co budują tramwaj, zamiast (zresztą zgodnie z planami Walzowej z I kampanii), przedłużyć I linię metra????


  Przedłużyć I linie metra? Ten projekt został ukończony.

 • he4he

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 01:46 ~he4he

  Jazda 101 do metra to zaledwie do 15 minut, ekspresówki w około 10 minut, a tramwajem to będzie minimum 25 minut.

  Szczerze mówiąc, od początku nie widzę najmniejszego sensu w budowaniu na tarchominie tramwaju (bynajmniej na obecną chwilę). Jeśli już ma być, to żeby w ogóle miało rację bytu musieliby zlikwidować wszystkie połączenia autobusowe do metra, a szczerze wątpię, że to zrobią. Więcej sensu miałoby połączenie tramwajowe do żerania, ale nie ma na co liczyć.

 • pub94i

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2013 22:32 ~pub94i

  bm1

  Nie jestem z Warszawy ale ma Pani 100% rację;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »